המכון למחלות ריאה

תמונה ראשית - מכון ריאות

המכון למחלות ריאה

המכון למחלות ריאה מאבחן ומטפל בחולים אמבולטוריים ומאושפזים, הסובלים ממגוון מחלות ריאה. תחומי הפעילות העיקריים של המכון הינם: אסטמה ו- COPD, גידולי ריאה, יתר לחץ דם ריאתי, דום נשימה בשינה, שיעול כרוני וקשיי נשימה לא מוסברים.

המכון צבר ניסיון רב בטיפול בחולים עם מעורבות הריאה משנית למחלות סיסטמיות, חולים עם פגיעת ריאות מתרופות וחולים מדוכאי חיסון (מושתלי לשד עצם) עם מחלת ריאות.

צוות המכון מפעיל טכנולוגיה מתקדמת בתחום הברונכולוגיה לאבחון וטיפול במחלות ריאה ומתמחה בביצוע פעולות חודרניות, כגון: ברונכוסקופיות אבחנתיות, ביופסיות פלוירליות וניקוז נוזלים פלוירליים.

 
במכון פועלות מספר מרפאות ייעודית: מרפאה ליתר לחץ דם ריאתי, מרפאה משותפת לחולים במחלות רקמת החיבור עם מעורבות ריאתית (פיברו-ואסקולרית), מרפאה לחמצן ולתומכי נשימה כמו גם, מעבדה מתקדמת לתפקודי נשימה. כמו כן, מתבצעת במכון פעילות מחקרית ענפה, כגון: מחקר הבודק את הקשר בין אסטמה לדום נשימה בשינה, מחקר הבודק היבטים קליניים ואפידמיולוגיים של סרקואידוזיס בצפון מדינת ישראל ועוד.
 
בנובמבר 2021 הוקם במכון ריאות רמב"ם מרכז לאבחון מהיר של סרטן הריאה, ובו מומחים מדיסציפלינות שונות נותנים מענה מהיר ומקצועי למטופלים עם חשד לסרטן הריאה. האבחון הראשוני  הקריטי מושלם תוך שבועיים לכל היותר והמטופל מופנה להמשך טיפול.
 

 

זימון תורים - ריאות

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א,ג,ה 08:00-14:00

פרטי התקשרות: