קרדיולוגיה

ד"ר אורן כספי

מספר טלפון של ד"ר אורן כספי04-7772790

מנהל את תחום אי ספיקת לב מתקדמת במרכז הרפואי רמב"ם וחוקר במעבדה לרפואה קרדיוסקולרית בפקולטה לרפואה ע"ש ברוך רפפורט ומכון המחקר הקליני ברמב"ם (CRIR).

ד"ר כספי הינו בוגר בהצטיינות של לימודי רפואה בפקולטה לרפואה בטכניון בסיום לימודיו הוא המשיך לביצוע דוקטורט מחקרי (PhD) במעבדתו של פרופ' ליאור גפשטיין בפקולטה לרפואה בטכניון בנושא אסטרטגיות לחידוש תפקוד הלב באמצעות תאי אב אנושיים. מחקריו של ד"ר כספי היו חלוציים בתחומם והדגימו את יכולותיהם של תאי לב ממקור תאי אב אנושיים לשפר את תפקוד הלב במודל חיה, לייצר רקמת לב אנושית המכילה כלי דם אינטגרליים בתוכה ולהשתמש בתאים אלו לצורך בניית מערכות לבדיקת השפעת תרופות על רקמת הלב. עבור מחקרים אלו ואחרים ד"ר כספי זכה בפרס ציגלר לרפואה רגנרטיבית, שני פרסי נויפלד ופרס גרנדיר.

ד"ר כספי התמחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה בבית החולים רמב"ם. הוא זכה בפרס המתמחה המצטיין ע"ש דניאל שירן (ז"ל) ע"י האיגוד הקרדילוגי בישראל. הוא בוגר של התוכנית היוקרתית להכשרת רופאי אי-ספיקת לב של אוניברסיטת ציריך- UZH (שוויץ) בחסות האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה. בנוסף, ד"ר כספי השתלם ב-אי ספיקת לב מתקדמת ותמיכה מכנית לבבית בבית החולים UC San Diego בארה"ב, המרכז הרפואי המוביל בארצות הברית בתחום אי ספיקת הלב המתקדמת, ובהתשלמויות ממוקדות נוספות בתחום בארה"ב ובאירופה.

מחקריו של ד"ר כספי כיום עוסקים בבניית מודלים למחלות לב נרכשות וגנטיות תוך שימוש בתאי אב פלוריפוטנטים וכן ברגנרציה של הלב באמצעות תאי אב. מחקרו הקליני של ד"ר כספי עוסקים באופטימזציה אישית של הטיפול באי ספיקת לב חריפה באמצעות שימוש בשיטות הקשורות בלמידת מכונה ותבונה מלאכותית.

ד"ר כספי הינו חבר באיגוד הישראלי לקרדיולוגיה וחבר במליאת החוג לאי ספיקת לב ומשמש כמרצה בפקולטה לרפואה של הטכניון.