בעלי מחלות רקע ודיכוי מערכת החיסון

הכנות מראש
תמיד חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל לפני הנסיעה המתוכננת.
יש להצטייד במלאי תרופות מספק לכל הטיול ולתנאי אפסון סבירים של תרופות אלו.
בנוסף כדאי להצטייד במכתב המסכם את מחלות הרקע והטיפול הקבוע. המכתב צריך להיות כתוב באנגלית צרפתית או ספרדית לפי יעד הטיול מכיוון שרבים מבין הרופאים בדרום אמריקה ואפריקה אינם דוברי אנגלית. מטייל שסיים לא מזמן טפול כימותרפי למשל, צריך יהיה להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי הסיכון הכרוך בנסיעה, התזמון הנכון לטיסה, והבדיקות שכדאי לבצע לפני כן.
מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל והרופא במרפאת המטיילים לגבי אינטאקציות אפשריות בין הטיפול התרופתי הקבוע לבין תרופות למניעת מלריה, לטיפול בשלשול וכו.

החיסון לקדחת צהובה​ גורם לתופעות לוואי בשכיחות גבוהה יותר באנשים עם דיכוי של מערכת החיסון ובאנשים בגיל מבוגר יותר. יש לדון בתועלת הכרוכה בחיסון לקדחת צהובה בהשוואה לסיכון הכרוך בחיסון בכל מקרה בנפרד. יש מדינות המחייבות את התייר הנכנס להיות מחוסן למחלה או להגיע עם אישור הניתן במרפאת המטיילים המצהיר כי הסיכון בחיסון לתייר זה אינו מאפשר את ביצוע החיסון. חיסונים אחרים המכילים נגיף חי מוחלש לא ניתנים למרבית מדוכאי החיסון- יש להתייעץ עם הרופא במרפאת המטיילים.

ביטוח רפואי חשוב תמיד, אך הסיכוי להזדקק לו עולה באנשים עם מחלות רקע או באוכלוסיה המבוגרת. מומלץ מאוד להצטייד בביטוח כזה ולדאוג שהוא כולל גם אפשרות פינוי, בעיקר כשמדובר במדינה בה שירותי הרפואה אינם מפותחים (למשל ברוב מדינות אפריקה).