שיקום לב מרחוק

תמונה ראשית - קרדיולוגיה

שיקום לב מרחוק

שיקום לב מרחוק - מסייעים ללב להחלים ללא הגעה לבית החולים

צוות רב מקצועי בשילוב עם טכנולוגיה מתקדמת מסייע לכם לבצע שיקום אחרי התקף לב ואימונים מותאמים אישית בביתכם ללא הגעה לבית החולים.

למה חשוב להתאמן?

פעילות גופנית ושיקום אחרי התקף לב הוא מרכיב חיוני  וחשוב ביותר על מנת לאפשר למטופלים להישאר בריאים למנוע תחלואה חוזרת ותמותה. היעילות של פעילות גופנית הוכחה מעבר לכל ספק כאחד הגורמים החשובים בהחלמה. פעילות גופנית סדירה של לפחות כ-150 דקות בשבוע, פעילות אירובית בשילוב עם אימוני התנגדות, נמצאה כמרכיב מפתח בתהליך שיקום לב לאחר אירוע.

למרות זאת, מחקרים מראים שפחות מ- 30% מהאנשים הזקוקים לשיקום אחרי התקף לב, מגיעים לתוכניות השיקום שמציעים בתי החולים. הסיבות לכך הן מגוונות: מחסור בזמן ובמשאבים, מרחק מבית החולים, חוסר רצון להתאמן בקבוצה ועוד.
המערך הקרדיולוגי ברמב"ם החליט למצוא פתרון לבעיה ולהנגיש את האימונים לאנשים הזקוקים לשיקום בזמן המתאים להם ובסביבה הטבעית שלהם. כל זאת, תחת התאמה אישית של אופי האימון מעקב צמוד של מאמן אישי, פיזיולוג, אחות שיקום ורופא. מעבר לפעילות הגופנית מורכבת לכל מטופל תוכנית שיקום רפואי הכוללת הסבר על גורמי הסיכון ומתן אמצעי לטיפול בהם.

חוסר זמן, חוסר אנרגיה, מרחק, קורונה  – נגמרו התירוצים...  כעת ניתן לבצע שיקום לב מרחוק ברמה איכותית, מהבית באמצעות מיטב הטכנולוגיות הקיימות בעולם. השירות החדשני הוא בסל הבריאות וללא עלות למטופלים ל-3 חודשים בכל קופות החולים.
 

שיקום לב מרחוק -איך עושים את זה?

המשתקמים מתקינים על הטלפון הנייד שלהם אפליקציה ייעודית, הכוללת מד צעדים, שאלוני דיווח ואמצעי תקשורת במסרים, וידאו וטלפון עם הצוות המטפל. מאגר הנתונים הוא אישי ומוצפן ע"פ תקנים מחמירים, תוכנית האימון מוזרמת בהתאם למבחן מאמץ ראשוני ולאחר מכן בהתאם להתקדמות המטופל . המטופלים מקבלים שעון דופק חכם לניטור, וכך הם יכולים להתחיל ולהתאמן באופן עצמאי בבית, בפארק או בכל מקום בו יבחרו. ללא צורך להגיע למקום בו קיימים מטופלים אחרים או למכון כושר – גם בימי הקורונה אותם אנו חווים. 

הצוות הרב-מקצועי של רמב"ם עוקב באופן צמוד בחדר בקרה אחר התקדמות המטופל, ומייצר קשר ישיר עם המטופלים אונליין באמצעות שיחות טלפון, ווידאו או הודעות טקסט מוצפנות הנשלחות דרך האפליקציה. התוכנה מתריעה כשהיא מזהה תוצאות חריגות, מזכירה לחזור לאימונים לאחר הפסקה ארוכה מדי ומדווחת על התקדמות בתוצאות או על האטה. אנשי הצוות נותנים למתאמנים פידבק אישי, ובמידת הצורך מזכירים להם פגישות שנקבעו עם הדיאטנית או עם גורמי טיפול ושיקום אחרים. כל הנתונים העולים מאימוני הכושר מתועדים בתיק רפואי.

למי מתאים שיקום לב מרחוק ?

התוכנית מיועדת למשתקמים בדרגת סיכון נמוכה, (מטופלים לאחר אוטם שריר הלב או מטופלים אשר סובלים מאי ספיקת לב דיאסטולית עם מקטע פליטה שאינו ירוד ) – המטופלים עוברים הערכה רפואית ואישור רופא לבצע שיקום לב מרחוק.

כמה זמן אורך תהליך שיקום לב מרחוק?

אנו ממליצים לקיים את תוכנית השיקום אחרי התקף לב למשך 9 חודשים לפחות ולאחר מכן להמשיכה באופן עצמאי. ניתן להפסיק את השירות בכל עת ומכל סיבה.

האם שיקום אחרי התקף לב עולה כסף?

לא, אבל צריך להצטייד בטופס התחייבות (טופס 17) מקופת החולים. כמו כן, משאירים פיקדון בעבור השעון החכם.

זימון תורים - שיקום לב מרחוק

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו :

 1. הפנייה של קופ"ח עם רשימת תרופות עדכנית
 2. מכתב סיכום אשפוז הכולל את סיבת ההפנייה לשיקום לב, ממצאי צנתור ופירוט התערבויות שבוצעו או דו"ח ניתוח
 3. אקו לב אחרון

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>

 • שיקום לב לאחר אירוע לבבי או ניתוח לב מוביל לירידה בשיעור חולי ומוות לבבי והינו מומלץ לחולי לב
 • על פי סל הבריאות הנכם זכאים להשתתף בתכנית שיקום לב
 • המערך הקרדיולוגי השיק תכנית חדשנית, שיקום לב מרחוק, אשר מבוצעת בביתכם בפיקוח צוות המחלקה הקרדיולוגית

שיקום לב מרחוק, אינדיקציות לקבלת מטופלים במימון סל הבריאות:

 1. חולים לאחר אוטם שריר הלב בשנה האחרונה
 2. חולים לאח ניתוח מעקפים בשנה האחרונה
 3. חולים עם אי ספיקת לב עם תפקוד סיסטולי של חדר שמאל מעל 50% ואשפוז בגין אי ספיקת לב בשנה האחרונה או הגעה למיון לצורך טיפול דחוף
 4. חולים לאחר השתלת ICD או CRTD
 5. חולים אשר עברו צינתור התערבותי בשנה האחרונה

מידע למטופל

קבלה לאשפוז
בהגיעכם למחלקה או למרפאה לאשפוז או לטיפול יומי, תעברו תהליך קליטה למחלקה, יבוצעו הבדיקות הנחוצות ותערך היכרות בינכם לבין הצוות הרפואי. שיתוף המידע בין מטופל למטפל חשוב ביותר לתהליך הטיפול.
סדר העדיפות לקבלת הטיפול במחלקה נקבע לפי זמן הגעתך למחלקה. אולם, סדרי העדיפויות משתנים בשל חומרת המצב של המטופלים האחרים. יתכן שתהליך הקליטה יתארך ותאלצו להמתין עד שאיש צוות יוכל לסייע לכם. אנא קבלו זאת בהבנה. בכל שלב בהמתנה, במידה ואינכם חשים בטוב - פנו מידית לאחד מאנשי הצוות.


להלן הדברים שרצוי להכין לקראת אשפוז:

 


התחייבות ומסמכים רפואיים:

 •  הפנייה מרופא
 • טופס 17-התחייבות כספית של קופת החולים שלכם, כלפי בית החולים לייעוץ בנושא
 • מסמכים רפואיים
 • רשימת תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע
 • מכתבי שחרור מאשפוזים קודמים
 • תרשימי אק"ג קודמים
 • תוצאות בדיקות דימות קודמות
 • תוצאות בדיקות מעבדה קודמות
 • ציוד אישי


למידע נוסף על קבלה לאשפוז >

אשפוז יום למטופלים
• אשפוז יום נועד מטופלים אשר עוברים בדיקה או טיפול ומשתחררים באותו היום.
• על החולה לתאם מראש את מועד הטיפול למידע נוסף אודות זימון תורים - מרכז מידע וזימון תורים, פועל בימים א'- ה' 08:00 עד 16:00  5324* 04-7773568 |  [email protected]

שחרור לאחר אשפוז
•המטופל מתבקש לא לעזוב את בית החולים ללא מכתב שחרור / סיכום טיפול של הרופא.
•חולה שמצבו הרפואי מאפשר המשך בירור או טיפול במסגרת רופאי הקהילה ישוחרר הביתה עם קבלת מכתב שחרור בדלפק קבלת חולים לצורך שחרור אדמיניסטרטיבי.
•הרופאים מכינים את מכתבי השחרור לקראת הצהריים ולכן שעת השחרור המקובלת היא בסביבות השעה 16:00.
•הצוות הרפואי במחלקה יסביר לחולה את ממצאי הבדיקות והמלצותיו, שיתוף הפעולה שלך עם תוכנית הטיפול המוצעת מעלה את סיכויי הצלחת הטיפול.
•את מכתב השחרור יש להציג בהקדם לרופא המטפל, להמשך טיפול ומעקב על פי ההמלצות הרפואיות..
•ניתן לצפות בחלק ממסמכי האשפוז יום למחרת השחרור באתר האינטרנט של רמב"ם בכתובת www.rambam.org.il
•חולים נפגעי תאונות דרכים מתבקשים להמציא אישור מן המשטרה על התאונה כדי לגבות את התשלום מחברת הביטוח.
שעות ביקור:
•הצוות הרפואי בקריה הרפואית רמב"ם פועל בכדי להעניק למטופלים ולמאושפזים את הטיפול הרפואי ותנאי האשפוז הטובים ביותר. ברצוננו לאפשר ביקורים, אך גם לשמור על מנוחת המטופלים , אנא הקפידו להגיע בזמנים שהוקצבו לכך.

שעות הביקור במחלקות האשפוז

שעות ביקור: ראשון-שבת 10:00-14:00 | 16:00-21:00

מידע חיוני נוסף אודות האשפוז בבית החולים רמב"ם תוכלו למצוא בעמוד אשפוז ברמב"ם
למידע אודות חובות וזכויות של המאושפזים במחלקות עברו לעמוד חובות וזכויות המטופל .
בעת הביקור בבית החולים רמב"ם מציע לשירותכם שירותים נלווים אשר עשויים להקל על השהות בבית החולים, כגון תרגום סימולטני, השכרת טלוויזיה, שירותי השגחה פרטית , בית כנסת ובית תפילה מוסלמי. בבניין הראשי של בית החולים עומד לרשותכם מרכז קניות סגול הכולל בתי קפה, מסעדות וסניף שופרסל. כמו כן לרשותכם כספומט, סניף דואר ישראל, רשת אלחוטית Wifi חופשית וכן שירותים משלימים לטיפול כגון יד שרה. לפרטים נוספים ראו עמוד שירותים נלווים.

לפירוט על כלל השירותים ומידע שימושי נוסף עברו לעמוד הלובי הכולל את ריכוז המידע למטופל ולמבקר

צרו איתנו קשר