שיקום לב מרחוק

תמונה ראשית - קרדיולוגיה

שיקום לב מרחוק

שיקום לב מרחוק - מסייעים ללב להחלים ללא הגעה לבית החולים

צוות רב מקצועי בשילוב עם טכנולוגיה מתקדמת מסייע לכם לבצע שיקום אחרי התקף לב ואימונים מותאמים אישית בביתכם ללא הגעה לבית החולים.

למה חשוב להתאמן?

פעילות גופנית ושיקום אחרי התקף לב הוא מרכיב חיוני  וחשוב ביותר על מנת לאפשר למטופלים להישאר בריאים למנוע תחלואה חוזרת ותמותה. היעילות של פעילות גופנית הוכחה מעבר לכל ספק כאחד הגורמים החשובים בהחלמה. פעילות גופנית סדירה של לפחות כ-150 דקות בשבוע, פעילות אירובית בשילוב עם אימוני התנגדות, נמצאה כמרכיב מפתח בתהליך שיקום לב לאחר אירוע.

למרות זאת, מחקרים מראים שפחות מ- 30% מהאנשים הזקוקים לשיקום אחרי התקף לב, מגיעים לתוכניות השיקום שמציעים בתי החולים. הסיבות לכך הן מגוונות: מחסור בזמן ובמשאבים, מרחק מבית החולים, חוסר רצון להתאמן בקבוצה ועוד.
המערך הקרדיולוגי ברמב"ם החליט למצוא פתרון לבעיה ולהנגיש את האימונים לאנשים הזקוקים לשיקום בזמן המתאים להם ובסביבה הטבעית שלהם. כל זאת, תחת התאמה אישית של אופי האימון מעקב צמוד של מאמן אישי, פיזיולוג, אחות שיקום ורופא. מעבר לפעילות הגופנית מורכבת לכל מטופל תוכנית שיקום רפואי הכוללת הסבר על גורמי הסיכון ומתן אמצעי לטיפול בהם.

חוסר זמן, חוסר אנרגיה, מרחק, קורונה  – נגמרו התירוצים...  כעת ניתן לבצע שיקום לב מרחוק ברמה איכותית, מהבית באמצעות מיטב הטכנולוגיות הקיימות בעולם. השירות החדשני הוא בסל הבריאות וללא עלות למטופלים ל-3 חודשים בכל קופות החולים.
 

שיקום לב מרחוק -איך עושים את זה?

המשתקמים מתקינים על הטלפון הנייד שלהם אפליקציה ייעודית, הכוללת מד צעדים, שאלוני דיווח ואמצעי תקשורת במסרים, וידאו וטלפון עם הצוות המטפל. מאגר הנתונים הוא אישי ומוצפן ע"פ תקנים מחמירים, תוכנית האימון מוזרמת בהתאם למבחן מאמץ ראשוני ולאחר מכן בהתאם להתקדמות המטופל . המטופלים מקבלים שעון דופק חכם לניטור, וכך הם יכולים להתחיל ולהתאמן באופן עצמאי בבית, בפארק או בכל מקום בו יבחרו. ללא צורך להגיע למקום בו קיימים מטופלים אחרים או למכון כושר – גם בימי הקורונה אותם אנו חווים. 

הצוות הרב-מקצועי של רמב"ם עוקב באופן צמוד בחדר בקרה אחר התקדמות המטופל, ומייצר קשר ישיר עם המטופלים אונליין באמצעות שיחות טלפון, ווידאו או הודעות טקסט מוצפנות הנשלחות דרך האפליקציה. התוכנה מתריעה כשהיא מזהה תוצאות חריגות, מזכירה לחזור לאימונים לאחר הפסקה ארוכה מדי ומדווחת על התקדמות בתוצאות או על האטה. אנשי הצוות נותנים למתאמנים פידבק אישי, ובמידת הצורך מזכירים להם פגישות שנקבעו עם הדיאטנית או עם גורמי טיפול ושיקום אחרים. כל הנתונים העולים מאימוני הכושר מתועדים בתיק רפואי.

למי מתאים שיקום לב מרחוק ?

התוכנית מיועדת למשתקמים בדרגת סיכון נמוכה, (מטופלים לאחר אוטם שריר הלב או מטופלים אשר סובלים מאי ספיקת לב דיאסטולית עם מקטע פליטה שאינו ירוד ) – המטופלים עוברים הערכה רפואית ואישור רופא לבצע שיקום לב מרחוק.

כמה זמן אורך תהליך שיקום לב מרחוק?

אנו ממליצים לקיים את תוכנית השיקום אחרי התקף לב למשך 9 חודשים לפחות ולאחר מכן להמשיכה באופן עצמאי. ניתן להפסיק את השירות בכל עת ומכל סיבה.

האם שיקום אחרי התקף לב עולה כסף?

לא, אבל צריך להצטייד בטופס התחייבות (טופס 17) מקופת החולים. כמו כן, משאירים פיקדון בעבור השעון החכם.

זימון תורים - שיקום לב מרחוק

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>