אגף מעבדות

וידאו מחקר ומעבדות

אגף מעבדות

אגף המעבדות של הקריה הרפואית רמב"ם מבצע מגוון רחב של בדיקות מעבדה. זאת, במטרה לסייע בתהליך האבחון הרפואי ולהעניק את הטיפול הרפואי האיכותי ביותר לחולים. הבדיקות מבוצעות במספר מעבדות ייעודיות שונות, הכוללות: מעבדה לבדיקות דחופות (מבצעת בדיקות עיקריות בביוכימיה, המטולוגיה וגזים בדם), מעבדות ביוכימיה והמטולוגיה, בנק הדם, מעבדות מיקרוביולוגיה, וירולוגיה, אימונולוגיה, אנדוקרינולוגיה, טוקסיקולוגיה, ציטוגנטיקה, ציטולוגיה ופתולוגיה. בנוסף, ערוך האגף גם למתן שירות של בדיקות דם ייחודיות לציבור הרחב. סה"כ, נערכות באגף כ-4 מיליון בדיקות בשנה.

אגף המעבדות מפעיל מערכת אבטחת איכות מרבית והיה הראשון בארץ, לעמוד בתו התקן של מכון התקנים, כבר בשנים 2000-2001. אחת לשנה עומדות המעבדות בבדיקה חיצונית של מכון התקנים או הרשות להסמכת מעבדות, לבחינת פעילותן התקינה והארכת תוקף תעודת ההסמכה המקצועית.

האגף שוקד על שיפור מתמיד באמינות הבדיקות, כמו גם על פיתוח בדיקות חדישות, מתוחכמות וייחודיות.

בנוסף לביצוע כל מערך הבדיקות השגרתיות, שוקד האגף גם על פיתוח בדיקות חדשות וביצוע מחקרים קליניים ובסיסיים, בשיתוף עם רופאי בית החולים ומדעני הפקולטה לרפואה של הטכניון ומכון רפפורט למחקר, כמו גם עם חברות ביו-טכנולוגיות.​​​

מידע למטופל ולמבקר

צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם.

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות: