המרפאה לגידולי עור

תמונה ראשית

המרפאה לגידולי עור

מלנומה היא סוג של סרטן הנגרם כתוצאה מחלוקה בלתי מבוקרת של תאים מלנוציטיים.  רוב גידולי המלנומה מתחילים בעור, אך הגידולים הסרטניים הראשוניים יכולים להופיע גם בעין,  או ברירית של חלל הפה, הסינוסים, פי הטבעת או מערכת המין.

מלנומה היא מחלה קשה יחסית ולא נדירה, ששכיחותה עולה עם השנים. גורמי הסיכון הם חשיפה לשמש  - בעיקר  חשיפה שאינה קבועה- חשיפה קיצונית לפרקים (אינטרמיטנטית). בנוסף, הסיכוי למלנומה גבוה יותר אצל בהירי שיער, עור ועיניים. נוכחות של שומות שונות מעלה אף היא  את הסיכוי להתפתחות מלנומה.  למרות זאת מחצית מגידולי המלנומה מופיעים כנגע חדש בעור, המחקה נקודת חן ולא כשינוי בנקודת חן (שומה) קיימת.

השירות לגידולי העור במערך האונקולוגי ברמב"ם מעניק את הטיפול המיטבי , הקיים כיום בעולם לחולי המלנומה וסרטני העור האחרים החל משלב האבחון והטיפול הראשוני. השירות פועל בשיתוף עם המחלקות לעור ולפלסטיקה על מנת לתת מענה רב-מקצועי ואישי לפי צרכיו של המטופל, משלב אבחון המחלה ולאורך כל שלבי הטיפול והמעקב ארוך השנים.
 

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

רפואה משלימה
השירות לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
שילוב רפואה משלימה במערכים אונקולוגיים בעולם המערבי הפך לנושא בעל חשיבות בשיפור איכות חיי המטופלים שאובחנו עם מחלת הסרטן. יש מודעות לכך שיש צורך הולך וגובר להיענות לצרכי מטופלים ובני משפחותיהם להורדת מתח וחרדה והתמודדות עם תלונות שקורות בעקבות המחלה או כתופעות לוואי לטיפולים. קיימת הבנה שרפואה משלימה מהווה אופציה טיפולית המועדפת ע"י מטופלים רבים. מרבית המרכזים האונקולוגיים המובילים בעולם, הכניסו נגזרות שונות מתחום הרפואה המשלימה כחלק בלתי נפרד מהטיפול, במטרה להקל על מצוקה בעקבות המחלה והטיפולים הקשורים בה. מטופלים נעזרים רבות באמצעים מתחום זה לשיפור איכות חיים כללי ולהקלה ממוקדת במצבים שכיחים כמו מתח, חרדה, קשיי שינה, גלי חום, נוירופתיה, ירידה בתיאבון, חולשה, ירידה באנרגיה הכללית, ותופעות אחרות. הטיפולים ברפואה משלימה שניתנים במסגרת המערך האונקולוגי ברמבם כוללים:
מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.

מידע למאושפז

בשנים האחרונות - חלה מהפכה בטיפול בחולי המלנומה,. מהפכה אשר מובילה שינוי בכל שיטות הטיפול באונקולוגיה. כיום, שיטות הטיפול במלנומה מבוססות על טיפולים חדשניים (כגון פמברוליזומאב , ניבולומאב ,  איפילימומאב ) המכוונים להפעלת מערכת החיסון העצמית כנגד הגידול או על טיפולים ביולוגיים (כגון, ומורפאניב, קובימאטיניב, דפראפאניב , טראמטיניב) המכוונים לשינויים גנטיים ספציפיים בתאי הגידול. טיפולים אלו הביאו להפוגות ארוכות שנים בקרב חולים עם מלנומה מתקדמת שבעבר תוחלת חייהם הייתה קצרה , בהעדר טיפולים יעילים. הטיפול בתרופות אלו דורש ניסיון והבנה, המצויים בצוות המטפל ברמב"ם, הכולל אונקולוגים מומחים ואחות ייעודית המתמחים בטיפולים אלו. הצוות המקצועי מאפשר מתן טיפולים חדשניים אלו לכל החולים הנזקקים להם ובנוסף החולים יכולים לקחת חלק במחקרים הבין-לאומיים והחדשניים ביותר בתחום הטיפול במלנומה, להם שותף המערך האונקולוגי ברמב"ם. מחקרים אלו מכוונים לדור הבא של הטיפולים הביולוגיים, לטיפולים המפעילים את מערכת החיסון העצמית אצל המטופל, שילוב של שתי שיטות אלו ומתן טיפולים מניעתיים גם לחולים לאחר ניתוח הנמצאים בסיכון גבוה לחזרת המחלה.
 
 
גידולי עור נוספים דוגמת: Basal cell carcinoma (BCC) , Squamous cell carcinoma (SCC) דורשים לעיתים טיפול אונקולוגי על ידי תרופות ביולוגיות , כימותרפיה או קרינה כאשר אינם יכולים להיות מוסרים בצורה כירורגית פשוטה. טיפולים אלו דורשים את התערבות האונקולוג בשילוב עם המחלקות המנתחות דוגמת פלסטיקה או אא"ג. גם בגידולים אלו נכנסו טיפולים ביולוגיים חדשים, אשר מאפשרים טיפול במקרים בהם לא ניתן היה לטפל בעבר.
 
סוגי גידול נדירים, נוספים של העור דוגמת: גידולים ממקור בלוטות הזיעה, סרקומות של העור או Merkel cell carcinoma מחייבים גם הם טיפול כירורגי ואונקולוגי משולב. בגידול מסוג Merkel cell carcinoma חלה התפתחוות רבה, כאשר נמצא שניתן לתת את הטיפולים המכוונים להגברת מערכת החיסון גם במחלה זו, ביעילות שהיא אף גבוהה מזו המושגת במלנומה.

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות: