קרדיולוגיה

פרופ' ליאור גפשטיין

מספר טלפון של פרופ' ליאור גפשטיין04-7776110

פרופ' ליאור גפשטיין סיים את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה של הטכניון. באותו מוסד הוא גם ערך את עבודת הדוקטורט (PhD) שלו שעסקה בפיתוח מערכת ייחודית למיפוי חשמלי של הלב. מערכת זו משמשת כיום כשיטה המובילה לטיפול בהפרעות בקצב הלב באמצעות צריבה חשמלית.

פרופ' גפשטיין השלים את ההתמחות בפנימית ובקרדיולוגיה ברמב״ם ולאחר מכן יצא להשתלמות בת שנתיים באלקטרופיזיולוגיה בבית החולים UCSF שבסן פרנסיסקו.

פרופ' גפשטיין השתלב כחבר סגל בפקולטה לרפואה בטכניון עם תום התמחותו וכבר מתחילת הדרך התמקד בחקר תאי לב עובריים ובמיונם לתאי לב. כיום, הוא פרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה בטכניון, עומד בראש המעבדה למחקר אלקטרופיזיולוגי ושיחזור תפקודי של הלב ע"ש משפחת סוניס בפקולטה לרפואה של הטכניון וכן משמש כקרדיולוג ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה של הקריה הרפואית רמב"ם. לאחרונה מונה פרופ' גפשטיין לתפקיד מנהל המחלקה הקרדיולוגית ברמב"ם.

מחקריו של פרופ' גפשטיין מתמקדים בתחומים של אלקטרופיזיולוגיה של הלב, חקר מחלות גנטיות של הלב ושימוש בטכנולוגיות של תאי גזע, הנדסת רקמות, והנדסה גנטית לשם פיתוח שיטות טיפול חדשניות במחלות לב. מעבדתו של פרופ' גפשטיין הייתה מהחלוצות בתחום פיתוח שיטות התמיינות של תאי גזע ליצירת רקמת לב אנושית במעבדה. על תרומתו לקרדיולוגיה זכה פרופ' גפשטיין במספר פרסים יוקרתיים ביניהם פרסים מטעם האגודה האמריקאית לקרדיולוגיה, האגודה הקרדיולוגית האירופאית, האיגוד הקרדיולוגי הישראלי ועוד. לאחרונה נבחר פרופ' גפשטיין לאקדמיה הלאומית הצעירה למדעים.
לרשימת הפרסומים
ב-PubMed