רעלת הריון

רעלת הריון (Preeclampsia), המוכרת גם בשם טוקסמיה או פרה-אקלמפסיה, היא מחלה שמופיעה בזמן ההיריון, בכ - 5% מההריונות. היא באה לידי ביטוי ביתר לחץ דם (אצל נשים שהיה להן לפני ההריון לחץ דם נורמלי), ומלווה באיבוד חלבון בשתן עקב נזק לכליה.

הסימנים השכיחים לרעלת הריון הם יתר לחץ דם והפרעה חריגה של חלבון בשתן ( מעל 300 מיליגרם ב ־ 24 שעות), ולעיתים הפרעות בתפקוד של מערכות שונות בגוף.

רעלת הריון שכיחה יותר בהריון ראשון ומתרחשת בדרך כלל במחציתו השנייה (משבוע 20). במקרים נדירים היא עלולה להופיע מיד לאחר הלידה.
כשרעלת הריון מופיעה בצורה קלה, לא ניתן להרגיש בה והיא תתגלה באמצעות בדיקות לחץ דם, שם יתגלו ערכים גבוהים מהרגיל. ברעלת הריון חמורה, העלייה בלחץ הדם עלולה להיות מלווה גם בכאבי ראש, טשטוש ראייה וכאב בבטן העליונה. אלו הם גם סימנים שהרעלת מחמירה והשאיפה במקרה זה היא ליילד את האישה בהקדם.

הדרך היחידה לטיפול ברעלת היריון היא יילוד התינוק באופן יזום, כשההחלטה מתי ליילד תלויה בגיל ההריון, בחומרת המחלה, במצב העובר והאם.

שיעור רעלת ההריון עלה בשנים האחרונות עקב עלייה בגיל הנשים בהריון ועלייה בשיעור היריון מרובה עוברים על רקע טיפולי פוריות. אלפי חוקרים ניסו ועדיין מנסים לפצח את הסוד הגדול של רעלת ההיריון, אך עד כה ללא הצלחה.

יש לפנות לייעוץ רפואי בדחיפות במידה ואחד מהסימפטומים הללו מופיעים:

  • כאבי ראש חזקים
  • טשטוש ראיה או הבזקי אור
  • בחילות / הקאות
  • כאבים בבטן העליונה 
  • עליית משקל ונפיחות גדולה מהרגיל

זימון תורים - המרפאה להיריון בסיכון

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.