חדשות רמב"ם

יום האישה הבינלאומי 2023: 50% מצמרת הניהול ברמב"ם הן נשים

תאריך פרסום: 06/03/2023 08:00
בתמונה: ד"ר מיכל מקל, סגנית מנהל רמב"ם, בחדר הניתוח.  צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.
בתמונה: ד"ר מיכל מקל, סגנית מנהל רמב"ם, בחדר הניתוח. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

רוב נשי לעובדי רמב"ם, כך עולה מנתונים אשר רוכזו על ידי המרכז הרפואי הגדול בצפון לרגל יום האישה הבינלאומי שחל מחר, יום ג', ה-8.3

על פי נתוני בית החולים, אחוז הנשים העובדות ברמב"ם הינו למעלה ממחצית מעובדי המרכז הרפואי והוא עומד על 65%. בחלוקה לסקטורים, כ-40% מהצוות הרפואי ברמב"ם הן נשים, בעוד שבקרב הצוות הסיעודי נרשם נתון גבוה של 76% מבין עובדי הסקטור אשר מהווים כוח נשי במערכת. נתון גבוה נרשם גם בקבוצת עובדי המרכז הרפואי, העוסקים במקצועות הבריאות, כאשר 75% מהם הן נשים. בקרב עובדי מנהל ומשק רמב"ם, כוח הייצוג הנשי עומד על 65%. 

מבין נושאות משרות בכירות, שני שליש מסגל סגני מנהל הקריה הרפואית רמב"ם הינן נשים, וכן - שליש מתפקידי ניהול אגפים במרכז הרפואי. כ-40% מתפקידי ניהול מכוני בית החולים, מאוישים על ידי נשים, ובסך הכל ברבע מהמשרות הבכירות ברמב"ם נמצאות נשים המשמשות בתפקידים השונים.
 
מלבד אחוזי הייצוג הגבוהים בקרב תפקידי הנהלת בית החולים וניהול האגפים והמכונים ברמב"ם, 14% ממנהלי המחלקות ברמב"ם הן נשים, ו-24% מבין מנהלי היחידות הן נשים גם כן.

"רמב"ם הוא פסיפס צבעוני ומרתק של אנשים המגיעים מכל קצוות החברה הישראלית, כאשר לכולם מטרה משותפת", אומר מנהל רמב"ם, פרופ' מיקי הלברטל, "ההון האנושי וקידום המצוינות, הם אלו שעומדים בלב ליבה של העשייה שלנו, כך שלכל אחד יש הזדמנות להתקדם במערכת. אמנם ישנה התקדמות במיצוב הנשים בתפקידים בכירים, אך הדרך עוד ארוכה ובהחלט יש לנו לאן לשאוף ובמה להשתפר. יש לי אמונה מלאה ביכולות האישיות של כל אחת ואחת שמתחילה את מסלול הרפואה או נמצאת בו, לסמן מטרות ולדבוק בהן. כמי שנמצא שנים רבות במערכת, וראה במו עיניו את התמורות ואת היתרונות האדירים שהכח הנשי מביא איתו לכל תפקיד, ובוודאי לאילו הבכירים, אני פועל ואמשיך לפעול על מנת שמספר הנשים הנמצאות בתפקידי ניהול יגדל, ואני בטוח שהשינוי המיוחל יתרחש בעתיד הקרוב".