בית החולים רות לילדים

וידאו

בית החולים רות לילדים

בית חולים לילדים מעניק שירותי רפואה מתקדמים ומענה טיפולי מקיף וכוללני, בכל תחומי רפואת הילדים.

זהו בית החולים לילדים היחיד בצפון הארץ, המתמחה ברפואת ילדים והוא ממוקם במתחם של הקריה הרפואית רמב"ם.

בית החולים נפתח בשנת 2014, ומיועד לטפל בילדים בכל טווח הגילאים, מתינוקות בני יום ועד נערים ונערות בני 16. זהו בית חולים מודרני, הפועל בסטנדרטים רפואיים גבוהים במיוחד, על יסוד החזון והערכים של הקריה הרפואית רמב"ם. הוא מספק מענה כולל לצרכיו הפיזיים והנפשיים של הילד, החל משירותי אבחון ראשוני וטיפול רפואי בסיסי, וכלה בטיפולים רפואיים מורכבים ומיוחדים. הכל בו מותאם לעולמם של הילדים, אשר מעבר לטיפול המקצועי, זקוקים גם לסביבה טיפולית נעימה, חמה ותומכת.

בית החולים מכיל 125 מיטות אשפוז, כאשר כל שירותי רפואת הילדים מרוכזים בו תחת קורת גג אחת, בבניין ייעודי בן 8 קומות, הכולל 6 מחלקות אשפוז ומיון ילדים, ו-22 יחידות מקצועיות לרפואת ילדים.

צוות בית החולים כולל 145רופאים מומחים מכל תחומי רפואת הילדים, 245 אחיות מקצועיות ומיומנות, בנוסף לצוות פרא-רפואי וצוות מנהלי - סך הכל כ- 420 עובדים, בעלי הכשרה, ידע וניסיון בטיפול בילדים.

בבית החולים לילדים באים לידי ביטוי, זה לצד זה, הטיפול הרפואי המקצועי ביותר, שנים של ניסיון מצטבר, ציוד רפואי חדיש ומתקדם, ראיה רב תחומית לאבחון ופתרון בעיות מורכבות, ויחס אישי מסור לילדים.

ההורים הם שותפים לדרך, בכל שלבי האבחון והטיפול. השיתוף והתיאום עם משפחתו של הילד, הינה אבן יסוד בגישה הטיפולית של בית החולים, וחלק בלתי נפרד מהדרכים למזער את הקושי בהתמודדות עם המחלה והסביבה הלא מוכרת של בית החולים.

במסגרת בית החולים רות רפפורט לילדים פועל בית הספר לרפואת ילדים דחופה, שהוקם במטרה להדריך צוותים רפואיים וסיעודיים בצפון הארץ. ההדרכה בקורסים היא תיאורטית ומבוססת מידע עם דגש על תרגול מעשי מובנה המשלב סימולציות ובובות חכמות.

לבית הספר לרפואת ילדים דחופה

בין בית החולים לילדים לבין הפקולטה לרפואה בטכניון, מתקיים שיתוף פעולה הדוק ופורה, הן ברמה האקדמית בה משמשים רופאי בית החולים כמרצים בכירים, והן ברמה המחקרית של נטילת חלק במחקרים חדישים ומתקדמים, המהווים את חוד החנית בחקר תחום רפואת הילדים, בארץ ובעולם.

צוות בית החולים לילדים מקיים קשרים מקצועיים ענפים עם מרכזים רפואיים לטיפול בילדים ברחבי העולם ומתעדכן כל הזמן בחידושים האחרונים בתחומי הרפואה, המדע, הטכנולוגיה והגישות הטיפוליות.

מידע לילדים המאושפזים ולהוריהם 

 
צוות בית החולים לילדים רות נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם. בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי הילדים המטופלים, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
אשפוז צפוי או פתאומי של ילד בבית החולים, הינו אירוע מעורר חרדה הן אצל הילד והן אצל משפחתו. מידת הצלחתו של הילד להתמודד עם החרדה מותנית במידה רבה בשיעור התמיכה שמעניק לו ההורה או המבוגר שבסביבתו. הכנה נפשית מוקדמת במידת האפשר, תצמצם את חרדתו של הילד ותגביר את סיכוייו להתמודד בהצלחה עם חווית האשפוז בבית החולים.
 
ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות הכנה, הסתגלות, כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם. 
 

