מחלות מעי דלקתיות

ד"ר יולנדה בראון - מוסקוביץ

מספר טלפון של ד"ר יולנדה בראון - מוסקוביץ04-7772988

ד"ר בראון מנהלת המכון הריאומטולוגי על שם ב. שיין ברמב"ם, הקריה הרפואית לבריאות האדם. בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, התמחתה ברפואה פנימית בבי"ח מאיר  ובראומטולוגיה בבי"ח רמב"ם.  בין השנים 2001-2003 השלימה FELLOWSHIP במחלות אוטואימוניות באוניברסיטת UCLA  בארה"ב, וב-2019 השתלמה בהשתלות מח עצם בחולים עם מחלות אוטואימוניות, בבי"חSt Louis   בפריז, צרפת.
 
מאז חזרתה לרמב"ם ב-2003, עובדת כרופאה בכירה בראומטולוגיה.  היא הייתה בין המקימים של טיפול יום ראומטולוגי ברמב"ם, מהראשונים בארץ, עם מתן טיפולים ביולוגיים חדשנים, ומשנת 2020 מנהלת את שרות טיפול היום במסגרת המכון הראומטולוגי.  הקימה בשיתוף עם מכון הגסטרו מרפאה משותפת לטיפול בחולים מורכבים.  
 
ד"ר בראון חברה פעילה בארגון האירופאי לחקר מחלת הסקלרודרמה (EUSTAR) ובארגון העולמי  WSF ומקיימת שיתופי פעולה מחקריים בנושא זה עם חוקרים מאירופה, קנדה וארה"ב . במסגרת פעילותה כחברה בוועד האיגוד הראומטולוגי ומ-2020, גזברית האיגוד, היא אחראית בין היתר על קידום הסילבוס להתמחות בראומטולוגיה ותורמת רבות לחינוך הרפואי והכשרת המתמחים.
 
ד"ר בראון מרצה בכירה בפקולטה לרפואה בטכניון, חברה בוועדת הקבלה ללימודי רפואה והיתה אחראית על הקורס הראומטולוגי לסטודנטים האמריקאים. השתתפה בכתיבת מעל ל- 95 מאמרים. תחומי המחקר העיקריים שלה כוללים היבטים שונים במחלות ראומטיות כגון מעורבות  מע' העיכול, טיפולים ביולוגיים , מיקרוביוטה במחלת הסקלרודרמה.  במגפת ה-COVID  הניעה מיזם ארצי לאיסוף נתונים על אופי המחלה והשפעת החיסונים בחולים הראומטולוגיים שלקחיו הוצגו בארץ ובעולם.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed