המכון הפתולוגי

תמונה ראשית-ציטופתולוגיה

המכון הפתולוגי

המעבדה הציטולוגית עוסקת באבחנת נגעים ממאירים ונגעים שפירים, שהתגלו באברי הגוף השונים, ע"י זיהוי והגדרה של התאים שמכיל החומר הביולוגי הנבדק. במעבדה מתבצעות בדיקות וצביעות מיוחדות, לזיהוי מורפולוגי של מחוללי זיהומים ודלקות, בעיקר אצל חולים מדוכאי מערכת החיסון.

תחום האימוציטוכימיה מהווה ערך מוסף למערך הבדיקות השגרתיות, בעזרתו נקבעת אבחנה מדויקת יותר ונבחנות תכונות הגידול. ממצאי הבדיקות מאפשרים התאמה ספציפית של הטיפולים הניתנים למטופל.

ד"ר מלכין לאוניד ורופאים שהוכשרו ברחבי בית החולים, מבצעים ניקורי מחט עדינה (FNA) תחת הדמיית US או CT, בקומת הכניסה בבניין סמי עופר (הבניין הראשי). כמו כן, מקבלים במעבדה משטחים של בדיקות ציטולוגיות שבוצעו במוסד רפואי אחר, לשם התייעצות ולמתן חוות דעת נוספת.

מטופלים המעוניינים לקבוע תור וצורכים מדללי דם, מחויבים ראשית להיוועץ עם הרופא המטפל בצורך ובזמן מראש להפסקת טיפול מדללי הדם לפני הבדיקה. לאחר היוועצות זו יש לשלוח הפנייה והתחייבות עם קוד מספר הבריאות- L0022 על מנת לקבוע תור.

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

 

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 08:00-15:00

פרטי התקשרות: