מחלקת אורולוגיה

תמונה ראשית - אורולוגיה

מחלקת אורולוגיה

המחלקה האורולוגית בקריה הרפואית רמב"ם היא הגדולה בצפון הארץ ומהגדולות בישראל. המחלקה עוסקת בכל תחומי האורולוגיה ומופנים אליה חולים מכל רחבי הארץ והעולם.

במחלקה צוות רחב של מומחים ובנוסף היא עוסקת בהוראת מתמחים, סטז'רים וסטודנטים לרפואה, ביה"ס לסיעוד ועבודה סוציאלית, ומסונפת לפקולטה לרפואה של הטכניון.
ההתמקצעות הרפואית במחלקה מאפשרת לה לתת שירותים במגוון תחומי האורולוגיה הכוללים:
 
שרות אורו-אונקולוגי: במסגרתו כמעט כל החולים מטופלים בניתוחים בגישה לפרוסקופית או רובוטית כמעט ללא צורך כיום בניתוחים פתוחים. אנו מהמחלקות המובילות בניתוחים רובוטיים ולפרוסקופיים כולל כריתה רובוטית של סרטן הערמונית, כריתה רובוטית של גידולים בכליה, כריתה רובוטית של כיס השתן וניתוחים רובוטיים מורכבים אחרים. לצוות המחלקה ניסיון רב גם בטיפול בסרטן האשכים וסרטן הפין. השירות האורו-אונקולוגי עובד בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקה האונקולוגית ועם צוות הקרינה ברמב"ם על-מנת לאפשר טיפול מולטי-דיסיפלינרי ברמה הגבוהה ביותר למטופלים שלנו. במסגרת השרות אנו מהמחלקות הבודדות המסוגלות לטפל בחולי סרטן הערמונית בכל הגישות המקובלות כיום (ניתוח רובוטי לכריתה רדיקאלית של הערמונית קרינה חיצונית וקרינה פנימית - ברכיטרפיה) או מעקב פעיל. צוות המחלקה עם הניסיון הגדול בארץ בניתוח כריתת שלפוחית והטיית שתן לסרטן שלפוחית השתן בגישה הרובוטית ובנוסף מבוצעים במחלקה ניתוחי כריתת כליה לפרוסקופיים וכריתת גידולי כליה תוך שימור הרקמה התקינה של אותה כליה בגישה רובוטית. במרפאתנו מתבצע מעקב אחר החולים לאחר הניתוח ומגוון טיפולים בשטיפות לסרטן לא חודרני של כיס השתן.
 
שרות לריסוק אבנים בדרכי שתן: מחלקתנו מהווה מרכז הפניות ארצי ליעוץ וטיפול באבנים בדרכי שתן. אנו מבצעים מאות רבות של ריסוקי אבנים חוץ גופיים, וריסוקי אבנים תוך גופיים זעיר פולשניים בכל שנה (אורטרוסקופיות, PCNL , RIRS ).

שרות לטיפול בהפרעות במתן שתן: במסגרתו מתבצע מעקב וטיפול בחולים עם הגדלה שפירה של הערמונית כולל טיפול תרופתי וטיפול ניתוחי. כולל כריתת ערמונית סגורה ופתוחה, טיפול בהיצרויות בשופכה כולל הרחבות במרפאה וטיפול כירורגי.
מרפאת חיילים ומתבגרים: אנו מהווים מרכז הפניה ארצי של צה"ל ועם ניסיון רב בטיפול בבעיות אורולוגיות של מתבגרים, במסגרת מרפאה זו מתבצעים טיפולים זעיר פולשניים בקונדילומות.

שרות לאורולוגית ילדים: במסגרתו מאובחנים ומטופלים תינוקות, ילדים ומתבגרים צעירים הסובלים מכל מחלה אורולוגית בדרכי השתן כולל מומים מולדים, ממאירויות, אבנים, הצרות במעבר מכליה לשופכן, מחלת רפלוקס שתן משלפוחית לשופכן, היפוספאדיאס ועקמת הפין, הצרות בקצה השופכה-מיאטוס ועוד.

יחידה נוירו-אורולוגית: הינה מרכז ייחודי במדינת ישראל במסגרתו מאובחנים ומטופלים חולים עם הפרעות בשליטה ובמתן שתן, הפרעות בזקפה, בעיות פריון הגבר והפרעות בקיום יחסי מין בנשים. במסגרת המרפאה מבוצעות בדיקות אורודינמיקה, אורודינמיקה בהרדמה, וידאו-אורודינמיקה, ניתוחי תיקון אי נקיטת שתן במאמץ, ניתוחי השתלת סוגר מלאכותי, ניתוחי השתלת קוצב מלאכותי לשלפוחית, ניתוחי הזרקת בוטוקס לשלפוחית השתן, ניתוחי השתלת תותב לפין, טיפול ולימוד החולה לביצוע הזרקות עצמיות לפין, טיפול בגלי הלם להפרעות זקפה, ניתוחי תיקון וריקוצל בגישה מיקרוכירוגית, ניתוחי הפקת זרע מהאשך, טיפול בהפרעות בקיום יחסי מין בנשים.

בנוסף לעיסוק בכל תחומי האורולוגיה הקלינית במסגרת ביה"ח, רופאי המחלקה עוסקים במגוון תחומים נוספים:

1. שירות לקהילה: מתן הרצאות ושירותים במרפאות בקהילה.

2. חינוך: הרצאות לאחיות, הוראת סטודנטים לרפואה של הפקולטה לרפואה של הטכניון ומתן הרצאות במסגרת לימודי המשך של המועצה המדעית באורולוגיה. רופאי המחלקה מוזמנים תדיר לתת הרצאות בכנסים בארץ ובעולם.

3. מחקר קליני: במחלקה מבוצעים מספר מחקרים קליניים במגוון תחומים. הדבר מאפשר להציע את הטיפולים החדשניים ביותר למטופלים שמעוניינים להשתתף ולהציע מגוון תרופות יקרות שעדיין לא מאושרות בסל הבריאות.

4. מחקר בסיסי: רופאי המחלקה מעורבים במספר מיזמי מחקר עם מעבדות בבי"ח, בטכניון ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בחו"ל. כמו כן שיתוף פעולה ופיתוח מיזמים עם מספר חברות הזנק בתחומי האורולוגיה השונים. המחלקה קיבלה אישור ובשלבי בניית מעבדה למחקר בסיסי בתוך ביה"ח.

זימון תורים - אורולוגיה

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

חיילים - צרו קשר בטלפון 04-7772716 או שלחו פקס למס. 04-7772364

בדיקות וטיפולים

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

צרו איתנו קשר

שעות ביקור
א-ש 10:00-14:00
16:00-21:00

פרטי התקשרות: