בלוג הריון ולידה

חדש ברמב"ם: קורס הכנה ללידה מסלון הבית

תאריך פרסום: 26/11/2019 08:00

מערך ההיריון והלידה של רמב"ם משיק שירות חדש עבור יולדות – קורס הכנה ללידה אשר מועבר אונליין, בשידור חי וללא תשלום. את הקורס מדריכות מיילדות מוסמכות מחדרי הלידה של רמב"ם.במסגרת המפגש הקבוצתי, אשר נמשך שלוש שעות, מועברים תכנים הנלמדים בקורסי הכנה ללידה אשר מועברים בשגרה בבית החולים, כאשר למשתתפות הקורס ישנה האפשרות לשאול שאלות ולקבל תשובות בזמן אמת.

בתמונה: צוות מערך ההיריון והלידה של רמב"ם מדריך יולדות | צילום: דינה אלפסי, יח"צבתמונה: צוות מערך ההיריון והלידה של רמב"ם מדריך יולדות | צילום: דינה אלפסי, יח"צ
תכני הקורס אשר מועברים בשידור חי, מקיפים וכוללים מידע אודות: אנטומיה בסיסית של אגן האישה, מושגים רלוונטיים ושפת חדר לידה. בנוסף, סוקרים מידע חשוב ליולדת כגון הגעה לחדר לידה, קבלה, ניטור, תהליך הלידה וסוגי לידות וכן שיטות לזירוז, ניתוחים קיסריים ולידות מכשירניות, כאב בלידה והתמודדות עם משככי כאב- משככים פולשניים ובלתי פולשניים.
 המפגש הראשון יתקיים ביום א', ה-8.12.19, בשעה 20:00, עם המיילדת אורית ויליאמס, מיילדת מוסמכת ברמב"ם מזה 18 שנים. ויליאמס עוסקת בהדרכה קלינית בחדר לידה של סטודנטים מאוניברסיטאות שונות, פרמדיקים ומדריכה קורס על בסיסי במיילדות מזה 12 שנים. בשנים האחרונות היא מדריכה את קורסי ההכנה ללידה והסיורים המודרכים בחדר לידה של ביה"ח.
 
הקורס, מתקיים בחסות חברת מורז ובשיתוף פעולה עם מערך השיווק של רמב"ם ומיועד לנשים החל בשבוע ה-30 להריונן ובני זוגן. בהמשך מיועדים להתקיים קורסים נוספים מטעם רמב"ם עבור היולדות, ביניהם קורסים בתחום ההנקה.
 
"כבית החולים הגדול של הצפון, רמב"ם פועל רבות כדי להנגיש מידע חשוב לציבור הרחב", מסבירים בביה"ח את היוזמה, "החלטנו לרכז את הנושאים הבוערים ביותר ליולדת שבדרך ולהפיק מרתון של כמה שעות בהן יועברו הדברים על ידי מומחי בית החולים, היישר אל היולדת, כאשר הדגש הוא על הנוחיות שלה. הטכנולוגיה מאפשרת ליולדות לקחת חלק פעיל בקורס הזה מכל מקום שהיא חפצה: מהסלון, מהמיטה, מבית הקפה וכד'. אנחנו כאן בשבילן".
 
לפרטים נוספים ולהרשמה לקורס: https://bit.ly/2XExPKw