מחקר

המרפאה לטיפול ומחקר בהפרעות אכילה משלבת עבודה קלינית מניעה ומחקר בכפיפה אחת. המרפאה מובנית וממוחשבת לצורכי מחקר.
עם הקבלה למרפאה מתבצע אבחון רב מקצועי מקיף אשר כולל גם מילוי שאלונים למילוי עצמי להערכת המצב הקליני של המטופלים מנקודת ראותם. השאלונים ממוחשבים והמטופלים מקבלים משוב מידי עם סיום האבחון. המטופלים זכאים למלא את אותם שאלונים לאורך כל הטיפול ולבחון את התקדמותם בטיפול. שאלונים אלו משמשים לצורכי מחקר.

מאז הקמת המרפאה התבצעו מחקרים רבים בתחומי עניין שונים אשר השביחו את העבודה הקלינית של המרפאה והובילו להכרה ארצית ובינלאומית. עבודות המחקר הוצגו על במות מקצועיות בינלאומיות, פורסמו ומצוטטות בעבודות מחקר נוספות.

תחומי המחקר המובילים של המרפאה עוסקים בקשר שבין הפרעות אכילה לשינה, בתחום של משפחה והפרעות אכילה, מחקרים אפידמיולוגיים המשלבים בני נוער בקהילה, מחקרים המשלבים היבטים רפואיים, אנדוקריניים ונוירו-קוגניטיביים. בנוסף השתתפה המרפאה במחקר רב מרכזי אשר בחן יעילותן של מספר שיטות טיפול. העבודה הטיפולית של המרפאה תוארה גם במאמרים קליניים והוצגה בכנסים רבים.

המחקרים השונים בוצעו בחלקם בשיתוף סטודנטים לתארים מתקדמים כחלק מהדרישות לסיום תואר שני ושלישי מאוניברסיטאות שונות בארץ . שיתוף הפעולה עם האוניברסיטאות השונות ובמיוחד של אוניברסיטת חיפה אינטנסיבי ופורה. כמו כן מתבצעים מחקרים בשיתוף עם מרכזים לטיפול בהפרעות אכילה בישראל.
היום מתבצע מחקר מקיף בתחום חדשני וייחודי למרפאה שלנו העוסק בהפרעת אכילה לילית.​​