חדשות רמב"ם

רופאי רמב"ם קיימו מרתון טיפולים אסתטיים במבריאות מסרטן השד

תאריך פרסום: 24/10/2017
​שיתוף פעולה ייחודי בין רמב"ם לחברת האסתטיקה הרפואית "לומינרה דרם" הוביל למתן טיפולי הצערת עור פניהן של עשרות מחלימות מסרטן השד, אשר טופלו בבית החולים. המסר לנשים שהבריאו: לא שוכחים אתכן!​
בתמונה: מתוך מחזור הטיפולים האסתטיים שהתקיים השבוע ברמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר. 

​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.בתמונה: מתוך מחזור הטיפולים האסתטיים שהתקיים השבוע ברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.
"יש לנו חלום לתת תמיכה רגשית ואהבה לנשים, שהחלימו מסרטן השד", במונולוג זה, נפתח הקשר יוצא הדופן בין חברת לומינרה דרם מלוד, המפתחת ומוכרת חומרי מילוי לקמטים, ובין המרכז האונקולוגי ע"ש פישמן ברמב"ם, שיצא למרתון ראשון מסוגו של טיפולים להצערת עור פניהן של עשרות מחלימות ממחלת סרטן השד, בהובלת המחלקה לכירורגיה פלסטית של בית החולים.
"קיימת לא מעט ספרות על הקשר בין המצב הנפשי להתמודדות עם מחלה ממארת", מסביר פרופ' יהודה אולמן, מנהל מחלקת כירורגיה פלסטית ברמב"ם, ומי שהיה אמון על הטיפול במחלימות, "הקשר קיים שם מתחילת ההתמודדות, ועד שלב הריפוי. כשעלתה היוזמה, שמחנו להתנדב ולתרום את חלקנו כדי לגרום לנשים לחוש טוב ושלמות עם המראה שלהן בשלב ההחלמה".
לדבריו של פרופ' אולמן, ההתמודדות עם מחלות קשות גובה מחיר אסתטי מן המטופלות, והטיפול באמצעות חומרי מילוי לעור הוא שכיח ויעיל: "התוצאות נראו בתוך פרק זמן קצר. הנשים המחלימות זכו למראה טוב יותר, שהוביל לתחושה טובה יותר שלהן. רבות מהן, שבו ושאלו במה זכו, מדוע מגיע להן הטוב הזה? מעבר להרגשה שלהן, יש כאן גם מסר של חזרה לשגרה, של סגירת מעגל, של ניצחון מול המחלה".
ארנה בן יעקב, מנהלת הסיעוד בחטיבה האונקולוגית ברמב"ם, מסבירה עד כמה חשוב היה לכלול ביוזמה הייחודית דווקא את קבוצת המחלימות: "מחלימות מסרטן, מספרות על חוויה דומה ומטלטלת לאחר ההבראה: תחושת ריקנות. בתקופת המחלה, אנחנו מקיפים את החולים והחולות, דואגים לשלומם, מרעיפים תשומת לב וענין. ישנו פרוטוקול של טיפולים ומידע זמין על המחלה באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות. אבל, רגע אחרי ההבראה, משתרר סביב שקט. בבת אחת ההתעניינות שלנו במבריאים ומבריאות מסרטן נעלמת. אין פרוטוקול עם הנחיות איך לחיות את החיים ביום שאחרי המחלה, למרות שהפחדים מחזרתה מציפים כל מי שחלה בסרטן, למרות שהגוף חווה טראומה קשה, למרות שפעמים רבות ישנה תחושה של חוסר אנרגיה לחיים, חוסר סבלנות לסובבים וגם קשיים פיזיים, גם אם אין יותר זכר פיזי למחלה".
בן יעקב מוסיפה: "קיבלנו החלטה עקרונית בבית החולים לשמור על קשר שוטף עם המחלימות מסרטן השד וממחלות סרטן אחרות. אחיות האונקולוגיה מצלצלות לאחרונה באופן יזום למבריאות מהמחלה ודורשות בשלומן. כשנציגת חברת האסתטיקה הרפואית, לומינרה דרם, הגיעה לבית החולים, וסיפרה על החלום של החברה: להעניק במתנה למחלימות מהמחלה טיפולים להצערת עור הפנים - שמחנו על ההזדמנות יוצאת הדופן. אני גאה בכך שבית החולים מוביל את המיזם המרגש הזה".
מנכ"לית לומינרה דרם, דר' ליאת גולדשייד זמירי אומרת: "לא שיערנו מראש עד כמה נצליח לגעת בליבן של המחלימות מסרטן השד ואיזה תגובות מרגשות ומהדהדות נקבל. לפני מספר חודשים, כשעלה הרעיון אצלנו בחברה, לתרום לקהילה באמצעות תרומת חומרי מילוי לפנים, לא הבנו עד כמה יש כמיהה אצל נשים כאלן לחזור אחורנית בזמן מבחינת ההרגשה האישית והתחושות בעניין המראה החיצוני, ומי שלא חלתה, התמודדה עם מחלה נוראית, ויכלה לה, כנראה לא תבין זאת לעולם. עוצמת התגובות החיוביות שקיבלנו מהנשים, חיזקה אותנו שכחברה מסחרית עשינו מהלך חיובי מאוד ולכן נייסד מסורת של תרומת חומרי מילוי למחלימות מסרטן".
לחצו כאן לצפייה: אז מה הקשר בין אסתטיקה להתמודדות עם סרטן?
​וידאו: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם