המרפאה לגידולי שלד וסרקומות

תמונה ראשית

המרפאה לגידולי שלד וסרקומות

סרקומה היא משפחה של גידולים נדירים יחסית, שמקורם, בדרך כלל, ברקמות הרכות בגוף - שרירים, סחוסים, שומן, רקמות חיבור וכלי דם - אולם הם יכולים להתפתח גם בתוך איברים, כמו ליומיוסרקומה של הרחם או אנגיוסרקומה של הכליה. בנוסף, קיימות גם סרקומות שמקורן בעצם, כמו אוסטיאוסרקומה או יואיניג סרקומה, האופייניות לגיל הילדות והבגרות המוקדמת, או כונדרוסרקומה שאופיינית לגיל המבוגר.

הצוות הרפואי בשירות לגידולי שלד ורקמה רכה פועל תוך שיתוף פעולה רב תחומי עם המחלקה הכירורגית המנתחת המתאימה: אורתופדיה, כירורגיה כללית, אף אוזן גרון, אורולוגיה, פלסטיקה ומחלקות ההדמיה והפתולוגיה, במטרה להבטיח התאמה אישית של הטיפול ע"פ המצב הרפואי האישי של המטופל, על מעורבות של הרופא האונקולוג משלב האבחון, דרך ההחלטה על אסטרטגיית הטיפול והטיפול המשולב ועד למעקב ארוך הטווח.

 

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 
מידע למאושפז
 
בשנים האחרונות הולכת ורווחת בעולם גישה של התאמת טיפול על פי שינויים גנטיים- (טיפולים מותאמים אישית)המייחדים כל סוג של סרקומה, ושאותם ניתן לזהות באמצעות בדיקות שונות (שאינן נכללות בסל הבריאות). טיפולים בגישה זו ניתנים גם בשירות לגידולי שלד ורקמה רכה במרכז הרפואי רמב"ם, ומשמעות הדבר שהטיפול משתנה מחולה לחולה, ולא רק מגידול לגידול. חשוב לציין שבשנים האחרונות נכנסו לטיפול מספר טיפולים ביולוגיים המשתלבים עם הטיפול הכימותרפי ומעלים את יעילותו בצורה משמעותית. טיפולים אלו ניתנים באופן רוטיני במערך האונקולוגי. כמו כן מחקרים חדשניים של הרחבת הטיפול בתרופות אלו מתבצע אף הוא ביחידת הסרקומה במערך.
כמו כן, ניתן למצוא גישות מקובלות וטובות לטיפול בגידולים השונים. למשל, הטיפול ביואינג סרקומה- טיפול המתחיל בכימותרפיה, ממשיך בניתוח ואחריו מקובל לטפל באמצעות שילוב של כימותרפיה עם טיפול קרינתי. לפעמים יהיה אף צורך בטיפול כימותרפי אינטנסיבי עם השתלת מוח עצם עצמית. טיפול בסרקומה מסוג ליומיוסרקומה עשוי לכלול ניתוח וטיפול קרינתי מניעתי בלבד, ועל פי הערכת הסיכון אף טיפול בכימותרפיה.
לאחר סיום הטיפולים ולאורך תקופת ההחלמה ממשיך המטופל להיות מלווה על ידי הצוות המטפל, על מנת לעזור בשיקום ולאבחן, במקרה הצורך, הישנות מוקדמת של המחלה. גם הקשר הרב מקצועי עם המחלקה הכירורגית המנתחת נשמר לאורך כל תקופת הטיפול והמעקב.


