מרפאת צעירים

תמונה ראשית

מרפאת צעירים

התכנית לצעירים החולים במחלת הסרטן, המטופלים בבית חולים רמבם, הוקמה במטרה לסייע בהתמודדות עם האתגרים הייחודיים במהלך תקופת המחלה והטיפול ולהעניק מעטפת תומכת נוספת, הכוללת יעוץ מקצועי בתחומים שונים ומגוונים ומתן מענה במסגרת בית החולים תוך שמירה על רצף הטיפול. מטרת המרפאה היא מתן מידע ויעוץ מקצועי לגבי אפשרויות הטיפול התומך השונות, לסייע לזהות תסמינים שמצריכים בדיקת רופא ותיאום דרכי התקשרות לגורם מקצועי בעת הצורך

הנושאים העיקריים
שימור פוריות בנשים צעירות - יעוץ ראשוני והכוונה לנותן השירות
שימור פוריות בגברים - יעוץ ראשוני והכוונה לנותן השירות
תסמינים בעקבות שינויים הורמונאליים - תסמיני "גיל המעבר" בנשים ובגברים
זוגיות, אינטימיות ומיניות - ניתן לקבל טיפול ע"י מטפלת מינית
טיפול פסיכולוגי - מענה תמיכתי בעקבות מצוקה רגשית, הדרכת הורים לילדים קטנים ומתבגרים, קשיים בזוגיות
שירות סוציאלי - טיפול בחולים ובני משפחותיהם בהתאמה לחולים אונקולוגים צעירים
תוך מיצוי זכויות ודגש על הכוונה ללימודים ותעסוקה
שיקום אונקולוגי - טיפול ושיקום בצקת לימפטית בעקבות ניתוחים בשד, שימור תפקוד רצפת האגן בעקבות קרינה/ניתוח אגן והדרכה לפעילות גופנית מותאמת ע"י פיזיותרפיסט/אח מומחה בתחום
יעוץ תזונתי - יעוץ בנושא תזונה למטופלים/מחלימים ע"י דיאטנית אונקולוגית
שיקום תפקודי וקוגנטיבי - הקלה על תסמיני נוירופטיה, תשישות, עיפות, ליקוי בזכרון או קשב
רפואה משלימה  - ניתנת בימי רביעי. במידה ואתם מוזמנים למכון האונקולוגי למעקב רפואי/מתן טיפול כימותרפי/קרינתי, ניתן יהיה לקבל את השירות

במסגרת המרפאה מתקיימות קבוצות צעירים לשיח משותף עם צעירים נוספים המטופלים במרפאה. הקבוצות משלבות תמיכה מרחוק ומפגש פרונטלי פעם חודש.
השתתפות בקבוצה מותנית בהרשמה מראש ע"י שליחת פרטים לדוא"ל [email protected]
הטיפולים מיועדים למטופלים בני 18 עד 45 ובני משפחותיהם.
מקום המפגש:  בניין אונקולוגיה "פישמן" חדר ישיבות קומה 4 .
דרכי רישום   [email protected] 
או השארת הודעה במענה הקולי 04-7773383.

 
התכנית פועלת בשיתוף עם המיזם החברתי חלאסרטן ובשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. קישור לקבוצות הסגורות של חלאסרטן .
אם אתם בתחילת התהליך, מומלץ להכנס למדריך למטופל הצעיר ולהעזר בלוח הבוגרים.
 

זימון תורים - מרפאת צעירים

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
נא לפנות ליחידה בה הינך מטופל לזימון תור.

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.
אונקולוגיה אינטגרטיבית

למחלת הסרטן ולטיפולים הקשורים בההשפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.