המרפאה לגידולי שלד וסרקומות

תמונה ראשית

המרפאה לגידולי שלד וסרקומות

סרקומה היא משפחה של גידולים נדירים יחסית, שמקורם, בדרך כלל, ברקמות הרכות בגוף - שרירים, סחוסים, שומן, רקמות חיבור וכלי דם - אולם הם יכולים להתפתח גם בתוך איברים, כמו ליומיוסרקומה של הרחם או אנגיוסרקומה של הכליה. בנוסף, קיימות גם סרקומות שמקורן בעצם, כמו אוסטיאוסרקומה או יואיניג סרקומה, האופייניות לגיל הילדות והבגרות המוקדמת, או כונדרוסרקומה שאופיינית לגיל המבוגר.

הצוות הרפואי בשירות לגידולי שלד ורקמה רכה פועל תוך שיתוף פעולה רב תחומי עם המחלקה הכירורגית המנתחת המתאימה: אורתופדיה, כירורגיה כללית, אף אוזן גרון, אורולוגיה, פלסטיקה ומחלקות ההדמיה והפתולוגיה, במטרה להבטיח התאמה אישית של הטיפול ע"פ המצב הרפואי האישי של המטופל, על מעורבות של הרופא האונקולוג משלב האבחון, דרך ההחלטה על אסטרטגיית הטיפול והטיפול המשולב ועד למעקב ארוך הטווח.

 

זימון תורים - אונקולוגיה

לידיעתכם, המענה הטלפוני ניתן ע"י מזכירות המרפאה אשר ייתנו מענה מקצועי ומהיר לפניותיכם

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
מזכירת המרפאה תיצור איתך קשר טלפוני

מטופל חוזר
יש לפנות טלפונית או למלא טופס צור קשר
 
מידע למאושפז
 
בשנים האחרונות הולכת ורווחת בעולם גישה של התאמת טיפול על פי שינויים גנטיים- (טיפולים מותאמים אישית)המייחדים כל סוג של סרקומה, ושאותם ניתן לזהות באמצעות בדיקות שונות (שאינן נכללות בסל הבריאות). טיפולים בגישה זו ניתנים גם בשירות לגידולי שלד ורקמה רכה במרכז הרפואי רמב"ם, ומשמעות הדבר שהטיפול משתנה מחולה לחולה, ולא רק מגידול לגידול. חשוב לציין שבשנים האחרונות נכנסו לטיפול מספר טיפולים ביולוגיים המשתלבים עם הטיפול הכימותרפי ומעלים את יעילותו בצורה משמעותית. טיפולים אלו ניתנים באופן רוטיני במערך האונקולוגי. כמו כן מחקרים חדשניים של הרחבת הטיפול בתרופות אלו מתבצע אף הוא ביחידת הסרקומה במערך.
כמו כן, ניתן למצוא גישות מקובלות וטובות לטיפול בגידולים השונים. למשל, הטיפול ביואינג סרקומה- טיפול המתחיל בכימותרפיה, ממשיך בניתוח ואחריו מקובל לטפל באמצעות שילוב של כימותרפיה עם טיפול קרינתי. לפעמים יהיה אף צורך בטיפול כימותרפי אינטנסיבי עם השתלת מוח עצם עצמית. טיפול בסרקומה מסוג ליומיוסרקומה עשוי לכלול ניתוח וטיפול קרינתי מניעתי בלבד, ועל פי הערכת הסיכון אף טיפול בכימותרפיה.
לאחר סיום הטיפולים ולאורך תקופת ההחלמה ממשיך המטופל להיות מלווה על ידי הצוות המטפל, על מנת לעזור בשיקום ולאבחן, במקרה הצורך, הישנות מוקדמת של המחלה. גם הקשר הרב מקצועי עם המחלקה הכירורגית המנתחת נשמר לאורך כל תקופת הטיפול והמעקב.


 

 
כמו כן, ניתן למצוא גישות מקובלות וטובות לטיפול בגידולים השונים. למשל, הטיפול ביואינג סרקומה- טיפול המתחיל בכימותרפיה, ממשיך בניתוח ואחריו מקובל לטפל באמצעות שילוב של כימותרפיה עם טיפול קרינתי. לפעמים יהיה אף צורך בטיפול כימותרפי אינטנסיבי עם השתלת מוח עצם עצמית. טיפול בסרקומה מסוג ליומיוסרקומה עשוי לכלול ניתוח וטיפול קרינתי מניעתי בלבד, ועל פי הערכת הסיכון אף טיפול בכימותרפיה.לאחר סיום הטיפולים ולאורך תקופת ההחלמה ממשיך המטופל להיות מלווה על ידי הצוות המטפל, על מנת לעזור בשיקום ולאבחן, במקרה הצורך, הישנות מוקדמת של המחלה. גם הקשר הרב מקצועי עם המחלקה הכירורגית המנתחת נשמר לאורך כל תקופת הטיפול והמעקב.

טיפול משלים ותומך - המרכז האונקולוגי

רפואה משלימה
השירות לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
שילוב רפואה משלימה במערכים אונקולוגיים בעולם המערבי הפך לנושא בעל חשיבות בשיפור איכות חיי המטופלים שאובחנו עם מחלת הסרטן. יש מודעות לכך שיש צורך הולך וגובר להיענות לצרכי מטופלים ובני משפחותיהם להורדת מתח וחרדה והתמודדות עם תלונות שקורות בעקבות המחלה או כתופעות לוואי לטיפולים. קיימת הבנה שרפואה משלימה מהווה אופציה טיפולית המועדפת ע"י מטופלים רבים. מרבית המרכזים האונקולוגיים המובילים בעולם, הכניסו נגזרות שונות מתחום הרפואה המשלימה כחלק בלתי נפרד מהטיפול, במטרה להקל על מצוקה בעקבות המחלה והטיפולים הקשורים בה. מטופלים נעזרים רבות באמצעים מתחום זה לשיפור איכות חיים כללי ולהקלה ממוקדת במצבים שכיחים כמו מתח, חרדה, קשיי שינה, גלי חום, נוירופתיה, ירידה בתיאבון, חולשה, ירידה באנרגיה הכללית, ותופעות אחרות. הטיפולים ברפואה משלימה שניתנים במסגרת המערך האונקולוגי ברמבם כוללים:
מרפאת תזונה
בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.