הפרעות אכילה - טיפול יום ומרפאה

פרופ' יעל לצר

מספר טלפון של פרופ' יעל לצר04-7773143

פרופ' יעל לצר בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטת חיפה ותואר שלישי במדעי הרפואה בביה"ס לרפואה, טכניון, חיפה. בעלת תואר בפסיכותרפיה, ובטיפול משפחתי וזוגי. התמחתה במשך שנתיים בטיפול בהפרעות אכילה במרכז הפסיכואנליטי מנינגר בטופקה, קנזס, ארה"ב.
פרופ' לצר ייסדה ומנהלת את המרפאה להפרעות אכילה בחטיבה הפסיכיאטרית ברמב"ם מאז הקמתה 1992. במרפאה מיושם המודל הרב מקצועי, כבסיס טיפולי עיקרי ופרופ' לצר שילבה בתוכו מספר מתודות טיפוליות, תוך התמקדות במודל המערכתי המשפחתי. בנוסף פיתחה והובילה תוכנית הכשרה למטפלים בטיפול בהפרעות אכילה. פרופ' לצר הייתה חלק מצוות ההקמה של העמותה הישראלית להפרעות אכילה ונבחרה לנשיאה למשך 5 שנים. היא פעילה באקדמיה האמריקאית להפרעות אכילה, ובאגודה הבינלאומית למחקר בהפרעות אכילה. פרופ' לצר יזמה והקימה את הבית השיקומי החלוצי להפרעות אכילה "צידה לדרך" אשר בעקבותיו זכתה בפרס הג'וינט על שם זוסמן על תרומתה למחקר טיפול ורווחת צעירות עם הפרעות אכילה בישראל.

פרופ' לצר הינה פרופסור בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה. הייתה ראש התחום ללימודי משפחה, לטראומה וראש התחום הקליני בתוכנית לתואר שני בביה"ס לעבודה סוציאלית. היא הקימה וניהלה את המגמה לתואר שני בתזונה והתנהגות בביה"ס לבריאות הציבור. מדריכה סטודנטים לעבודת התזה לתואר שני ושלישי , שותפה בוועדות שיפוט של עבודות דוקטורט ומינויים אקדמיים במספר אוניברסיטאות בארץ ובחול. כמו כן משמשת כסוקרת של מאמרים בכתבי עת מדעיים בחו"ל ובישראל. פרופ' לצר פרסמה יותר מ- 150 מאמרים ופרקים בספרים בכתבי עת מדעיים בינלאומיים ומקומיים, וערכה ארבעה ספרים בתחומים מובילים הקשורים בהפרעות אכילה. בתקופת השבתונים לימדה והשתתפה בפרויקטים מחקריים באוניברסיטת קולומביה בניויורק.

פרופ' לצר פעילה מאד בתחומים שונים של שינוי מדיניות חברתית בנושאים הקשורים בהטבת הטיפול, החקיקה והמניעה של הפרעות אכילה. היא הובילה וסייעה בחקיקת "חוק הדוגמניות " אותו העבירה ח"כ לשעבר דר' רחל אדטו. בעקבות זאת הוזמנה לקונגרס האמריקאי ביחד עם דר' אדטו בקיץ 2014 לדיון בוועדה העוסקת בהפרעות אכילה על מנת לבחון את הקשיים שעמדו בעת העברת החוק.
פרופ' יעל לצר מוכרת היום, הן בארץ והן בעולם, כמומחית מובילה בטיפול ובמחקר בהפרעות אכילה.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed