מרכז טל רמב"ם - בית מאיר רפואה אונקולוגית אינטגרטיבית (משלימה)

תמונה ראשית-אונקולוגיה אינטגרטיבית

למחלת הסרטן ולטיפולים הקשורים בההשפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.

אונקולוגיה אינטגרטיבית

 

סוגי הטיפולים שנבחרו במסגרת השירות כוללים

 

דיקור סיני

- טיפול שכולל הערכה מסודרת ע"י המטפל בהתאם לרפואה הסינית ובחירת נקודות לדיקור ע"י מחטים עדינות ביותר.  טיפול זה מקל כאבים הקשורים למחלה ולטיפולים, בחילות, גלי חום, נוירופתיה, חולשה, בעיות שינה ותופעות אחרות. עם הקלה הן גופנית והן רגשית- נפשית. משך הטיפול כחצי שעה. בדרך כלל 4-6 טיפולים שבועיים ברצף, הן המינימום להשגת שיפור בהרגשה והקלה בתלונות הגופניות.

רפלקסולוגיה

 - טיפול שכולל הערכה מעמיקה של המטפל הדרושה לקביעת תכנית הטיפול. הטיפול מתבצע ע"י עיסוי כפות הרגליים והשפעתו על מערכות שונות בגוף ומקל על מתח וחרדה, נוירופתיה שנובעת מכימותרפיה, גלי חום, הפרעות במערכת העיכול ותופעות אחרות. משך הטיפול כ- 45 דקות. בדרך כלל 4-6 טיפולים ברצף, הן המינימום להשגת שיפור בהרגשה והקלה בסימפטומים.

ייעוץ בתזונה

ע"י דיאטנית שמתמחה בשילוב רפואה משלימה ואונקולוגיה - דיאטנית זו תדריך אתכם ובני משפחותיכם לגבי התזונה המומלצת, תיתן לכם טיפים ועצות שמבוססות על מחקרים מדעיים לגבי שילוב נבון של התזונה במהלך המחלה, תיתן לכם מענה מושכל ואמין לכל השאלות שלכם לגבי תזונה בריאה, וכמו כן תספק מידע לגבי  הנחיות תזונתיות מותאמות באופן אישי לפי סוג הסרטן, שלב המחלה וסוג הטיפול.

הומאופתיה

 - טיפול פרטני הדורש ראיון מעמיק והתאמה אישית של תכשירים הומאופתיים, תכשירים עדינים שניתנים במקביל לטיפול המקובל להקלה על תופעות גופניות ורגשיות שקשורות למהלך המחלה והטיפולים בה. הריאיון האישי נמשך כשעה והמשך המעקב משולב במספר פגישות מעקב והדרכה טלפונית. מסגרת זו כרגע תחת מחקר, ומשך טיפול זה מוגבל ל- 12 שבועות.

ביופידבק - הדרכה אישית באמצעות מכשור רפואי המאפשרת הורדת מתח וחרדה ושליטה על תגובות פיזיולוגיות של הגוף.

הורדת מתח ומיינדפולנס

- הדרכה אישית בשימוש באמצעים שונים שמותאמים בצורה פרטנית ומותאמת לכל מטופל ומטופל להורדת רמות מתח וחרדה.

יוגה תרפיה

- שיטת טיפול שמאפשרת שיפור יציבות וגמישות עם חיזוק פיזי שכולל תמיכה בבריאות רגשית ובהירות מחשבתית. שיטת טיפול זו יכולה לשפר איכות השינה ואת רמות האנרגיה בגוף.

ייעוץ אישי - ייעוץ אישי ע"י פרופ פרנקל להתאמת תכנית טיפולית או שאלות ממוקדות בהקשר לשילוב של רפואה משלימה ניתן בהפניה של הרופא/ה המטפל/ת ודורש התחייבות.

למי נועד השירות?

הטיפולים במרפאה לאונקולוגיה אינטגרטיבית ניתנים למטופלים המטופלים במערך האונקולוגי ברמב"ם ויתבצעו לאחר הפניית הצוות הרפואי או בפנייה עצמית למזכירת המרפאה. (תינתן עדיפות להפניית הצוות הרפואי). הטיפולים כרוכים בתשלום.

For more information

لمزيد من المعلومات باللغة العربيّة

זימון תורים - אונקולוגיה אינטגרטיבית

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.