רדיותרפיה וטיפול תומך - אשפוז

תמונה ראשית-רדיותרפיה

רדיותרפיה וטיפול תומך - אשפוז

המחלקה לרדיותרפיה וטיפול תומך ממוקמת בבניין פישמן קומה 6, במרכז הרפואי רמב"ם ונותנת שרות לחולי סרטן בכל צפון הארץ. החולים מתקבלים למחלקה באופן דחוף ואלקטיבי כאחד, ויכולים להיות מופנים על ידי רופא המשפחה, רופא אונקולוג ממרכז רפואי אחר או על דעת עצמם. המחלקה כוללת 25 מיטות אשפוז  ומאושפזים בה חולים ממגוון סיבות, כאשר העיקריות שבהן:
  • מצבים רפואיים המחייבים טיפול קרינתי דחוף
  • טיפולי קרינה אלקטיביים שלא ניתן לבצעם במסגרת אמבולטורית מפאת: מצבו הכללי של החולה, מחלות רקע נלוות, ריחוק גיאוגרפי, שילוב עם כמותרפיה הניתנת בעירוי מתמשך וכד'
  • טיפולים ביוד רדיואקטיבי לחולים עם גידולים בבלוטת המגן- יש שני חדרי בידוד  קרינה יעודים
  • אשפוזים לביצוע טיפולי כימואמבוליזציה ( TACE ) ורדיואמבוליזציה ( איטריום ) בנוכחות מחלה בכבד
  • תופעות לוואי של טיפולים כימותרפים ו/או טיפולי קרינה המחייבים טיפול במסגרת אשפוז טיפול תמיכתי ואיזון מצבים ותסמינים רפואיים העמידים לטיפול השגרתי, ובעת הצורך ליווי וטיפול בסוף חיים
  • אשפוזים לביצוע פעולות אבחנתיות וטיפוליות הקשורות למחלה הממארת כגון – ביופסיות, החדרת נקזים

צוות הסיעוד- מונה כ- 19 אחים ואחיות בוגרי קורס על באונקולוגיה, המוכשרים למתן מגוון טיפולים כימותרפיים ומוצרי דם. חלקם עברו הכשרות נוספות בנושאי טיפול בכאב, טיפול תומך, רפואה משלימה טיפול בפצעים קשים, זיהומים ותחומים יעודים נוספים.

בנוסף לצוות המחלקה הקבוע, קיימת האפשרות להסתייע ביועצים מקצועיים מכלל התחומים המצויים בבית החולים בהתאם למצבו, צרכיו ובעיותיו של המטופל, ובהתאם לשיקול דעתו של הרופא המטפל.

אשפוז בימי קורונה

כדי להבטיח את בטיחות המטופלים והצוות, אנו מבקשים להימנע מביקורים ככל הניתן. קיימים כיום אמצעים לניהול שיחות באמצעות הטלפונים החכמים וצוות המחלקה ישמח לסייע לכם ולמטופל להמשיך לשמור על קשר באמצעים אלו. במקרים מיוחדים נאפשר שהיית מלווה אחד ליד מטופל המאושפז במחלקה, בתאום עם צוות המחלקה. מבקר מחויב בעטית מסכה למשך שהותו במחלקה ומתבקש לשמור על מרחק של 2 מטרים.
 

 

זימון תורים - רדיותרפיה וטיפול תומך אשפוז

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מידע למאושפז
 
תהליך הקבלה לאשפוז הראשון
ההזמנה לאשפוז הראשון מתבצעת טלפונית והזימון נשלח בתיאום עם המטופל. 
מומלץ להגיע למחלקה בשעה הרשומה בהזמנה. 
עם הקבלה למחלקה יש לגשת לקבלה משרדית בדלפק קבלת חולים ראשי (בכניסה הראשית לביה"ח-בניין סמי עופר) לפני העלייה למחלקה.
מומלץ מאד להגיע למחלקה מצויד בבדיקות מעבדה עדכניות, צילומים ומסמכים נוספים השייכים לטיפול, כולל רשימת התרופות הקבועות.
 
שיחה עם רופא ובדיקה
תתקיים ביום הקבלה, אך עשויה להתקיים מאוחר יותר במהלך היום, לעיתים בשעות אחה"צ והערב. מיד עם ההחלטה הסופית על התחלת הטיפול יינתן הסבר מדויק על הטיפול, אופן קבלתו ותופעות הלוואי.
 
תרופות
כאמור, מומלץ להגיע לכל אשפוז עם רשימת התרופות הקבועות, כולל מינון מדויק. במחלקה, כל התרופות ניתנות ע"י אחות בלבד. יש להימנע מנטילת תרופות באופן עצמאי. הדבר הכרחי על מנת לנהל רישום מדויק של התרופות הנלקחות ולמנוע מצב של מתן תרופות כפול או אי מתן תרופות. במקרים מסוימים תתאפשר נטילה עצמית של תרופות לאחר תיאום עם האחות.
 
