המרכז האונקולוגי ע"ש יוסף פישמן

תמונה ראשית - מערך אונקולוגי

המרכז האונקולוגי ע"ש יוסף פישמן

אודות המרכז

החל מפברואר 2021 המרכז האונקולוגי הוכר כאגף נפרד בבית החולים רמב"ם. הפעילות הענפה במרכז מרוכזת בבניין החדש של המרכז האונקולוגי ע"ש יוסף פישמן בקמפוס המערבי של רמב"ם, שנחנך ביולי 2016.

האגף האונקולוגי על שם יוסף פישמן ברמב"ם הינו מרכז רב מקצועי לטיפול בסרטן, המוכר ע"י החברה האירופאית לאונקולוגיה קלינית (ESMO), כמרכז משולב לאונקולוגיה ולטיפול תומך.

במרכז, שהינו הגדול ביותר בצפון הארץ, ואליו מגיעים למעלה מ-5000 מטופלים חדשים מידי שנה, תוכלו אתם ויקיריכם לקבל את הטיפול האונקולוגי המתקדם ביותר הקיים בעולם המערבי. צוות רופאים ואחיות רב תחומי דן בכל חולה ומציע לו אבחון וטיפול בסרטן בהתאמה אישית, הכולל מערכות הדמיה מתקדמות, תרופות מגוונות וטיפולי קרינה במאיצים חדשניים. המרכז האונקולוגי ברמב"ם מציע את כל הטיפולים התרופתיים הכלולים בסל התרופות, גישה לטיפולי חמלה לתרופות שטרם נכנסו לסל התרופות, ומחקרים קליניים, המאפשרים גישה לתרופות המתקדמות ביותר הקיימות בעולם.

עם קביעת תוכנית הטיפול האישית של כל מטופל והצגתה למטופל ומשפחתו, מתאפשרת לחולה ומשפחתו גם גישה לטיפול סיעודי מתקדם, עובדת סוציאלית המתמחה באונקולוגיה וטיפול תומך גופני ונפשי. מטרתנו במכון האונקולוגי היא לענות על כל צרכיו של החולה תחת קורת גג אחת. 

קראו כאן באתר על סוגי המחלות בהם אנו מטפלים ועל הטיפולים החדשניים שאנו מעניקים.

חולים מתאימים יוכלו להשתתף במחקר קליני  בו יש גישה לתרופות חדשניות או נסיוניות.

בדיקת התאמה להשתתפות במחקר קליני ברמב"ם

ערוכים לקורונה במרכז האונקולוגי על שם יוסף פישמן

בימים אלו כשבתי החולים מתמודדים עם אתגרי הקורונה ומצמצמים פעילות לצורך כך, מרכז הסרטן ברמב"ם מוגדר כשירות חיוני וממשיך לפעול ולטפל בחולי הסרטן כסדרו עם שינויים הנדרשים מכורח המציאות המשתנה. מסיבות של שמירה על בטיחות ובריאות הצוותים המטפלים ובטיחותכם, חשוב לנו לעדכן אתכם ולפעול יחד ובשיתוף פעולה כדי לאפשר לכם לקבל את הטיפול במועדו ולשמור על רצף הטיפול.

מטופלים הנמצאים בבידוד בית אינם מורשים להגיע למרכז האונקולוגי, הנכם מתבקשים לידע את הרופא/ה או האחות על הבידוד ולהימנע מהגעה, ואנו ננסה להתאים את המשך הטיפול לפי הנתונים הרפואיים.
במקרים של צורך בטיפול רפואי  דחוף לחולה שנמצא בבידוד, יש להתקשר למד"א, לידע על כך שחולה במחלה אונקולוגית ושוהה בבידוד. במידה ויהיה צורך, האמבולנס של מד"א יוביל אותך לחדר המיון, באופן ממוגן.
לפני ההגעה למרכז האונקולוגי הנך מתבקש למדוד חום - במידה והופיעו חום מעל 37.5 ו/או תסמינים נשימתיים חדשים הנך מתבקש ליידע את האחות או הרופא המטפלים, טרם ההגעה ולקבל הנחיות.
בעת ההגעה, יש לעטות על הפנים מסכה ללא פילטר, באופן שתכסה את האף והפה.
ככל שניתן מטופלים מתבקשים להגיע למרכז ללא מלווה, במקרים הכרחיים תתאפשר כניסת מלווה אחד. יש להקפיד ולשמור על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם בעמידה בתור
, בישיבה מול המזכירות בעת הקבלה ובחדרי הרופאים בעת הביקור.בזמנים אלה, המאתגרים מתמיד, אנחנו כאן עבורכם.

