מרכז לאיזון התנהגותי

תמונה ראשית - המרכז לאיזון התנהגותי

המרכז לאיזון התנהגותי

הגיל השלישי מביא עמו אתגרים עבור קשישים רבים ובני משפחותיהם. עם הגיל עלולה לחול ירידה בתפקוד הפיזיולוגי והנפשי. מחלות כמו אלצהיימר ודמנציה, אשר פוגעות באופן ישיר ביכולות הקוגניטיביות של הקשיש ובמצבו הבריאותי, הן נפוצות ודורשות התערבות טיפולית נכונה ומהירה.

בעת משבר התנהגותי, איכות החיים של הקשישים ושל בני משפחתם נפגעת באופן משמעותי. העומס הגדול במרפאות הקהילה לא מאפשר קבלת מענה מספק לבעיה, ומטופלים רבים נותרים ללא מענה מתאים, ולעתים מופנים לאשפוז במוסדות פסיכיאטרים ובמחלקות פנימיות.

מרכז חדש לאיזון התנהגותי פסיכוגריאטרי נפתח לאחרונה בקריה הרפואית רמב"ם במטרה לסייע לאותם מטופלים הסובלים מהפרעות התנהגותיות ובהן: תוקפנות, ירידה קוגניטיבית, הגבלה וירידה בתפקוד, קושי לתקשר, אי שקט, חוסר שינה, צעקות, עצבנות, שוטטות ועוד.

את המרכז מנהל פרופ' צבי דוולצקי, מנהל המרכז להזדקנות בריאה, מנהל היחידה הגריאטרית בבית חולים רמב"ם, בעל ניסיון של שנים רבות בתחום הגריאטריה ומוביל את קידום הטיפול בפסיכוגריאטריה בישראל .

לצד פרופ' דוולצקי פועל צוות רפואי, מקצועי ומיומן המורכב מרופא גריאטרי, אחות, רוקח קליני ועובדת סוציאלית, אשר יעניקו למטופל תכנית טיפול מותאמת אישית, קשר רציף מול הרופא המטפל וצוות המרכז, מעקב לאורך מספר חודשים, בדיקת ושינוי מינוני התרופות ובחירה בין גישות טיפוליות שונות.

השירות במרכז הוא פרטי, וניתן באופן היברידי כמרפאה פיזית או וירטואלית, ויספק מענה לחולים מכל הארץ ללא צורך להגיע פיזית למרפאה.

בין השירותים של המרכז :
  • בדיקת היסטוריה רפואית מלאה על ידי צוות המרפאה לצורך הערכת תפקודו הכללי של המטופל. באמצעות מידע זה ניתן יהיה לאתר גורמים גופניים להפרעה הנוכחית
  • בדיקת היסטוריה מלאה של טיפול תרופתי על ידי רוקח קליני ורופא גריאטרי, שתכלול תרופות מרשם, ללא מרשם, סמים ואלכוהול, על מנת לאתר חומרים שעשויים לגרום להשפעות פסיכיאטריות ואיתור שילובים בין תרופות או חומרים אחרים, שעשויים לגרום לתגובות בין תרופתיות, אשר יתבטאו בהפרעות פסיכיאטריות
  • הערכת מצב סוציאלי על ידי איסוף מידע מהמטופל, ממשפחתו וקרוביו וכן מגורמי הרווחה שהיו מעורבים בטיפול בו, במידה והיו מעורבים
  • אפשרות לייעוץ בשיחת וידאו - שתאפשר למטופל וקרוביו לראות ולשמוע ולדבר עם הרופא מהבית, בקלות ובנוחות מרבית
  • הערכה קוגניטיבית - זיכרון, התמצאות, ריכוז, הבנת שפה ויכולות קוגניטיביות נוספות 
  • אומדן תפקודים - פעילויות יומיות בסיסיות של רחצה ולבוש, ניידות, ניהול משק, קניות ועוד
 
 
לקביעת התאמה לשירות אנא מלאו את השאלון.
נציג המרפאה יחזור אליכם לזימון תור לייעוץ: