המכון הארצי למידע בהרעלות 04-7771900

תמונה ראשית-מידע בהרעלות

המכון הארצי למידע בהרעלות 04-7771900

המכון הארצי למידע בהרעלות בקריה הרפואית רמב"ם הוא ענף של משרד הבריאות. זהו המכון הלאומי להרעלות, והיחידי במדינה הנותן שירות מקצועי למערכת הבריאות ולציבור הרחב בכל הקשור להרעלות. קו החירום הטלפוני של המכון פעיל 24 שעות ביממה, בכל השנה, לשאלות והתייעצויות הקשורות להרעלות (טוקסיקולוגיה קלינית). כמו כן המכון מייעץ בשעות העבודה הרגילות בנושאים של מידע תרופתי (פרמקולוגיה קלינית), ובהשפעת חשיפה לתרופות, לכימיקלים ולרעלים אחרים בהריון ובהנקה (טוקסיקולוגיה של הפוריות, reproductive toxicology).

מספר הפניות השנתי למכון הוא מעל 37,000; 43% מתייחסות לילדים מתחת לגיל שש שנים. כ- 49% מהפניות עוסקות בחשיפה לתרופות, 36% בחשיפה לכימיקלים, ו- 5% בחשיפה לצמחים רעילים ובע"ח ארסיים. המכון פועל גם ברמה הלאומית בשטחים של מניעת הרעלות והיערכות למקרה של הרעלה המונית, ומייעץ לגופים ממשלתיים כמו משרד הבריאות וחיל הרפואה.

המכון הארצי למידע בהרעלות עוסק גם בפעילות אקדמית, ואנשיו נותנים הרצאות לסטודנטים לרפואה, רופאים מתמחים, אחיות ורוקחים, ומנחים עבודות גמר של סטודנטים לרפואה, עבודות מדעי יסוד של מתמחים ועבודות של סטודנטים לתואר PharmD. המכון מעורב במחקר על הרעלות, ומקיים שיתוף פעולה מתמשך עם מוסדות בריאות, אוניברסיטאות וגופים מקצועיים בינלאומיים.

צוות היועצים של המכון כולל רופאים מומחים ברפואה פנימית, רפואת ילדים ופרמקולוגיה קלינית, אשר עברו הכשרה נרחבת בטוקסיקולוגיה קלינית. לאחרונה, המכון חוזק ע"י השתלבות אחיות כיועצות טוקסיקולוגיות. אלה אחיות מיומנות בעלות רקע נרחב ברפואה דחופה ובטיפול נמרץ אשר עברו הכשרה בטוקסיקולוגיה קלינית ע"י רופאי המכון. הן מייעצות לציבור תחת השגחת הרופאים הטוקסיקולוגים ובגיבויים.

מספר הטלפון להתייעצות בנושאי הרעלות חדות (אקוטיות) הוא  04-7771900, 24 שעות ביממה.
בשאלות הנוגעות למידע תרופתי והשפעת תרופות, כימיקלים ורעלים אחרים על ההריון וההנקה ניתן לפנות רק בימים ראשון עד חמישי בשעות 9:00 עד 14:00.

המרכז הארצי למידע בהרעלות: 04-7771900

המרכז הארצי למידע בהרעלות: 04-7771900

להתקשרות במקרי חירום,  24 שעות ביממה
 
מספר טלפון לברורים מינהליים לא דחופים: 04-777-2725