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 08:00-15:00

פרטי התקשרות:

סטטיסטקה

שירותים נלווים בבית חולים רות לילדים

עולם המשחקים

 
עולם המשחקים על שם סול ומרי ברר ממוקם באטריום העליון בקומה שלוש, קומת השדה, משתרע על פני שטח של כ- 400 מ"ר, ומהווה את אזור ההמתנה המרכזי של מרפאות החוץ.
עולם המשחקים עוצב כמתחם צבעוני, שמח וחם אשר מגרה את דמיונו של הילד, מרגיע, משעשע, מנעים את זמנו ומשכיח ממנו לרגע את העובדה שהוא נמצא בבית חולים.
המתחם מאפשר לילדים לשחק, ליהנות ולצחוק בעוד ההורים יכולים לשבת, לנוח ולהעביר את הזמן באווירה נינוחה ורגועה, עד שיגיע תורם להיכנס למרפאה. מערכת תצוגה וכריזה תקרא לכם ברגע שתורכם למרפאה יגיע.
עולם המשחקים מיועד לטווח רחב של גילאים, מפעוטות ועד לבני נוער. כולל פינות ישיבה, משחקים אנלוגיים, משחקי מחשב, פינות אינטרנט וטלוויזיה.
<STRONG>עולם המשחקים</STRONG>

מוזיאון המדע לילדים

 
בבית החולים רות רפפורט לילדים נפתחה שלוחה של מוזיאון המדע בחיפה (מדעטק).
זהו מוזיאון המדע לילדים ע"ש פורמן, הנמצא בביתן באולם הכניסה הראשי – קומת הים.
בביתן מיצגים מעולם הים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים מחיי היומיום בדרך חווייתית ומהנה, בהפעלה עצמית ואינטראקטיבית.
פתוח לקהל הילדים וההורים כל יום משעה 8:00 עד 16:00.
<STRONG>מוזיאון המדע לילדים</STRONG>

בית קולנוע - אולם גרידינגר

 
אולם הרצאות וקולנוע על שם קלמן גרידינגר, מכיל 90 מקומות ישיבה מרווחים ובעל נגישות לכיסאות גלגלים ולמיטות אשפוז.
האולם ממוקם בקומת הקרקע, קומת הים.
באולם מערכת הקרנה ושמע מהמתקדמות בעולם, כולל אפשרות צפייה בתלת מימד.
בשעות אחר הצהריים מוקרנים סרטי קולנוע לילדים, חלקם בהקרנות טרום בכורה. רשימת הסרטים ומועדי ההקרנה מתפרסמת בלוח המודעות הסמוך לאולם. חבריהם של הילדים המאושפזים בבית החולים רות, מוזמנים לבקר אותם ולצפות עימם בסרט.
צפייה מהנה והחלמה מהירה!
<STRONG>בית קולנוע - אולם גרידינגר</STRONG>

כיתות לימוד

 
בבית החולים רות לילדים כיתות לימוד הממוקמות במחלקות האשפוז, מופעלות על ידי מורות בית ספר יסודי, מורות למוסיקה ולאומנות, כולן מטעם משרד החינוך, בנות שירות לאומי ומתנדבים.
הפעילות בכיתות הלימוד מתקיימת בין השעות 15:00-8:00 ומותאמת לגילאי הילדים המאושפזים: עבודות יצירה, ציור ופיסול, משחקי קופסא, משחקי מחשב, בנייה והפעלת רובוטים מלגו, כלי מוזיקה, הקראת סיפור ועוד.
באשפוזים ממושכים המורות יוצרות קשר עם בית הספר בו לומד הילד, על מנת להתעדכן בחומר הנלמד ולסייע בהשלמתו תוך לימוד פרטני.
הפעילות ניתנת גם בשפה הערבית.
 
<STRONG>כיתות לימוד</STRONG>

ליצנים רפואיים

 
תרפיה בצחוק הוכחה במחקרים רבים כמסייעת בהתמודדות עם פרוצדורות מכאיבות וכמקדמת את החלמת הילד. בין הקומות בית החולים רות רפפורט לילדים מלווים את הילד הליצנים הרפואיים ובלבוש חינני, פנטומימה והומור, מסיחים ברגישות את דעתו ומסייעים לו להתמודד עם הכאב הפיזי והלחץ הנפשי. הליצנים הם חלק מהצוות של ביה"ח לילדים ואף מלווים אותו אל חדר ניתוח דרך "הגשר התלוי" שנבנה במיוחד לצורך כך.
<STRONG>ליצנים רפואיים </STRONG>

סרטונים מבית החולים רות