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 
מידע למטופל ולמבקר
 
צוות המערך האונקולוגי רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
במידה ולאחר פניה לגורם המטפל עדיין לא ניתן מענה מספק לפנייתך ניתן לפנות גם להנהלת המערך במייל:
[email protected]

בעמוד המידע למטופל ולמבקר ברמב"ם ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.
 

 

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 08:00-14:00

פרטי התקשרות:

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

רפואה משלימה
השירות לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
שילוב רפואה משלימה במערכים אונקולוגיים בעולם המערבי הפך לנושא בעל חשיבות בשיפור איכות חיי המטופלים שאובחנו עם מחלת הסרטן. יש מודעות לכך שיש צורך הולך וגובר להיענות לצרכי מטופלים ובני משפחותיהם להורדת מתח וחרדה והתמודדות עם תלונות שקורות בעקבות המחלה או כתופעות לוואי לטיפולים. קיימת הבנה שרפואה משלימה מהווה אופציה טיפולית המועדפת ע"י מטופלים רבים. מרבית המרכזים האונקולוגיים המובילים בעולם, הכניסו נגזרות שונות מתחום הרפואה המשלימה כחלק בלתי נפרד מהטיפול, במטרה להקל על מצוקה בעקבות המחלה והטיפולים הקשורים בה. מטופלים נעזרים רבות באמצעים מתחום זה לשיפור איכות חיים כללי ולהקלה ממוקדת במצבים שכיחים כמו מתח, חרדה, קשיי שינה, גלי חום, נוירופתיה, ירידה בתיאבון, חולשה, ירידה באנרגיה הכללית, ותופעות אחרות. הטיפולים ברפואה משלימה שניתנים במסגרת המערך האונקולוגי ברמבם כוללים:
מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.

"לתת תקווה לחולה גם כשהטיפול האחרון נכשל"

היחידה למחקרים קליניים מוקדמים (פאזה 1) שהוקמה בשנת 2015 במכון האונקולוגי ברמב"ם היא בין הגדולות בארץ ומאפשרת לחולים שאין למחלתםטיפול קיים ויעיל, או כאשר הטיפול הקונבנציונאלי לא פועל עוד, להיחשף למחקרים חדשניים בתחילת שרשרת הפיתוח של תרופות חדשות וחדשניות.

​"הדבר הקשה ביותר לרופא הוא לעמוד מול חולה ולומר לו שאין יותר מה להציע לו. לא בשביל זה למדנו רפואה". מסבירה בכנות ד"ר רות פרץ, חוקרת ורופאה בכירה במכון האונקולוגי במרכז הרפואי רמב"ם.על רקע השאיפה הטבעית של הרופא וגם של החולה, להישאר במסגרת טיפול כלשהו ולהמשיך לתת תקווה גם בהתמודדות עם מחלות סרטן בשלב מתקדם.

 

היחידה, שמנוהלת על ידי ד"ר פרץ, ופועלת במסגרת יחידת המחקר במערך האונקולוגי בניהולה של דר' אביבית פאר,  עובדת עם חברות תרופות רבות מהארץ ומהעולם ומאפשרת למטופלים להיחשף למחקרים החדשים והחדשניים ביותר שקיימים  עבור המחלה שלהם, וללא תשלום.

חולים שמשתתפים במחקרים הם אמנם דבר שבשגרה, אולם עד כה היה מדובר במחקרים בשלב מתקדם (המכונה פאזה שלישית) בהם משתתפים חולים רבים. מעתה יוכלו המטופלים ברמב"ם להיחשף למחקרים בראשית דרכם (פאזה ראשונה), מבלי לבזבז זמן יקר עד שהמחקרים יבשילו, ולזכות בסיכוי להארכת חייהם ולשיפור באיכות החיים. זאת לאחר שרמב"ם הוכיח כי יוכל לעמוד בדרישות הקפדניות בהן צריך לעמוד מרכז רפואי כדי לקיים מחקר בשלב כה ראשוני.


