הומאופתיה

מה זאת הומאופתיה?

הומאופתיה הינה צורת טיפול נפוצה באירופה, הודו ודרום אמריקה. בארה"ב ההומאפתיה נמצאת בשימוש מצומצם יותר, אך במפתיע נמצאת הרבה יותר בשימוש מאקופונקטורה עם שוק מכירות של  קרוב ל-3 ביליון דולר. בארה"ב שוק התרופות ההומאופתיות נמצא תחת מנגנון הבקרה של מנהל התרופות האמריקאי (FDA ).
ההומאופתיה היא שיטת טיפול הגוררת לא מעט ווכוחים בחוגים המדעיים. שיטה זו מבוססת על כך שחומרים מדוללים, (חלקם הגדול בדילול ניכר) גורמים להשפעה על מחלות והפרעות גופניות ונפשיות, כאשר המנגנון או ההסבר לפעילות זו לא ברור, מאחר ובחלק מהדילולים האלו החומר המקורי כבר אינו קיים בתמיסה. יש הטוענים כי ההשפעה נגרמת ע"י אפקט פלצבו (אפקט אינבו), אך פעילות התרופות ההומאופתיות במספר מחקרים בבני אדם, במעבדה ובבעלי חיים סותרת הנחה זו.
מרבית האנשים משתמשים בהומאופתיה למגוון בעיות רפואיות כמו שיפור הרגשה כללית, טיפול בשלשולים, דלקות אוזניים בילדים, אלרגיות, חרדות, דכאון ובעיות רפואיות אחרות.

תרופות הומאופתיות כטיפול משלים במחלת הסרטן

עם העלייה במודעות אצל הציבור לגבי שימוש ברפואה משלימה ושימוש בתרופות הומאופתיות, יש התעניינות גם אצל מטופלים הסובלים ממחלת הסרטן, לגבי שילוב השימוש בתרופות אלה בטיפול במחלה ובתופעותיה או כטיפול המפחית את תופעות הלוואי של הטיפול המקובל ושיפור באיכות החיים.
באירופה אכן, יש לא מעט מרכזים במשלבים הומאופתיה בעיקר לשיפור איכות חיים וטיפול בתופעות הלוואי של הטיפולים המקובלים במחלת הסרטן. בצרפת לדוגמא, במחקר שנעשה במחלקה אונקולוגית נמצא שכשליש מהחולים משתמשים באמצעים שונים מתחום הרפואה המשלימה כחלק מהטיפול. מתוכם קרוב למחצית (42% ) משתמשים בהומאופתיה להקל על מצבם. באנגליה שיטת טיפול זו מהווה את אחת משמונה השיטות השכיחות ברפואה משלימה שחולי סרטן משלבים במהלך טיפוליהם.                               
בבלגיה, הומאופתיה היא השיטה הכי נפוצה אצל חולי סרטן המחליטים לשלב רפואה משלימה בטיפוליהם. שיטת טיפול זו נפוצה גם אצל חולי סרטן באיטליה, יוון, ספרד, שוודיה, טורקיה ומדינות אחרות.  לאחרונה מספר מחקרים מדעיים מאירופה ואף מישראל שמצביעים ששימוש בתרופות הומאופתיות גרם להקלה בתלונות גופניות ושיפור באיכות חיים.

מחקר בהומאופתיה במרפאה לאונקולוגיה אינטגרטיבית

המחקר  הוא מחקר ייתכנות (FEASIBILITY ). מחקר זה יאפשר לנו  לבחון האם שיטת טיפול זו אפשרית ליישום והאם מטופלים חולי סרטן במרכז הרפואי רמב"ם יכולים להפיק תועלת בהקלה ושיפור תלונות גופניות ונפשיות עם שיפור באיכות החיים.  המחקר כרוך בתשאול של כ-30-60 דקות שבעקבותיו ייבחרו תכשירים הומאופתיים בהתאם לצרכים האישיים והמצב של כל מטופל ומטופל. התכשירים ייאספו מבית מרקחת בסביבת מגורי המטופל.  לקיחת  התכשירים נעשית  בלקיחה תת לשונית והם נמסים תוך מספר דקות או מומסים במים.  הטיפול נעשה במקביל לטיפול האונקולוגי במקובל. התרופות בטוחות ללא אינטראקציות ידועות עם טיפולים אחרים.
 
למתעניינים להצטרף למחקר הסובלים מתופעות הקשורות למחלה או לטיפול וכוללות מתח, חרדה, אי שקט, גלי חום, כאבי שרירים ומפרקים, חולשה עייפות והעדר אנרגיה וסימפטומים אחרים שאין להם פתרון רפואי מספק ניתן לשקול להצטרף למחקר, לאחר התייעצות עם הרופא המטפל, מוזמנים ליצור קשר עם מזכירת המרפאה או בהפניה ישירה מהאונקולוג  או האחות הקשורה בטיפולך.
 
לאחר שיחה ראשונית והסבר על המחקר ע"י צוות המרפאה, נוכל לקבוע אם את/ה מתאים להשתתף במחקר זה.
 
** משך המחקר מוגבל ל- 12 שבועות בלבד וההשתתפות בו ללא עלות

זימון תורים - אונקולוגיה אינטגרטיבית

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.