סטאז'ולוגיה ברמב"ם!

סטאז'ולוגיה ברמב"ם!

 

דבר המנהל

עמיתי היקרים,
 
יצאתם לדרך הרפואה, דרך ארוכה ומרתקת, מלאה עניין, אתגרים והפתעות. הדרך לא קלה, לעיתים מפותלת עם עליות קשות, בתנאי מזג אוויר מעורפלים. עם זאת הנופים המרהיבים בדרך למטרה הם חלק בלתי נפרד מחוויות המקצוע ומהסיפוק שבו. שנת הסטאז' היא שנת ההתנסות הקלינית החשובה ביותר בקריירה שלכם בדרך ליישום הרפואה.
 
בשנה הזאת תיחשפו באופן אישי לחולים, לרופאים המהווים מודל לחיקוי, לחידושים ברפואה ולהתמודדות היומיומית עם מערכת הרפואה בישראל. בשנה הזאת תגבשו את דעתכם, אם טרם החלטתם, לגבי המקצוע בו תבחרו להתמחות, השילוב עם מחקר קליני או בסיסי והמחלקה הספציפית איתה תרצו לקשור את עתידכם.
 
המרכז הרפואי רמב"ם, עם כל הגורמים הכלולים בקמפוס הקריה הרפואית לבריאות האדם, מציע לכם את כל מגוון האפשרויות האלה: רפואה קלינית ברמה הגבוהה היותר ובחזית המחקר הבינלאומי, מחקר פורץ דרך במעבדות המחקר בקמפוס ובשיתוף עם הטכניון, שילוב של הנדסה ורפואה לאלה המעוניינים בכך, תכניות בבריאות הציבור בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה ועוד.
 
בקמפוס רמב”ם הכולל גם את מעבדות הפקולטה לרפואה יש מחקר מגוון בכל תחומי הרפואה וחוקרים רבים ישמחו להנחות אתכם בדרככם. ברמב"ם שמחים ללמד, שמחים לחלק את חווית הרפואה איתכם ושמחים לאמץ אתכם לחיקנו , הרופאים הצעירים שבדרך.


פרופסור מיקי הלברטל
מנהל
רמב"ם – הקריה הרפואית לבריאות האדם

 
דבר המנהל
סטאז' הוא חוויה מרתקת ומאתגרת בכלל וברמב"ם בפרט. הנהלת רמב"ם רואה חשיבות עליונה בהשקעה בסטאג'ר מאחר והוא מהווה את העתודה העיקרית של הרפואה במדינה בכלל ובביה"ח בפרט., אי לכך, הסטאג'ר נמצא במרכז העשייה הרפואית, לומד הרבה, רוכש ניסיון וידע תיאורטי ומעשי.

הקריה הרפואית רמב"ם מתפתחת בקצב מסחרר ובמסגרת תוכנית האב תכלול מרכז ביוטכנולוגי ומחקרי ברמה בינלאומית. הסמיכות לפקולטה לרפואה נותנת חלון הזדמנות נדירה לעסוק במחקר ובהוראה, דברים החיוניים להתפתחות הרופא.

הסטאז'ר היוזם והמצטיין ימצא את מקומו כחלק בלתי נפרד מהצוות ומעתידו בארגון.
ההחלטה היכן לעשות את הסטאז' היא לא פשוטה. על מנת לסייע לסטודנטים לרפואה בשנה השישית להחליט, אנו מקיימים מידי שנה (בדרך כלל בדצמבר) יום פתוח ברמב"ם שיספק את כל המידע, יאפשר לשאול שאלות ולהכיר את האנשים שמאחורי השמות הגדולים.
 
הסטאז'ר עושה תורנות במחלקה שבה הוא נמצא באותה תקופה. סה"כ 4 תורנויות בחודש, מתוכן תורנות סוף שבוע אחד. הסטאז'ר מחויב לבצע 44 תורנויות במשך כל תקופת הסטאז'. מתוכן יתוגמל על שתי תורנויות מחלקה בימי חול ושתי תורנויות מיון, אחת מהן בסוף שבוע.

במידה והסטאז' מתבצע במחלקה שאין בה תורנויות, אז מחויב לבצע בביה"ח. במידה ועושה אלקטיב במחלקה שיש בה תורנויות אז יכול לעשות תורנויות במחלקת האלקטיב.
 
תקופת הסטאז' הינה 12 חודשים כולל חודש חופש, אנו מאפשרים אלקטיב אחד מחוץ לכותלי ביה"ח ואחד נוסף לאחר דיון משכנע עם אחראי הסטאז'. משרד הבריאות לא מאשר אלקטיב בחו"ל.
 
ימי העבודה בשבוע: 5 ימי חול וימי שישי לסירוגין (הסטאז'רים מתחלקים ביניהם) סה"כ 45 שעות עבודה. לפי הנחיות משרד הבריאות אין יום חופש לצורך לימוד, אולם למחרת התורנות הולכים הביתה. לגבי מחקר - ניתן לבצע אלקטיב במעבדת מחקר.
 
ביום חול התורנות מתחילה בשעה 16:00 ומסתיימת בשעה 08:00 בבוקר למחרת. ביום שישי מתחילה בשעה 13:00 עד 08:00 יום למחרת.
בשבת מ- 8:00 עד 08:00 של יום המחרת.
 
סטאז'ר יכול לבצע יותר תורנויות מהמינימום שמגדיר משרד הבריאות.
קיימת תוכנית לימוד מיוחדת עבור הסטאז'רים של ביה"ח, בנפרד מהמתמחים.
 
בנוסף לישיבות המתקיימות בביה"ח, כגון Staff Meeting בימי חמישי, ישיבות אגף פנימי, כירורגי, אורטופדי וגניקולוגי, אנו מקיימים שלושה ימי עיון מיוחדים לסטאז'רים.