חדשות רמב"ם

מיון הילדים ברמב"ם – מקום ראשון בארץ בסקר שביעות הרצון של משרד הבריאות

תאריך פרסום: 16/03/2016

סקר שביעות רצון מלר"ד (חדרי מיון) בישראל, מטעם משרד הבריאות, התפרסם בתחילת השבוע כחלק מהרפורמה שמשרד הבריאות מוביל. מטרת הסקר, מלבד השקיפות לציבור, הינה לאפשר לבתי החולים השונים להעריך את הפרמטרים בהם יש מקום לשיפור במתן השירות לציבור המטופלים.

בתמונה: מיון הילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם.
צילום: ערן ירדני. ​בתמונה: מיון הילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם. צילום: ערן ירדני. ​

בסקר, שהקיף את כלל בתי החולים בארץ, זכה מיון הילדים בביה"ח "רות" שבקמפוס רמב"ם לציון הגבוה ביותר מכל בתי החולים שנסקרו (85% שביעות רצון כללית). יש לציין כי מיון הילדים בביה"ח "רות", בניהולו של פרופ' איתי שביט, נחנך לפני כשנתיים כמחלקה הראשונה שעברה אל ביה"ח החדש, והמיון פועל בסביבה המתקדמת ביותר שקיימת כיום בין בתי החולים לילדים בישראל. צוות מיון הילדים ברמב"ם הינו צוות מקצועי ומיומן ששמו הולך לפניו, בעיקר בזכות הניסיון הרב שצבר בטיפול במקרי טראומה בילדים.

בסקר נזכר גם מיון רמב"ם הכללי (מבוגרים), הפועל במסגרת המרכז הרפואי וזכה לדירוג נמוך יותר מבין כלל בתי החולים. פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם התייחס לתוצאות הסקר עם פרסומן:
"מיון ילדים בבית החולים רות שלנו קיבל את הציון הגבוה ביותר מבין מחלקות מיון ילדים בישראל ואני מברך את צוות הרופאים והאחיות. מיון מבוגרים, המלר"ד הראשי שלנו, קיבל ציונים לא גבוהים, ויידרשו מאתנו להשקיע מאמצים בשיפורם.

רמב"ם מתמודד עם אתגרים שכמוהם לא מתמודד אף מרכז - על רפואי אחר בישראל ובראשם: כמות גדולה במיוחד של מקרי טראומה בכלל ומקרים מורכבים בפרט, אשר מופנים לטיפול בביה"ח, כמו גם החוסר החריף באזור חיפה, בפתרונות לאשפוז של קשישים מונשמים, אשר מטיל עומס כבד על המחלקות הפנימיות, על המיון ועל חדר הלם.

הנהלת בית החולים נקטה בשנה האחרונה מספר צעדים לשיפור יכולת צוותי המיון להתמודד עם העומס: ראשית, קלטנו את ד"ר עזיז דראושה כמנהל חדש למיון. ד"ר דראושה הגיע עם ניסיון עשיר של ניהול המיון בבית חולים "הדסה עין כרם". בנוסף, הוקמה מנהלת אשפוז בפיקוח הנהלת בית החולים במטרה לייעל ולשפר את מהלך הטיפול במיון. כמו כן, אנו משקיעים מאמץ בתוספת תקנים למיון ואני משוכנע שבמאמצים משותפים, מיון רמב"ם, שהוא חלון הראווה של בית החולים שלנו, יהפוך להיות המוביל בישראל".