גורמי סיכון נוספים למטיילים

תאונות דרכים
רוב מקרי המוות בזמן טיול נגרמים עקב תאונות דרכים.

כבישים רעועים, נהיגה מסוכנת, אי שימוש בקסדות בזמן נסיעה על אופנועים, ושימוש נפוץ מאוד בסמים ואלכוהול בקרב מטיילים גורמים כולם לאירועים מצערים אלו.

לפני שאת/אתה עולה על אופנוע כשאת/אתה שיכור/ה או תחת השפעת סמים בכבישים ההרריים של ההימאליה או בכל מקום בו אין תשתיות ראויות לשמן, זכור שאם תפצע/י, לא תזכה/י לטיפול רפואי סביר בטווח של שעות רבות, וכי סיכוייך למות או להינזק קשות גבוהים מאוד.

היווצרות קרישי דם
​​ טיסה ארוכה וישיבה ממושכת ללא תזוזה הינם גורמי סיכון להוצרות קרישי דם בורידים. גורמי סיכון נוספים להוצרות קרישי דם הינם גיל מבוגר, השמנת יתר, עישון, הריון, שימוש בגלולות למניעת הריון או תחליפי אסטרוגן ונטיה גנטית משפחתית.
קריש דם בורידי הרגליים נקרא DVT (deep vein thrombosis) ומתייצג כנפיחות בשוק ו/או בירך, ולעתים גם עם רגישות מקומית. קריש זה עלול במקרים מסויים להסחף לעורקי הריאה, מצב מסוכן המכונה תסחיף ריאתי (pulmonaryembolism). אבחנה של קריש דם בורידי הרגל או תסחיף ריאתי נעשית ע"י אמצעי הדמיה כגון US או CT. בכדי להפחית סיכון להוצרות קרישי דם בורידים מומלץ להרבות בהתניידות בזמן טיסות או נסיעות ארוכות. אין מקום לטיפול תרופתי מונע באוכלוסיה הכללית, אם כי אנשים עם מחלות רקע מקבלים לעתים טיפול מונע בזמן הטיסה בתרופה מדללת דם.