תאילנד

סיכונים למטיילים לתאילנד
בעונה הגשומה (סביב אוקטובר) יש הרבה יותר יתושים ואנחנו רואים מטיילים רבים שנדבקים בקדחת דנגי (Dengue Fever). המחלה נגרמת על ידי נגיף המועבר למטייל חסר המזל על ידי יתושת ה Aedes. המחלה מתבטאת בחום ובכאבי גוף קשים (ומכאן כינויה "break bone fever"), ובמקרים נדירים יכולה גם להוביל למוות. אין למחלה טיפול יעיל, החיסון עדיין בשלבי מחקר, וצריך בעיקר להימנע מעקיצות יתושים.

באיזורים מסויימים בתאילנד עדיין נפוצה מחלת המלריה. יש לברר מהי מטרת הטיול (יש הבדל בין שהות של שבוע על חוף הים באיי תאילנד, לבין טרק בג'ונגל במשך מספר שבועות). בחלק מהמקרים יומלץ על טפול מונע למלריה, ובטיול בסיכון נמוך ניתן להסתפק בהסבר על המחלה ובלקיחת טיפול רק במקרה של מחלה מאובחנת.

זנות נפוצה מאוד בתאילנד. ישנם תיירים שצורכים שירותי מין, בעיקר בבנקוק, ויש כאלו שנוסעים לשם כך לתאילנד. מעבר לויכוח המוסרי הקשור לזנות בכלל, ועבודת נערות שלא בחרו בחיים אלו בפרט, גם נושא הדבקות במחלות מין​, כולל איידס, חשוב לדיון עם חלק מהמטיילים לתאילנד.​

חיסונים לנוסעים לתאילנד
רשימה זו מהווה רשימה מלאה של כל החיסונים שעשויים להינתן לנוסע לתאילנד, בתלות בהיסטוריה הרפואית, אופי הטיול, משכו, חיסונים בגיל הילדות, חיסונים בטיולים קודמים וחיסונים קודמים בזמן השירות הצבאי.
רוב המטיילים יקבלו רק חלק קטן מהחיסונים המופיעים ברשימה שלהלן: