ד"ר אורן כספי

ד"ר אורן כספי

מספר טלפון של ד"ר אורן כספי04-7773380

ד"ר אורן כספי הינו מנהל היחידה לאי ספיקת לב, מנהל המרכז הקרדיווסקולרי למחקר וחדשנות, וראש מעבדת המחקר למחקר קרדיווסקולרי באמצעות תאי אב -  Cardiovascular Precision Medicine Lab בטכניון ובמכון CRIR. 

ד"ר כספי הינו בוגר בהצטיינות של לימודי רפואה בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון. ביצע דוקטורט מחקרי (PhD) אשר התמקד באסטרטגיות להתמיינות יעילה של תאי-לב מתאי אב, תכנון פלטפורמות לסקירת תרופות ופיתוח שיטות לחידוש שריר הלב באמצעות תאי אב אנושיים פלוריפוטנטיים. במחקריו הוא היה בין החלוצים להדגים את יכולתם של תאים אלו לשפר את תפקוד שריר הלב לאחר אוטם שריר הלב ופיתח טכנולוגיות להנדסת רקמות תלת מימדית של רקמת לב אנושית הכוללת בתוכה כלי דם.

פעילותו המחקרית של דר' כספי פורסמה בעיתונים המדעיים המובילים בעולם ובגין מחקרים אלו הוענקו לו פרס ציגלר, לרפואה רגנרטיבית, פרס רפפורט, פרס נויפלד כפול ופרס זוסמן.
ד"ר כספי התמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה במרכז הרפואי רמב"ם  וזכה בפרס דניאל שירן כמתמחה מצטיין של האיגוד הקרדיולוגי הישראלי .

ד"ר כספי הוא בוגר התוכנית היוקרתית להכשרת מומחים לאי ספיקת לב באוניברסיטת ציריך (UZH) ובחברה האירופית לקרדיולוגיה (ESC). הוא ביצע הכשרה באי ספיקת לב מתקדמת ותמיכה מכנית במחזור הדם (Mechanical Circulatory Support) במרכז עולמי מוביל באי ספיקת הלב –  UCSD – University of California San Diego  וכמו כן השתלם בתחום במרכזים נוספים באירופה ובארה"ב והוא מוסמך בתחום זה מטעם האיגוד הבינלאומי להשתלות לב וריאה  (ISHLT).

ד"ר כספי הקים בבית החולים את המרפאה לאי ספיקת לב מתקדמת וכן את תוכנית השתלת מסייע לב מלאכותי (LVAD) כמו כן, הוא משמש כמייסד וראש תוכנית שיקום לב מרחוק ברמב"ם.

המחקר הבסיסי הנוכחי של ד"ר כספי מתמקד ביצירת מודלים לקרדיומיופתיות גנטיות ונרכשות (בעיקר בתחום הקרדיו-אונקולוגי) באמצעות שילוב של טכנולוגיות להנדסת רקמות , סנסורים מכניים, ומערכות רובוטיות לסריקת תרופות יחד עם שימוש בתאי אב פלוריפוטנטיים מושרים iPSC ובחידוש שריר הלב מבוסס תאי אב.