 
 
שעות ביקור
ניתן לבקר במחלקה ברוב שעות היום. עם זאת, בזמן ביקור רופאים יתבקשו המבקרים לפנות את החדר.
בהתאם למקובל בכלל ביה"ח, אין לשהות במחלקה לאחר השעה 21:00 , זאת על מנת לכבד את מנוחת החולים.
מותר למבקר אחד בלבד לשהות ליד המטופל גם בלילה.  אנו מבקשים שאותו מלווה יתמקם בצורה המאפשרת לצוות המטפל גישה נוחה לכל המטופלים בחדר.
 
התנהלות במהלך האשפוז
בכל בוקר לאחר השעה 10:00 מתקיים ביקור רופאים. אל הרופא מתלווה האח/ות המטפלים באותם חולים.  לעיתים יצטרפו לביקור גם אנשי צוות נוספים כגון התזונאית או העובדת הסוציאלית .
במהלך ביקור הרופאים יכול להישאר בן משפחה אחד ליד המטופל הנבדק, באם המטופל חפץ בכך .
פעמיים בשבוע נערך ביקור בנוכחות מנהלת המחלקה .
שיחות עם המשפחות – ניתן לתאם עם צוות הרופאים פגישה לשיחה לאחר שעות הביקור באופן ישיר או דרך פנייה לצוות הסיעוד המטפל בחולה . כדי לתאם פגישה עם מנהלת המחלקה- ניתן לפנות ישירות אליה בבקשה לשיחה, לפנות לצוות הסיעודי או לפנות למזכירתה- הגב' דורית קמחי.
החולים משוכנים בחדרים על פי שיקולי הצוות המקצועי, תוך שאיפה להעניק לכל חולה את הפרטיות המירבית ואת תנאי האשפוז המיטביים. בחדרים יש חיבור אינטרנטי אלחוטי ושולחן עבודה. כל חולה מקבל שלוש ארוחות ביום שמותאמות לו באופן אישי על ידי דיאטנית המערך האונקולוגי, ובנוסף עומדים לרשותו שירותי פיזיותרפיה וייעוץ רגשי.
 
מקרר למטופלים
  • ממוקם בכניסה למחלקה, בחדר המשפחות.
  • אנא ציינו את שמכם ותאריך על גבי המוצרים שמאוחסנים במקרר, ואל תשכחו לפנותם עם שחרורכם מהמחלקה. פעם בשבוע מנקים את המקררים , אם לא ימצא שם עלהאריזה, האריזה  תיזרק.
 
תהליך השחרור מהמחלקה
השחרור יתבצע לאחר ביקור רופאים וסיום טיפול.
לפני השחרור, האחות המטפלת תדריך אותך בנושאים הנוגעים למהלך האשפוז הנוכחי, התנהגות בבית, בדיקות לביצוע בבית , הזמנה לאשפוז הבא ועוד.
בעת השחרור האחות תמסור לך:
א. מכתב שחרור (מומלץ לצלמו ולמסור העתק לרופא המטפל)
ב. רשימת תאריכים בהם עליך לבצע בדיקות בקופ"ח
ג.  הזמנה לאשפוז הבא (במידה ומתוכנן)
ד. במקרים מסוימים, מכתבי הדרכה ייעודיים לנושאים ספציפיים , לך ו/או לרופא המשפחה
ה. הכנת תרופות לבית לאחר השחרור:
ייתכן ותזדקק לאחר השחרור לתרופות שאינן נמצאות אצלך. במקרה כזה יכתוב הרופא המטפל במחלקת האשפוז מכתב לרופא המטפל בקופ"ח, ובו הוא יתבקש להכין עבורך את התרופות החסרות. במכתב תצוין כמות התרופות שיש להכין ויודגש  כי "הוראות מדויקות למתן תרופות אלה תינתנה במכתב השחרור". כדי להיערך בזמן, רצוי שמכתב זה יגיע לקופה מספר ימים לפני השחרור, והתרופות תהיינה בידך ביום השחרור.
 
 
פנייה דחופה למערך האונקולוגי לאחר השחרור:

יש לפנות לחדר המיון של המרכז הרפואי  רמב"ם, בצירוף מכתב השחרור מהמחלקה. אין להגיע למחלקת האשפוז בלי תאום מראש והפניה של רופא אונקולוג.

 
ניתן לפנות טלפונית למחלקה בכל שעות היום והלילה.
אחות או רופא יעמדו לרשותכם בכל שאלה.
מספר טלפון: 04-7776600
פקס: 04-7776612
מזכירת המחלקה: 04-7776600

צרו איתנו קשר

שעות ביקור
24 שעות

פרטי התקשרות: