נוירוכירורגיה ילדים

תמונה ראשית-נוירוכירורגיה ילדים

היחידה לנוירוכירורגית ילדים

היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בבית חולים רמב"ם בניהולו של פרופ' בניפלא (נוירוכירורג ילדים) נמצאת בתוך בית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט.

היחידה מטפלת במגוון נרחב של בעיות במוח ובחוט השדרה כגון: חבלות ראש על רקע טראומה,גידולי מוח,הידרוצפלוס, קרניוסינוסטוזיס, מומים מולדים של מערכת העצבים המרכזית, ניתוחי אפילפסיה, טיפול במשאבת בקלופן(לספסטיות) וכן שירות של מרפאת נוירופיברומטוזיס וטוברוס סקלרוזיס.

הגישה האבחנתית והטיפולית בילדים הזקוקים לניתוח נוירוכירורגי היא רב מערכתית ומחייבת מעורבות של רופאים מתחומים שונים (רופאי המחלקה לנוירוכירורגיה, רופאי טיפול נמרץ ילדים, נוירולוגים, אונקולוגים, רדיולוגים, מרדימים, רופאי עיניים ועוד) וכן בעלי מקצוע פארה-רפואיים התורמים להערכה ולטיפול בילד הנוירוכירורגי (נוירופסיכולוגיה,פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית ועוד). היחידה לנוירוכירורגית ילדים ביחד עם הצוות הרב תחומי המעניק לה תמיכה, מאפשרת את דרכי האבחון והטיפול המיטביים, מהמתקדמים בעולם, באותם ילדים הסובלים מהפרעה מבנית במערכת העצבים המרכזית.

לחצו כאן לסיור וירטואלי במרפאות חוץ בית חולים רות לילדים>>

בחדרי הניתוח מיושמות כיום הטכניקות החדישות ביותר לביצוע ניתוחים, תוך שימוש במערכות שיוט במוח ומעקב אולטרה-סאונד תוך ניתוחי, מהמתקדמות ביותר בתחום
אנו יודעים כי בריאות ילדיכם היא הדבר החשוב לכם מכל ומבינים את הדאגה והחרדה שבכם, אנו, ביחידה לנוירוכירורגיה ילדים ,נעשה הכל בכדי לתת לכם להרגיש שאתם בידיים בטוחות ומנוסות.

שיתוף הפעולה והקשר בינינו חשוב מאוד להצלחת הטיפול ,ביחד נגרום לכם ביטחון ושקט נפשי עד כמה שניתן.
לידיעתכם ניתן לקבוע בדיקה וייעוץ עם נוירוכירורג ילדים בסניף רמב"ם Clinic בתל אביב

זימון תורים - נוירוכירורגיה ילדים

שימו  לב – זמינות התורים בזימון אונליין זהה לזו שבמוקד הטלפוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מידע לילדים המאושפזים ולהוריהם 

 
צוות בית החולים לילדים רות נמצא כאן עבורכם, לספק לכם רפואה מקצועית, חדשנית, איכותית ובטוחה, המבוססת על ידע מחקרי מתקדם. בכל הליך רפואי עומדים לנגד עינינו צרכי הילדים המטופלים, תוך מתן כבוד, הקשבה, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
אשפוז צפוי או פתאומי של ילד בבית החולים, הינו אירוע מעורר חרדה הן אצל הילד והן אצל משפחתו. מידת הצלחתו של הילד להתמודד עם החרדה מותנית במידה רבה בשיעור התמיכה שמעניק לו ההורה או המבוגר שבסביבתו. הכנה נפשית מוקדמת במידת האפשר, תצמצם את חרדתו של הילד ותגביר את סיכוייו להתמודד בהצלחה עם חווית האשפוז בבית החולים.
 
ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות הכנה, הסתגלות, כללים, נהלים וחוקים, זכויות וחובות, שירותים ומידע נוסף. מידע זה יסייע לכם בעת אשפוז או בעת קבלת שירות רפואי במרפאות החוץ ובמכונים השונים ברמב"ם. 
 

