המרפאה לגידולי ראש צוואר

תמונה ראשית

המרפאה לגידולי ראש צוואר

המרפאה לגידולי ראש צוואר (סרטן הפה, סרטן הלוע, סרטן הגרון)
 
סרטן באיזור הראש והצוואר מהווה אתגר מיוחד עבור הצוות המטפל ודורש רמת מיומנות גבוהה וידע נרחב. ביחידת ראש-צוואר בקריה הרפואית רמב"ם מטפלים בקבוצה גדולה ומגוונת של גידולים סרטניים, ובהם גידולי מערות האף, חלל האף ולוע האף, סרטן הפה ובית הבליעה, סרטן הלוע, סרטן הגרון, בית הדיבור, בלוטות הרוק, ארובת העין, בלוטת התריס ועוד.
 
אבן היסוד של היחידה היא טיפול מתקדם ומדויק, ומתן שירות איכותי למטופלים לפני הטיפולים, במהלכם ובסיומם. הדבר מתאפשר הודות לשיתוף פעולה בין הצוותים השונים בקריה הרפואית רמב"ם ומחוצה לה. שיתוף פעולה זה מתבטא בהפניית חולים, בישיבות משותפות שבועיות לדיון רב תחומי במקרים פרטניים, בהתייעצויות תכופות וקביעת קווים מנחים לטיפול וקידום מחקרים חדשים.
 
 

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 
מידע למאושפז
 
ביחידת ראש-צוואר, הצוות המקצועי - רופאים מומחים ומתמחים, אנשי סיעוד וצוות פארא-רפואי - מתכנס בקביעות לישיבות עבודה שבועיות, המבטיחות העברה מידע רציפה, דיון במקרים השונים וגיבוש קווים מנחים מקומיים. כמו כן עומד הצוות לרשות החולה ובני משפחתו לגבי כל שאלה, התייעצות או קבלת החלטות
עם הגעת החולה ליחידה הוא מתקבל על ידי רופא מתוך צוות הרופאים המתמחים בגידולי ראש-צוואר. הרופא בודק את החולה, עובר על בדיקות ההדמיה, על הפתולוגיה  ועל בדיקות הדם.
 
קבלת ההחלטה  לגבי הטיפול המתאים מתקבלת בדיון משותף עם צוות רופאי ראש-צוואר, בהתאם לסוג הגידול, מיקומו ומידת התפשטותו. הבחירה בין טיפול קרינתי לטיפול ניתוחי בחולים בהם שאלה זו רלוונטית נעשית בדיון צוות רב תחומי, הכולל רופאים מיחידת ראש-צוואר במכון - אונקולוגים וכירורגים כאחד. אחרי קבלת ההחלטה הרפואית על הטיפול המתאים, החולה מקבל הסבר מקיף על הטיפול, מטרותיו, סיכויי ההצלחה שלו, הסיבוכים האפשריים ותופעות הלוואי שעלולות להתרחש בעקבותיו.
 
 
החולה מופנה לאחות המתאמת לקבל הסבר נוסף על הטיפול, לדיאטנית, ומופנה להערכה על ידי צוות מומחים ברפואת הפה, כדי לקבל הסבר והדרכה על הצורך בטיפולי שיניים לפני תחילת הטיפול הקרינתי. בהתאם לצורך החולה מופנה להכנסת PEG, צינור להזנה במהלך הטיפול הקרינתי.  בנוסף מתבצעת הערכה פסיכו-סוציאלית והחולה מופנה, בהתאם לצורך, לאנשי המקצוע הרלוונטיים.
לרשות היחידה עומד ציוד מתקדם, הכולל, בין השאר, CT סימולטור, מערכות תכנון טיפול, ארבעה מאיצים קוויים, כולל כזה המאפשר טיפול מונחה הדמיה (IGRT) ומכשיר קרינה לטיפולי ברכיתרפיה. כמו כן ניתן בה טיפול בסרטן בלוטת התריס באמצעות יוד רדיואקטיבי - הן באופן אמבולטורי בפיקוח פיזיקאי, והן בחדרי אשפוז מיוחדים במחלקת רדיותרפיה, המאפשרים הגנה מקרינה.
ביחידת ראש צוואר מתקיימים מחקרים בינלאומיים, המאפשרים את הטיפול המתקדם ביותר הקיים למחלות השונות. בכל שלב של הטיפול, במידה שמתנהל ביחידה מחקר רלוונטי, הוא יוצע לחולה ומשפחתו ויידון בהרחבה על ידי הרופא המטפל, כדי לאפשר למטופל להחליט באופן מיטבי האם להשתלב במחקר. חולה שישתלב במחקר ילווה בנוסף לצוות הרגיל גם על ידי מתאם המחקר. במקרים בהם המחלה מפושטת בגוף ניתנים טיפולים הכוללים שילובים של תרופות כימותרפיות עם טיפולים ביולוגיים ובשנים האחרונות גם תרופות מסוג האימנותרפיה, אשר מאפשרות אפיק חדש לטיפול והפוגה מהמחלה.
 
החלמה ומעקב
עם סיום הטיפול, המטופלים נשארים במעקב רופאי יחידת ראש-צוואר ככל הנדרש. המעקב כולל בדיקת רופא, בדיקות דם, ולפי הצורך גם בדיקת PET-CT.

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
ב,ד 9:00-14:00

פרטי התקשרות:

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.

מחלת הסרטן והטיפולים הקשורים בה בעלי השפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.