השירות הפסיכולוגי

תמונה ראשית-השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי במרכז הרפואי רמב"ם הינו חלק ממערך המקצועות הנלווים לרפואה, והינו כפוף ישירות להנהלת בית החולים. השירות מאגד בתוכו שלושה תחומים: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה שיקומית ופסיכולוגיה רפואית.
השירות כולל פסיכולוגים קליניים הממוקמים ברובם באגף לבריאות הנפש, ופסיכולוגים רפואיים ושיקומיים הממוקמים במחלקות ובמרפאות השונות של בית החולים הכללי. הפסיכולוגיה הקלינית, הרפואית והשיקומית מיוצגות גם בבית החולים רות לילדים.

בבסיס העבודה המקצועית אנו נותנים דגש לחשיבה אינטגרטיבית ומגוונת, וליכולת התנהלות בתוך צוות רב מקצועי. אנו משלבים חשיבה מעמיקה ורחבה יחד עם שיטות התערבות מגוונות ועדכניות המותאמות לצרכים של החולים והמטופלים.
בכל מחלקה או מרפאה הפסיכולוג הינו חלק אינטגרלי מהצוות ופועל בשיתוף פעולה עם הרפואה, הסיעוד, ומקצועות נוספים. הפסיכולוגים בשירות מבצעים טיפולים פרטניים, קבוצתיים, וכן התערבויות רב מערכתיות רבות יחד עם כל קשת המקצועות במרכז הרפואי רמב"ם.

הפונקציה הפסיכולוגית מייצגת חשיבה ביקורתית, הטלת ספק, השתהות ובדיקה עצמית. יש לכך חשיבות רבה בתוך ארגון שמורגל במצבי חירום, ובפעילות בעצימות גבוהה ומצילת חיים. כפועל יוצא, יש פניות רבות להנהלת השירות להתערבויות עם צוותים בבית החולים, ברמה האינדיבידואלית וברמה הקבוצתית. פסיכולוגים בעלי ניסיון והכשרה בהנחיית קבוצות מנחים וקבוצות רבות של הצוות הרב מקצועי, מתוך מטרה לעזור בהתמודדות עם קשיים בתוך צוותים רב-מקצועיים ובעיקר עם השחיקה המרובה הכרוכה בעבודה בבית החולים.

השירות הפסיכולוגי בבית החולים מוכר על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית, רפואית ושיקומית. בכל רגע נתון נמצאים בבית החולים מתמחים רבים בכל תחומי ההתמחות, לצד מומחים ותיקים ומומחים-מדריכים בשלוש ההתמחויות.
בנוסף, השירות הפסיכולוגי הינו מקום מבוקש לפרקטיקום, (עבודה מעשית של סטודנטים לתואר שני) בפסיכולוגיה קלינית, רפואית או שיקומית. סטודנטים מגיעים לפרקטיקום ברמב"ם ממספר גדול של אוניברסיטאות ומכללות.

מידע למטופל ולמבקר
 
צוות בית החולים רמב"ם נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם.
בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי המטופל, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
בעמוד המידע למטופל ולמבקר ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם. 

 

צרו איתנו קשר