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
ב-ה 08:00-15:00

פרטי התקשרות:

שירותים נלווים בבית חולים רות לילדים

עולם המשחקים

 
עולם המשחקים על שם סול ומרי ברר ממוקם באטריום העליון בקומה שלוש, קומת השדה, משתרע על פני שטח של כ- 400 מ"ר, ומהווה את אזור ההמתנה המרכזי של מרפאות החוץ.
עולם המשחקים עוצב כמתחם צבעוני, שמח וחם אשר מגרה את דמיונו של הילד, מרגיע, משעשע, מנעים את זמנו ומשכיח ממנו לרגע את העובדה שהוא נמצא בבית חולים.
המתחם מאפשר לילדים לשחק, ליהנות ולצחוק בעוד ההורים יכולים לשבת, לנוח ולהעביר את הזמן באווירה נינוחה ורגועה, עד שיגיע תורם להיכנס למרפאה. מערכת תצוגה וכריזה תקרא לכם ברגע שתורכם למרפאה יגיע.
עולם המשחקים מיועד לטווח רחב של גילאים, מפעוטות ועד לבני נוער. כולל פינות ישיבה, משחקים אנלוגיים, משחקי מחשב, פינות אינטרנט וטלוויזיה.
<STRONG>עולם המשחקים</STRONG>

מוזיאון המדע לילדים

 
בבית החולים רות רפפורט לילדים נפתחה שלוחה של מוזיאון המדע בחיפה (מדעטק).
זהו מוזיאון המדע לילדים ע"ש פורמן, הנמצא בביתן באולם הכניסה הראשי – קומת הים.
בביתן מיצגים מעולם הים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים מחיי היומיום בדרך חווייתית ומהנה, בהפעלה עצמית ואינטראקטיבית.
פתוח לקהל הילדים וההורים כל יום משעה 8:00 עד 16:00.
<STRONG>מוזיאון המדע לילדים</STRONG>

בית קולנוע - אולם גרידינגר

 
אולם הרצאות וקולנוע על שם קלמן גרידינגר, מכיל 90 מקומות ישיבה מרווחים ובעל נגישות לכיסאות גלגלים ולמיטות אשפוז.
האולם ממוקם בקומת הקרקע, קומת הים.
באולם מערכת הקרנה ושמע מהמתקדמות בעולם, כולל אפשרות צפייה בתלת מימד.
בשעות אחר הצהריים מוקרנים סרטי קולנוע לילדים, חלקם בהקרנות טרום בכורה. רשימת הסרטים ומועדי ההקרנה מתפרסמת בלוח המודעות הסמוך לאולם. חבריהם של הילדים המאושפזים בבית החולים רות, מוזמנים לבקר אותם ולצפות עימם בסרט.
צפייה מהנה והחלמה מהירה!
<STRONG>בית קולנוע - אולם גרידינגר</STRONG>

כיתות לימוד

 
בבית החולים רות לילדים כיתות לימוד הממוקמות במחלקות האשפוז, מופעלות על ידי מורות בית ספר יסודי, מורות למוסיקה ולאומנות, כולן מטעם משרד החינוך, בנות שירות לאומי ומתנדבים.
הפעילות בכיתות הלימוד מתקיימת בין השעות 15:00-8:00 ומותאמת לגילאי הילדים המאושפזים: עבודות יצירה, ציור ופיסול, משחקי קופסא, משחקי מחשב, בנייה והפעלת רובוטים מלגו, כלי מוזיקה, הקראת סיפור ועוד.
באשפוזים ממושכים המורות יוצרות קשר עם בית הספר בו לומד הילד, על מנת להתעדכן בחומר הנלמד ולסייע בהשלמתו תוך לימוד פרטני.
הפעילות ניתנת גם בשפה הערבית.
 
<STRONG>כיתות לימוד</STRONG>

ליצנים רפואיים

 
תרפיה בצחוק הוכחה במחקרים רבים כמסייעת בהתמודדות עם פרוצדורות מכאיבות וכמקדמת את החלמת הילד. בין הקומות בית החולים רות רפפורט לילדים מלווים את הילד הליצנים הרפואיים ובלבוש חינני, פנטומימה והומור, מסיחים ברגישות את דעתו ומסייעים לו להתמודד עם הכאב הפיזי והלחץ הנפשי. הליצנים הם חלק מהצוות של ביה"ח לילדים ואף מלווים אותו אל חדר ניתוח דרך "הגשר התלוי" שנבנה במיוחד לצורך כך.
<STRONG>ליצנים רפואיים </STRONG>