מחלקת פנימית ב'

תמונה ראשית-פנימית ב

מחלקת פנימית ב'

האגף הפנימי בקריה הרפואית רמב"ם על מחלקותיו ויחידותיו אמון על בריאות אוכלוסיית הצפון. לאגף הפנימי היכולת והכלים האבחנתיים והטיפוליים לפתח כישרונות הרופאים שבתחומה והעתידים לשרת את הקהילה.

אוכלוסיית החולים המתאשפזת במחלקות לרפואה פנימית בארץ הינה קשישים עם ממוצע גיל מעל 70 ומגוון מחלות קשות העושה את הטיפול בהם מורכב ודורש מקצוענות, ידע מעמיק ברפואה, יכולת ניתוח והבנה גבוהה ומעל לכל יחס אנושי, אמפטיה וחמלה הלוקחת בחשבון שהחולה הקשיש השוכב בחוסר אונים הינו בעל היסטוריה ומורשת.

מחלקה פנימית ב' שהיא חלק מששת המחלקות הפנימיות ברמב"ם, מציבה את החולה במרכז העשייה ולא רק את מחלתו שהביאה לאשפוזו. להגשמת משימה זו, הצוות הבכיר של המחלקה גייס את מיטב הרופאים הצעירים, דאג לחינוך רפואי מצוין והנחיל את המצוינות והאנושיות כתרבות עבודה. מתמחיה עוסקים במגוון הרחב של המחלות הפנימיות, וצוותה המיומן מטפל בחולים הקשים הזקוקים להשגחה מתמדת ולטיפול נמרץ.

המחלקה מכילה 32 מיטות אשפוז, מתוכן 5 מיטות טיפול מוגבר. מספר החולים המתקבלים למחלקה מגיע ל- 2100 חולים בשנה, ממוצע גילם בסביבות ה- 74, ממוצע ימי אשפוז בערך 4.5 ימים.

החזון של המחלקה הוא חתירה מתמדת למצוינות הן בעשיה הקלינית, בהוראה ובמחקר, הקמת שירותי רפואה פנימית אמבולטורית והקמת מרכזי מצוינות במחלקה. הלכה למעשה, המחלקה ציינה בשנים האחרונות הישגים נאים הכוללים פרסום עשרות מאמרים בטובי העתונים הרפואיים הבנלאומיים, זכתה במענקי מחקר תחרותיים וצוינה בעשרות פרסי הצטיינות בהוראה ומחקר.

תחומי התעניינותם הקליניים והמחקריים של הצוות הבכיר מגוונים וכוללים אי ספיקת לב וחקר המנגנונים התאיים של פינוי בצקת ראות, חקר המיקריביוטה של דרכי הנשימה והעיכול, יתר ל"ד ראתי, מחלות ראה חסימתיות, מחלות זיהומיות ומחלות טרופיות אצל מטיילים.

הסיעוד במחלקה מושפע ומותאם לאקלים הארגוני ולתרבות של עשייה איכותית. הצוות הסיעודי של המחלקה משתדל להביא את המטופל ומשפחתו להתמודדות טובה עם חווית האשפוז.

ברובו המכריע, הצוות שלנו מורכב מאחיות בעלות תואר אקדמי ראשון או שני ומוסמכות. הצוות שלנו רכש הדרכה נרחבת בטיפול בחולה הזקוק לטיפול רפואי מקיף כולל קורסי על בטיפול נמרץ, החייאה, וטיפול כימותרפי למחלות סרטן.

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

צרו איתנו קשר

שעות ביקור
א-ש 10:00-14:00
16:00-21:00

פרטי התקשרות: