מעכשיו – הרבה יותר קל לבחור במומחים של רמב"ם

באנר ראשי

מעכשיו - הרבה יותר קל לבחור במומחים של רמב"ם

1.9.2023
 
הרפורמה החדשה בהסדרי הבחירה למטופלים נכנסה לתוקף, והיא כוללת שינויים נרחבים ומשמעותיים לטובת כל המטופלים:
 

●  יותר תחומים לבחירה שלכם:

מבוטחי כל הקופות, ומכל אזור בארץ: מעתה אתם בוחרים באיזה בית חולים לקבל טיפול במספר תחומים חדשים: נוירוכירורגיה, הפריה חוץ גופית (IVF), אשפוז פסיכיאטרי וכירורגיה גניקולוגית, שמתווספים לתחומים בהם ניתן לבחור היכן לקבל טיפול כבר היום: פניה למיון, לידה וטיפולים אונקולוגיים.

התחומים החדשים שנכנסו להסדר הבחירה:

  • נוירוכירורגיה –  ניתוחים להסרת גידולי מוח ממאירים ושפירים, ניתוחי בסיס גולגולת ובלוטת יותרת המוח, רדיוכירורגיה, וטיפולים נוירוכירורגיים לילדים ועוד
  • טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) - בדיקת תפקוד זרע, ביופסיית אשכים, אבחון גנטי טרום הריוני, שימור פוריות ועוד.
  • הליכים כירורגיים גינקולוגיים, כולל טיפול בציטוטק
  • אשפוז פסיכיאטרי

●  הגברת השקיפות:

מעתה בכל טופס 17 (התחייבות) בנוסף למוסד הרפואי אליו מפנה הקופה בדרך כלל, יפורטו לכם כל המוסדות הרפואיים שיש לכם זכות לבחור מביניהם עבור הטיפול הרצוי. כל עוד לא מומשה ההתחייבות, כלומר כל עוד לא קיבלתם את השירות הרפואי, זכותכם לבחור ספק שירות אחר.

קופות החולים יחויבו להציע לכם בחירה בין מספר מינימלי של בתי חולים גדולים (מרכזי על) או קטנים, וכן בין מרכזים רפואיים קרובים או רחוקים יותר ממקום המגורים. על פי הרפורמה בהסדרי הבחירה - חברי קופות החולים מכבי ולאומית יוכלו לבחור ברמב"ם בכל תחום וללא קשר למקום מגוריהם, חברי כללית במחוז חיפה והגליל וחברי מאוחדת במחוז צפון יוכלו לבחור ברמב"ם בכל התחומים.

מה הם הסדרי הבחירה?

כאשר אתם רוצים לקבל ייעוץ או טיפול רפואי, זכות הבחירה שלכם מוגבלת לנותני השירות איתם יש לקופת החולים שלכם הסכם, בהתאם להסדרי הבחירה בין משרד הבריאות לקופות החולים.
חריגות מתאפשרות לעיתים משיקולים של דחיפות רפואית, שמירה על רצף רפואי או העדר זמינות במוסדות רפואיים שבהסדר.

הקריה הרפואית רמב"ם ערוכה ומוכנה להעניק לכם מגוון שירותים איכותיים ומשופרים, ממיטב המומחים של בית החולים.