המרפאה לגידולי עור

תמונה ראשית

המרפאה לגידולי עור

מלנומה היא סוג של סרטן הנגרם כתוצאה מחלוקה בלתי מבוקרת של תאים מלנוציטיים.  רוב גידולי המלנומה מתחילים בעור, אך הגידולים הסרטניים הראשוניים יכולים להופיע גם בעין,  או ברירית של חלל הפה, הסינוסים, פי הטבעת או מערכת המין.

מלנומה היא מחלה קשה יחסית ולא נדירה, ששכיחותה עולה עם השנים. גורמי הסיכון הם חשיפה לשמש  - בעיקר  חשיפה שאינה קבועה- חשיפה קיצונית לפרקים (אינטרמיטנטית). בנוסף, הסיכוי למלנומה גבוה יותר אצל בהירי שיער, עור ועיניים. נוכחות של שומות שונות מעלה אף היא  את הסיכוי להתפתחות מלנומה.  למרות זאת מחצית מגידולי המלנומה מופיעים כנגע חדש בעור, המחקה נקודת חן ולא כשינוי בנקודת חן (שומה) קיימת.

השירות לגידולי העור במערך האונקולוגי ברמב"ם מעניק את הטיפול המיטבי , הקיים כיום בעולם לחולי המלנומה וסרטני העור האחרים החל משלב האבחון והטיפול הראשוני. השירות פועל בשיתוף עם המחלקות לעור ולפלסטיקה על מנת לתת מענה רב-מקצועי ואישי לפי צרכיו של המטופל, משלב אבחון המחלה ולאורך כל שלבי הטיפול והמעקב ארוך השנים.
 

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.
אונקולוגיה אינטגרטיבית

למחלת הסרטן ולטיפולים הקשורים בההשפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.

מידע למאושפז

בשנים האחרונות - חלה מהפכה בטיפול בחולי המלנומה,. מהפכה אשר מובילה שינוי בכל שיטות הטיפול באונקולוגיה. כיום, שיטות הטיפול במלנומה מבוססות על טיפולים חדשניים (כגון פמברוליזומאב , ניבולומאב ,  איפילימומאב ) המכוונים להפעלת מערכת החיסון העצמית כנגד הגידול או על טיפולים ביולוגיים (כגון, ומורפאניב, קובימאטיניב, דפראפאניב , טראמטיניב) המכוונים לשינויים גנטיים ספציפיים בתאי הגידול. טיפולים אלו הביאו להפוגות ארוכות שנים בקרב חולים עם מלנומה מתקדמת שבעבר תוחלת חייהם הייתה קצרה , בהעדר טיפולים יעילים. הטיפול בתרופות אלו דורש ניסיון והבנה, המצויים בצוות המטפל ברמב"ם, הכולל אונקולוגים מומחים ואחות ייעודית המתמחים בטיפולים אלו. הצוות המקצועי מאפשר מתן טיפולים חדשניים אלו לכל החולים הנזקקים להם ובנוסף החולים יכולים לקחת חלק במחקרים הבין-לאומיים והחדשניים ביותר בתחום הטיפול במלנומה, להם שותף המערך האונקולוגי ברמב"ם. מחקרים אלו מכוונים לדור הבא של הטיפולים הביולוגיים, לטיפולים המפעילים את מערכת החיסון העצמית אצל המטופל, שילוב של שתי שיטות אלו ומתן טיפולים מניעתיים גם לחולים לאחר ניתוח הנמצאים בסיכון גבוה לחזרת המחלה.
 
 
גידולי עור נוספים דוגמת: Basal cell carcinoma (BCC) , Squamous cell carcinoma (SCC) דורשים לעיתים טיפול אונקולוגי על ידי תרופות ביולוגיות , כימותרפיה או קרינה כאשר אינם יכולים להיות מוסרים בצורה כירורגית פשוטה. טיפולים אלו דורשים את התערבות האונקולוג בשילוב עם המחלקות המנתחות דוגמת פלסטיקה או אא"ג. גם בגידולים אלו נכנסו טיפולים ביולוגיים חדשים, אשר מאפשרים טיפול במקרים בהם לא ניתן היה לטפל בעבר.
 
סוגי גידול נדירים, נוספים של העור דוגמת: גידולים ממקור בלוטות הזיעה, סרקומות של העור או Merkel cell carcinoma מחייבים גם הם טיפול כירורגי ואונקולוגי משולב. בגידול מסוג Merkel cell carcinoma חלה התפתחוות רבה, כאשר נמצא שניתן לתת את הטיפולים המכוונים להגברת מערכת החיסון גם במחלה זו, ביעילות שהיא אף גבוהה מזו המושגת במלנומה.

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 09:00-14:00

פרטי התקשרות: