חזון הקריה הרפואית רמב"ם

החזון  

להוביל את הרפואה בישראל ולהטביע חותם בארץ ובעולם בטיפול, בחדשנות, במחקר, בטכנולוגיה ובפיתוח הצוות המקצועי, תוך הצבת האדם, המטופל והעובד, בלב העשייה.

 

אנו מאמינים
 
כי לכל עובד בארגון יש אחריות והשפעה על האיכות והבטיחות של הטיפול וכי לחוויית המטופל והמטפל יש תרומה הדדית המסייעת לטיפול מיטבי.

הערכים

הערכים הבאים משתלבים יחד ומנחים את דרכנו:


האדם במרכז

למטופל
להתמקד בצרכיו של המטופל במרכזו של כל הליך רפואי, בסביבה תומכת, תוך מתן כבוד, חמלה, אדיבות, הקשבה ותקווה.
 
לעובד
ליצור תחושת מימוש עצמי, שייכות ארגונית וגאוות יחידה באמצעות הקנית ידע, מיומנויות בין-אישיות, חיזוק עבודת הצוות בתוך המחלקה ובין המחלקות, יצירת סביבת עבודה בטוחה, ראויה ומכבדת והנחלת חשיבה ניהולית וכלכלית מתקדמת.


מצוינות ואיכות

למטופל
לספק רפואה מקצועית, איכותית ובטוחה המבוססת על ידע מחקרי ברמה הגבוהה ביותר, המושתתת על שוויון, רגישות תרבותית, שקיפות ושיתוף המטופל ומשפחתו בתהליך קבלת ההחלטות.
 
לעובד
ליצור סביבת עבודה המעודדת מצוינות אישית, מקצועיות, יושרה, אמון הדדי ואיכות, כדי להיות אבן שואבת לאנשי מקצוע מובילים.
 

חדשנות ויזמות

למטופל
לאפשר למטופל לקבל טיפול עדכני, חדשני ופורץ דרך, בארץ ובעולם.
 
לעובד
לעודד יוזמה וחשיבה יצירתית תוך מתן סיוע, ליווי ותמיכה במימוש הרעיונות. ליצור סביבה המעודדת פיתוח מחקרים פורצי דרך וטכנולוגיות חדישות, תוך שיתופי פעולה עם יזמים, תעשייה ומוסדות אקדמיים מהמובילים בארץ ובעולם.


תמיכה ורווחה

למטופל
לאפשר טיפול מיטבי בסביבה מקצועית ותומכת, התורמת לבריאות המטופל, מעודדת את רוחו ופועלת לרווחתו.
 
לעובד
לאפשר מיצוי היכולת של העובד בסביבת עבודה מוגנת ובטוחה, התורמת לתחושת רווחה ומסייעת לו להתמודד עם אתגרי תפקידו תוך השגת מטרות הארגון.

סובלנות וקבלה

למטופל
קבלת טיפול המותאם פיזית, תרבותית ולשונית, לסביבה המעודדת סובלנות והקשבה למטופלים ולמלוויהם, ללא הבדל דת, גזע ומגדר.
 
לעובד
ליצור סביבת עבודה המכבדת שונות ופלורליזם ומעודדת תרבות שיח, המייצגת את תמהיל האוכלוסיה בישראל ומשלבת עובדים בעלי צרכים מיוחדים ומתנדבים.

חינוך, הדרכה והכשרה

למטופל
להבטיח טיפול יעיל ורציף, תוך שותפות בקבלת החלטות בנוגע למצב הרפואי, באמצעות מתן מידע, הדרכה ועידוד דו-שיח, בדרך המובנת למטופל.
 
לקהילה
קידום בריאות ורפואה מונעת במעגל החיים בקרב הציבור הרחב על ידי הפצת הידע הרפואי והניסיון שנצבר. עידוד עובדים ליטול חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה.
 
לעובד
קידום, לימוד והכשרה של ידע מקצועי עדכני, רכישה ושיפור של מיומנויות מקצועיות, עידוד העובד לעסוק בלמידה עצמית ולשתף ידע עם עמיתים.