מעגל מנהיגי הרפואה

הנהלת הקריה הרפואית רמב"ם מכבדת ומוקירה את הרופאים והמנתחים, אשר תרמו תרומה משמעותית להתפתחות הרפואה, לקידום המחקר הרפואי ולחינוך הדורות הבאים של מנהיגי הרפואה, בתוך הקריה הרפואית רמב"ם ומעבר לגבולותיה, והמשמשים במעשיהם אות ומופת למנהיגות יוצאת דופן בתחום עיסוקם.
פרופסור דוד ארליק

פרופסור דוד ארליק

מאבות הרפואה הכירורגית בישראל וחלוץ השתלות הכליה. הגה, יזם והקים את הפקולטה לרפואה של הטכניון וכיהן כדיקן הראשון שלה. חתן פרס ישראל לרפואה לשנת 1992.
 
עבד ברמב"ם בין השנים: 1948 – 1977
 
 
 
פרופסור אורנן (אורי) בתר

פרופסור אורנן (אורי) בתר

מייסד המחלקה לנפרולוגיה ברמב"ם, הראשונה בישראל, בה בוצעו טיפולי דיאליזה והשתלות כליה.
פיתח פרוטוקול לטיפול בנפגעי תסמונת המעיכה, הנמצא בשימוש בעולם עד היום.
 
עבד ברמב"ם בין השנים: 1959 – 1993
 
 
פרופסור שמעון בורשטיין

פרופסור שמעון בורשטיין

מאבות וממייסדי הטיפול הנמרץ בישראל, חלוץ בתחומו שהוביל ברמה בינלאומית. מנהיג דגול, הקים דורות שלמים של מומחים בטיפול נמרץ, מתוכם רבים הגיעו לתפקידי ניהול בכירים.
תרם רבות לפיתוח תחום הטוקסיקולוגיה. החזיק את הקתדרה הראשונה בכירורגיה ע"ש דוד ארליק בטכניון.

עבד ברמב"ם בין השנים: 1969 – 1995
 
פרופסור דניאל רייס

פרופסור דניאל רייס

מבכירי הכירורגים האורתופדים במדינת ישראל, הקים את מחלקת אורתופדיה ב' ברמב"ם, שהפכה להיות מרכז מצוינות בינלאומי בתחום הטראומה האורתופדית והחלפת מפרקים. מנהיג כריזמטי, המהווה השראה ודוגמה אישית לדור שלם של מומחים מובילים בתחום האורתופדיה בארץ.
 
עבד ברמב"ם בין השנים 1977 - 1995
פרופסור שמואל אידלמן

פרופסור שמואל אידלמן

מייסד המכון לגסטרואנטרולוגיה ברמב"ם, רופא דגול המהווה סמל למסירות לחולה. טיפח דורות של מנהיגים, השפיע רבות בתחום החינוך הרפואי בישראל כסגן הדיקן לחינוך רפואי בפקולטה לרפואה בטכניון, כיו"ר המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית וכנציב פניות מטופלים של בית החולים.
 
עבד ברמב"ם בין השנים:  1970 - 2006