חדשות רמב"ם

מטופלי יחידת הקרינה ברמב"ם מתרגלים מחול כחלק מהטיפול בסרטן

תאריך פרסום: 22/02/2017

עשרות מטופלי יחידת הקרינה ברמב"ם לקחו חלק ביום עיון שנערך לאחרונה בנושא חשיבות התנועה בזמן מחלה. יום העיון כלל הרצאות וסדנאות מעשיות, אשר נעשו בהדרכת גורמים מקצועיים שונים, כולם נרתמו ליוזמה בהתנדבות.

​צילוo: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​צילוo: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.

זו הפעם השנייה שיום העיון מתקיים במסגרת היחידה וביוזמת הצוות המטפל, זאת במטרה לחשוף את המטופלים לפעילות ספורטיבית מתונה, אשר יכולה להטיב הן עם חולים והן עם המחלימים.

האירוע נפתח בדברי הברכה של פרופ' גיל בר-סלע, סגן מנהל המערך האונקולוגי וריקי כרמי רנטגנאית ראשית ביחידת הקרינה. לאחר מכן הציגה ד"ר ליאנה אבדאח, אונקולוגית בכירה מרכזת תחום סרטן השד בביה"ח, מחלימות שד שחלקו את רשמיהם מהמחלה ואת השינוי שעשו בחייהן סביב הפיכת העיסוק בריקוד וכושר גופני למקצוע. הגר וובסטר, רנטגנאית ריפוי מוסמכת, מאמנת כושר ויוזמת הפרויקט, הנחתה את האירוע.

בין הרצאה להרצאה התנסו המשתתפים יחד עם המרצים בתרגול תנועה באופנים שונים.
מיכל אבריאל-עוגן, דיברה על פילאטיס ככלי שיקומי בזמן חולי ואחרי מחלה. אלה מיכאלי-איזק, פיזיותרפיסטית שיקומית בתחום הנשימה, תרגלה עם הקהל והסבירה על התנועה וחשיבותה לשיפור איכות החיים. אורלי סלע, מורה למחול אתני והתנסות לתנועה עם מוגבלות פיזית, הדגימה והרקידה בשמחה את כל המשתתפים ושחר בראון, מורה למודעות אישית באמצעות שיטות מהמזרח, כגון צ'י קונג, יוגה ומדיטציה, הנחתה את המטופלים לשינוי אורח חיים דרך חשיבה חיובית, פעילות והתבוננות פנימית. אף משתתף לא נשאר בכיסא...