 

 
כמו כן, ניתן למצוא גישות מקובלות וטובות לטיפול בגידולים השונים. למשל, הטיפול ביואינג סרקומה- טיפול המתחיל בכימותרפיה, ממשיך בניתוח ואחריו מקובל לטפל באמצעות שילוב של כימותרפיה עם טיפול קרינתי. לפעמים יהיה אף צורך בטיפול כימותרפי אינטנסיבי עם השתלת מוח עצם עצמית. טיפול בסרקומה מסוג ליומיוסרקומה עשוי לכלול ניתוח וטיפול קרינתי מניעתי בלבד, ועל פי הערכת הסיכון אף טיפול בכימותרפיה.לאחר סיום הטיפולים ולאורך תקופת ההחלמה ממשיך המטופל להיות מלווה על ידי הצוות המטפל, על מנת לעזור בשיקום ולאבחן, במקרה הצורך, הישנות מוקדמת של המחלה. גם הקשר הרב מקצועי עם המחלקה הכירורגית המנתחת נשמר לאורך כל תקופת הטיפול והמעקב.

צרו איתנו קשר

שעות פעילות
א-ה 09:00-14:00

פרטי התקשרות:

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.
אונקולוגיה אינטגרטיבית

למחלת הסרטן ולטיפולים הקשורים בההשפעה משמעותית עליך, על בני משפחתך וכל הסובבים אותך.  המסע המורכב כרוך לעיתים באתגרים גופניים, רגשיים ונפשיים לא פשוטים. אנחנו מאמינים שכל שלב במסע הזה דורש תמיכה, הבנה וחמלה. זאת הסיבה העיקרית שאנו רוצים לשתף אותך במידע על אונקולוגיה אינטגרטיבית, מושג שהולך ומתרחב בתחום הגישה והטיפול באונקולוגיה.

מה זה אונקולוגיה אינטגרטיבית?

אונקולוגיה אינטגרטיבית היא תחום שבא לשלב בצורה מושכלת את הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בתחום הטיפול בסרטן ובכל שלבי המחלה כולל תקופת ההחלמה ואחריה. כאשר בשנים האחרונות הולכות ומתרבות העדויות המדעיות שתומכות בשילוב זה עם הטיפול האונקולוגי. יעילות הטיפולים מתבטאת בהקלה, הן על תלונות גופניות, והן על תלונות רגשיות/ נפשיות.

היתרונות והתועלת שקיימת באונקולוגיה האינטגרטיבית

שילוב הטיפולים הקיימים במסגרת מרפאה זו מאפשר:

  • הקלה על תלונות שכיחות כמו כאבים, גלי חום, פגיעה עצבית (נוירופתיה), חולשה  וסימפטומים אחרים הקשורים במחלה
  • שיפור הבריאות הרגשית והקלה במצבי מתח וחרדה שכה שכיחים במסע זה
  • הקלה על תופעות הלוואי השונות של הטיפולים
  • שיפור יכולת העמידות וההתמודדות עם המחלה ותוצאותיה

אונקולוגיה אינטגרטיבית ברמב"ם

במסגרת המרפאה, נבחרו טיפולים מתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית שיש עליהם עדויות מחקריות לגבי יתרון השילוב שלהם במחלת הסרטן, עם הכוונה מתאימה לגבי שילוב האפשרויות הטיפוליות בצורה המיטבית, במסע האישי שכל אחד עובר.

השירות ניתן בצמוד ובשילוב עם הצוות האונקולוגי של המערך האונקולוגי ברמב"ם, אנשי צוות אחרים הקשורים בטיפול תומך בחולי הסרטן כמו עובדים סוציאליים, אחיות ואחים, פסיכולוגים, דיאטניות, פיזיותרפיה ואנשי מקצוע אחרים. במסגרת השירות אנחנו עובדים בצמוד ובקשר רציף עם הצוות הרפואי שמטפל בך, כאשר כל טיפול מתועד בתיק הרפואי והצוות האונקולוגי שמטפל בך יכול להתעדכן במהלך הטיפול האינטגרטיבי ותוצאותיו.

כל המטפלים נבחרו בקפידה בהתאם לניסיון והכשרה קודמים, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. צוות המטפלים מיומן ברפואה משלימה בתחומם עם התמקצעות בתחום האונקולוגי ועובדים בהתאם להנחיות בינלאומיות  עם מתן שירות באיכות וברמה גבוהה  ביותר.