המרפאה לגידולי מערכת העיכול

תמונה ראשית

מרפאת גידולי מערכת העיכול

במרפאה מטפלים בחולים שאובחנו עם כל סוגי גידולי מערכת העיכול:

• סרטן מעי גס
• סרטן קיבה
• סרטן ושט
• סרטן הלבלב
• סרטן כבד
• סרטן פי הטבעת
• גידולים נוירואנדוקריניים של מערכת העיכול
 
מרפאת גידולי מערכת העיכול במערך האונקולוגי חרטה על דיגלה טיפול מקצועי ברמה בינלאומית, משולב ביחס אישי ותשומת לב מרבית לכל חולה. זהו השירות הגדול ביותר בצפון הארץ למחלות אלה. מידי שנה מטופלים מעל ל- 1600 חולים ע"י צוות המרפאה ונקלטים למעלה מ 600 חולים חדשים לטיפול וייעוץ מידי שנה. כל חולה נדון במסגרת דיון צוות רב תחומי עם רופאי המערך הכירורגי, רופאי הגסטרו, רופאי הדימות ורופאי האיזוטופים, כדי להגיע להחלטה מיטבית המביאה בחשבון את מכלול השיקולים הנוגעים לבריאותו של החולה, יחד עם רצונותיו והעדפותיו.
הטיפול האונקולוגי בחולה ניתן על ידי צוות מקצועי מרחב הכולל רופאים, אחיות מתאמות, תזונאית, עובדת סוציאלית ואנשי מקצוע בתחומים משלימים נוספים.
דגשים יחודיים של הטיפול בשירות לדרכי עיכול:
1. רפואה מותאמת אישית (Personalized Medicine)  - התאמת הטיפול לשינויים היחודיים בסרטן של כל חולה.
2. גישה למחקרים קליניים – בכל צומת החלטות בטיפול, בנוסף לטיפולים שיגרתיים, יוצגו למטופל המחקרים הקליניים הקיימים למחלתו, ותנתן לחולה האפשרות לבחור האם הינו מעוניין להשתתף במחקר.
3. טיפול תומך – מטופלים רבים עם גידולי מערכת עיכול סובלים מתופעות רבות המשניות למחלתם כמו עייפות, כאב, הצטברות מיימת או קושי באכילה. מטופלים אלה מופנים ליחידה לטיפול תומך במכון האונקולוגי והמטופל מקבל במקביל הן טיפול אקטיבי למחלתו והן טיפול תומך להקלה על תסמיני המחלה.
מידע כללי
 
מידע למטופל
 
הטיפול בחולה עם סרטן מערכת העיכול נקבע על פי סוג הגידול, מידת התפשטותו, מאפייני הגידול, גיל החולה, מצבו הכללי, וכן סמנים גנטים שנבדקים ברקמת הגידול. כמו כן רצונותיו והעדפותיו של החולה מהווים שיקול משמעותי בהחלטה לגבי סוג הטיפול. החלטות מרכזיות מתקבלות לאחר דיון רב תחומי של הצוות המטפל, ומוצגות לחולה ומשפחתו תוך שקיפות מלאה לגבי יעילות הטיפול ותופעות הלוואי שלו.
 
מסמכים נחוצים
 
  1. תעודת זהות/ תעודה מזהה
  2. מסמכים רפואיים שבידך (מסמכי סיכום רפואיים, תשובות בדיקות פתולוגיה, תשובות בדיקות הדמיה ובדיקות דם עדכניות). מומלץ לעשות צילום של המסמכים כדי שתוכל למסור אותם לרופא.
  3. רשימת תרופות שהנך נוטל/ת. מומלץ שרשימה זו תופיע כחלק ממכתב סיכום רפואי מרופא המשפחה.
  4. דיסקים של צילומי הדמיה שבוצעו כמו CT/ MRI / PET-CT. נא להביא את כל הדיסקים שברשותך ולא רק העדכניים ביותר.  
  5. התחייבות מקופת החולים.
בביקור הראשון בשירות בד"כ נמסר מידע רב. מומלץ להגיע עם מלווה אחד לפחות ולהכין מראש רשימת שאלות לאונקולוג.
 
הביקור ביחידה לגידולי מערכת העיכול
 

ברוך הבא לביקור במרפאה לגידולי מערכת העיכול.


• בעת הגעתך למרפאה יש להירשם במזכירות בקומה 4 , בנין אונקולוגיה ע"ש פישמן. בעת ההרשמה תתבקש למסור את ההתחייבות ואת המסמכים הרפואיים שהבאת לצורך תיוק.
• לאחר הרשמה יש להמתין בחדר המתנה של אשכול C.
• הרופא המטפל יקרא לך דרך מסך המחשב הנמצא בחדר ההמתנה.
• בדרך כלל באחד הביקורים הראשונים תפגש גם עם האחות המתאמת של השירות לגידולי מערכת עיכול.
• אם ברצונך להיפגש עם העובדת הסוציאלית בקש מהרופא או האחות.
• בסיום כל ביקור תקבל מכתב מסכם עם תוכנית להמשך טיפול ומעקב.

 
 
מחקרים
 
במרפאה לגידולי מערכת העיכול נערכים מחקרים קליניים בינלאומיים המציעים טיפולים חדשניים לסוגי הגידולים השונים. בכל צומת דרכים בטיפול יוצגו בפני המטופל – בנוסף לאפשרויות המקובלות – גם המחקרים הפתוחים בפניו ברמב"ם, בהתאם למחלתו. ההחלטה לגבי הצטרפות למחקר תתקבל על ידי החולה ומשפחתו. שאל את הרופא שלך לגבי מחקרים קליניים המתאימים לך!
 
החלמה ומעקב
 
חולים שסיימו את הטיפול במסגרת המכון האונקולוגי, או הוחלט שאינם זקוקים לטיפול אונקולוגי, בדרך כלל ממשיכים במעקב במסגרת השירות לגידולי מערכת העיכול. מעקב זה מתחיל לעיתים קרובות – פעם ב 3 חודשים ובהדרגה תכיפות המעקב יורדת. המעקב יכול לכלול, בנוסף לבדיקה על ידי הרופא, גם בדיקות הדמייה ובדיקות דם. בכל ביקור תקבל הנחיות אילו בדיקות יש לעשות לפני הביקור הבא וביצוע הבדיקות חיוני לצורך מעקב אפקטיבי. בד"כ המעקב אחרי חולים שהחלימו ממחלתם נעשה במסגרת מרפאת אחר הצהריים בין השעות 3 עד 7. 

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א,ב,ג 9:00-14:00

פרטי התקשרות:

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.
אונקולוגיה אינטגרטיבית

למחלת הסרטן ולטיפולים הקשורים בההשפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.