מה מיוחד בתרופות החדשות שמשתתפות במחקרים?
ד"ר פרץ: ככלל, הכיוון שאליו אנו מתקדמים הוא "רפואה מותאמת אישית", כלומר אנו שואפים לכך שכל חולה יקבל טיפול שמותאם גנטית למחלת הסרטן שממנה הוא סובל ולמנגנון שלה.

לא כל מחלות הסרטן בשלפוחית השתן והריאה, למשל, הן דומות. מבין עשרות מנגנוני ההתחלקות שיש בטבע, הגידול בוחר מספר מצומצם של מנגנונים. כל אחת מהתרופות החדשניות שאנו מציעים, יודעת לתקוף את אחד המנגנונים האלה באמצעות עיכוב החלבון שגורם לגידול לגדול.

זאת בניגוד לכימותרפיה שניתנת ללא הבחנה בין מנגנוני ההתחלקות השונים של הגידולים בחולים שונים, והיא עדיין הטיפול הנפוץ לחולי סרטן, מזה עשרות שנים, על אף המאמץ הרב להביא לחידושים משמעותיים בתחום.

במקביל ייפתחו בחודשים הקרובים מספר מחקרים שכן כוללים כימותרפיה, אך בצורה שמכוונת להגברת היעילות שלהם ולהפחתת תופעות לוואי.

מי מוזמן לפנות ליחידה למחקרים מוקדמים כדי לבדוק את התאמתו?
כל חולה בסרטן מפושט, מכל רחבי הארץ. אנו לעולם לא ניתן טיפול מחקרי במקום טיפול קונבנציונאלי, אלא נטפל רק במי שהטיפולים האחרים אינם מועילים לו. גם חולה שעדיין מקבל טיפול קונבנציונאלי יכול לפנות אלינו כהכנה לאפשרות שהטיפול המקובל יפסיק להועיל.

איך הטיפול ישפיע על אורח חיי המטופל?
ברוב המחקרים מדובר בתרופות שניטלות בכדורים. חלק מהמחקר הוא בדיקת תופעות הלוואי של הטיפול, אבל אנחנו בהחלט מעריכים שהן יהיו הרבה יותר קלות מתופעות הלוואי של טיפול כימותרפי.

יחד עם זאת, המטופל יידרש לשתף פעולה עם שלבי המחקר כולל תיעוד ודיווח של תחושות, תסמינים, ושינויים בריאותיים שונים שחלים תוך כדי הטיפול.

יש בכך גם יתרון, כי המטופל מקבל למעשה סל שלם של תמיכה בטיפול, כולל סיוע ביורוקרטי בקביעת תורים, סיוע בהגעה ממקום למקום ושירותים נוספים, שנובעים מההקפדה של כל הגורמים על הדיוק בביצוע המחקר. אלה שירותים שמקלים על חיי החולה ולא קיימים בטיפולים קונבנציונאליים.​


מה התקווה שלך כחוקרת מהמחקרים האלו, ומהמחקרים הבאים?
התקווה שלנו היא הארכת חיים משמעותית של החולים ושיפור משמעותי באיכות חייהם. ממש כמו חולים בכל מחלה כרונית אחרת, שמנהלים חיי שגרה תחת טיפול תרופתי.

אנחנו בעיקר שואפים להצליח לתת תקווה לחולה תמיד, גם אחרי שהטיפול הקונבנציונאלי האחרון נכשל", סיכמה ד"ר פרץ. ד"ר פאר: "לאחר תקופת הכנה וחבלי לידה לא פשוטים, מרגשת אותנו האפשרות להציע למטופלים להיחשף לטיפולים חדשניים ופורצי דרך".

בתמונה מימין: ד"ר רות פרץ וד"ר אביבית פאר

תרומה למחלקה

תרומות לבית החולים מאפשרות לנו לשפר את איכות הטיפול בחולים ע"י רכישת ציוד רפואי מתקדם, השקעה בבינוי, שיפוץ מחלקות וקידום מחקרים.
כל תרומה, גדולה כקטנה תתקבל בברכה.
אנא השאירו פרטי התקשרות ואנו נחזור אליכם בהקדם
תודה מראש,
צוות המחלקה.
נושא הטופס תרומה למחלקה
שם פרטי
שם משפחה
קידומת
טלפון
דוא"ל
לאן תרצו לתרום?