מעבדה ביוכימית

תמונה ראשית-מעבדה ביוכימית

מעבדה ביוכימית

המעבדה לביוכימיה קלינית הינה אחת המעבדות הגדולות והמרכזיות בקריה הרפואית רמב"ם. במעבדה מבוצעות כשני מיליון בדיקות לשנה, מתוך מגוון של כ- 150 בדיקות שונות, בכל סוגי הדגימות והנוזלים מבני אדם.

המעבדה לביוכימיה קלינית מבצעת פנל רחב של בדיקות שגרה למאושפזים וכן בדיקות ייחודיות בשיטה של 'HPLC' , הכוללות אמינים ביו-גניים וויטמינים שונים. המעבדה כוללת גם יחידה לאבחון של מחלות מטבוליות.
המעבדה עושה שימוש במגוון רחב של מכשור, מהפשוט והבסיסי ביותר ועד למערכות אוטומטיות, מודרניות ומתוחכמות.

פעילות המעבדה מתפרסת בין מספר יחידות, המייצגות כל אחת שטח מקצועי ייחודי:

  • היחידה לבדיקות שגרה בדם - מבצעת את כל בדיקות השגרה בדם (הבדיקות כולן כמותיות) ואחראית להפעלתו של המכשור האוטומטי המרכזי של המעבדה
  • היחידה לבדיקות שגרה בשתן ונוזלי גוף אחרים - מבצעת בדיקות בשתן (כולל מיקרוסוקפיה) ונוזלים שונים (עמוד שדרה, מי שפיר, סינוביאלי ועוד). כמו כן, אחראית לביצוע בדיקות מיץ קיבה, צואה, אבני כליה ומרה.
  • יחידה לבדיקות אימוניכימיות וסמני סרטן - מבצעת את הבדיקות ההומורליות לבדיקת מערכת החיסון. בדיקות חלבוני דם ייחודיים (Specific Proteins) ובדיקות סמני סרטן וסמנים לבביים. כמו כן, מתבצעות ביחידה זו בדיקות אלקטרופורזה על כל סוגיהן.
  • יחידה לאמינים ביוגניים ובדיקות ב-HPLC - מבצעת את כל בדיקות הקטכולאמינים, אמינים ביוגניים, הומוציסטאין, ויטמינים וחומצות אמינו בנוזלים ביולוגיים שונים.
  • יחידה לאבחון מחלות מטבוליות - מאבחנת מחלות מטבוליות בעזרת מכשירי
    GC ו- GCMS.

בנוסף לכל המפורט לעיל, משתתפת המחלקה בהוראת סטודנטים בפקולטה לרפואה של הטכניון, ומתבצעות בה עבודות מחקר שונות וחשובות.​​

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 07:30-15:30

פרטי התקשרות: