טיפול נמרץ ילודים ופגים

תמונה ראשית-טיפול נמרץ ילודיים ופגים

טיפול נמרץ ילודים ופגים

מחלקת טיפול נמרץ פגים ויילודים מטפלת בכל שנה במעל 550 יילודים ופגים חולים, כולל פגים במשקל הנמוך מ- 750 גרם. יחידת פגים ויילודים קולטת ומטפלת מדי שנה מעל- 5,000 ילודים, כולל היילודים מכל הניתוחים הקיסריים המבוצעים ברמב"ם.

בין מגוון הפעילויות המבוצעות במחלקה, תוך שימוש בטכנולוגיות ושיטות מתקדמות, יש גם כאלה הייחודיות לרמב"ם, כמו: ניתוחים נוירוכירורגיים, ניתוחי חזה ביילודים ותיקון מומי לב מולדים, בירור וטיפול במחלות מטבוליות ובמחלות נפרולוגיות מולדות ועוד.

מחלקת פגים ויילודים מפעילה שירות ייחודי של מומחים, בעלי שם בתת-מקצועות רפואת הילדים. היא מספקת שירותי יעוץ למחלקות הילדים השונות וקולטת יילודים עם בעיות מורכבות, מכל בתי החולים בצפון הארץ. אימהות הרות בסיכון גבוה והורים ליילודים במחלקה, נהנים משירותי ייעוץ והדרכה של פסיכולוגית ילדים ותמיכה של עובדת סוציאלית צמודה. במחלקה שרותי ריפואי בעיסוק, פיזיותרפיה וטיפול בהפרעות אכילה בשיתוף עם מחלקת אא"ג.

במחלקה מבוצעת פעילות מחקרית ענפה והיא מעורבת בהוראת סטודנטים לרפואה וסטודנטים בחוגים לסיעוד וריפוי בעיסוק של הטכניון וכן, בקורסי-על לאחיות מוסמכות. נושא הטיפול במחלות ריאה בפגים ויילודים, וטיפול וניטור בלתי פולשנים הינו מרכזי בעבודה היום יומית ובתחום המחקר.

מידע להורי המטופלים בטיפול נמרץ פגים וילודים

זמני ונוהלי ביקור במחלקה

ההורים מוזמנים לבקר בפגייה בכל שעות היממה למעט :
העברת משמרות אחיות :7:00-7:30   15:00-15:30   23:00-23:30  
ובשעת ביקור רופאים וטיפול בוקר 8:00-11:00.
 
סבא וסבתא : אנו מתירים כניסה לפגייה גם לסבים וסבתות.
אחים ואחיות : ביקור בפגיה אפשרי גם לאחים ואחיות של הפג מעל גיל 6, לזמן קצר ומוגבל, לפרטים נא לפנות לאחות המטפלת
מבקרים אחרים : יש להימנע לחלוטין מהבאת קרובים אחרים וחברים לפגיה וזאת על מנת להגן על תינוקכם ולצמצם אפשרות של חשיפה לזיהום.
 
מידע נוסף

צוות בית החולים לילדים רות נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם. בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי הילדים המטופלים, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.

אשפוז צפוי או פתאומי של ילד בבית החולים, הינו אירוע מעורר חרדה הן אצל הילד והן אצל משפחתו. מידת הצלחתו של הילד להתמודד עם החרדה מותנית במידה רבה בשיעור התמיכה שמעניק לו ההורה או המבוגר שבסביבתו. הכנה נפשית מוקדמת במידת האפשר, תצמצם את חרדתו של הילד ותגביר את סיכוייו להתמודד בהצלחה עם חווית האשפוז בבית החולים.

ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות הכנה, הסתגלות, כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.


צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות:

שירותים נלווים בבית חולים רות לילדים

עולם המשחקים

 
עולם המשחקים על שם סול ומרי ברר ממוקם באטריום העליון בקומה שלוש, קומת השדה, משתרע על פני שטח של כ- 400 מ"ר, ומהווה את אזור ההמתנה המרכזי של מרפאות החוץ.
עולם המשחקים עוצב כמתחם צבעוני, שמח וחם אשר מגרה את דמיונו של הילד, מרגיע, משעשע, מנעים את זמנו ומשכיח ממנו לרגע את העובדה שהוא נמצא בבית חולים.
המתחם מאפשר לילדים לשחק, ליהנות ולצחוק בעוד ההורים יכולים לשבת, לנוח ולהעביר את הזמן באווירה נינוחה ורגועה, עד שיגיע תורם להיכנס למרפאה. מערכת תצוגה וכריזה תקרא לכם ברגע שתורכם למרפאה יגיע.
עולם המשחקים מיועד לטווח רחב של גילאים, מפעוטות ועד לבני נוער. כולל פינות ישיבה, משחקים אנלוגיים, משחקי מחשב, פינות אינטרנט וטלוויזיה.
<STRONG>עולם המשחקים</STRONG>

מוזיאון המדע לילדים

 
בבית החולים רות רפפורט לילדים נפתחה שלוחה של מוזיאון המדע בחיפה (מדעטק).
זהו מוזיאון המדע לילדים ע"ש פורמן, הנמצא בביתן באולם הכניסה הראשי – קומת הים.
בביתן מיצגים מעולם הים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים מחיי היומיום בדרך חווייתית ומהנה, בהפעלה עצמית ואינטראקטיבית.
פתוח לקהל הילדים וההורים כל יום משעה 8:00 עד 16:00.
<STRONG>מוזיאון המדע לילדים</STRONG>

בית קולנוע - אולם גרידינגר

 
אולם הרצאות וקולנוע על שם קלמן גרידינגר, מכיל 90 מקומות ישיבה מרווחים ובעל נגישות לכיסאות גלגלים ולמיטות אשפוז.
האולם ממוקם בקומת הקרקע, קומת הים.
באולם מערכת הקרנה ושמע מהמתקדמות בעולם, כולל אפשרות צפייה בתלת מימד.
בשעות אחר הצהריים מוקרנים סרטי קולנוע לילדים, חלקם בהקרנות טרום בכורה. רשימת הסרטים ומועדי ההקרנה מתפרסמת בלוח המודעות הסמוך לאולם. חבריהם של הילדים המאושפזים בבית החולים רות, מוזמנים לבקר אותם ולצפות עימם בסרט.
צפייה מהנה והחלמה מהירה!
<STRONG>בית קולנוע - אולם גרידינגר</STRONG>

כיתות לימוד

 
בבית החולים רות לילדים כיתות לימוד הממוקמות במחלקות האשפוז, מופעלות על ידי מורות בית ספר יסודי, מורות למוסיקה ולאומנות, כולן מטעם משרד החינוך, בנות שירות לאומי ומתנדבים.
הפעילות בכיתות הלימוד מתקיימת בין השעות 15:00-8:00 ומותאמת לגילאי הילדים המאושפזים: עבודות יצירה, ציור ופיסול, משחקי קופסא, משחקי מחשב, בנייה והפעלת רובוטים מלגו, כלי מוזיקה, הקראת סיפור ועוד.
באשפוזים ממושכים המורות יוצרות קשר עם בית הספר בו לומד הילד, על מנת להתעדכן בחומר הנלמד ולסייע בהשלמתו תוך לימוד פרטני.
הפעילות ניתנת גם בשפה הערבית.
 
<STRONG>כיתות לימוד</STRONG>

ליצנים רפואיים

 
תרפיה בצחוק הוכחה במחקרים רבים כמסייעת בהתמודדות עם פרוצדורות מכאיבות וכמקדמת את החלמת הילד. בין הקומות בית החולים רות רפפורט לילדים מלווים את הילד הליצנים הרפואיים ובלבוש חינני, פנטומימה והומור, מסיחים ברגישות את דעתו ומסייעים לו להתמודד עם הכאב הפיזי והלחץ הנפשי. הליצנים הם חלק מהצוות של ביה"ח לילדים ואף מלווים אותו אל חדר ניתוח דרך "הגשר התלוי" שנבנה במיוחד לצורך כך.
<STRONG>ליצנים רפואיים </STRONG>