חדשות רמב"ם

חדר ההלם במיון רמב"ם ייקרא מעתה על שמו של הרב יחיאל אקשטיין

תאריך פרסום: 04/11/2019 08:00
השבוע התקיים ברמב"ם טקס מרגש עם בתו של הרב אקשטיין ז"ל, מייסד הקרן לידידות שתמכה לאורך שנים בפרויקטים רבים ומשמעותיים בבית החולים, בינהם, הקמת מרכז פיקוד לעת חירום בבית החולים התת קרקעי
בתמונה: מתוך הטכס בו נקרא חדר ההלם של בית החולים ע"ש הרב | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: מתוך הטכס בו נקרא חדר ההלם של בית החולים ע"ש הרב | צילום: פיוטר פליטר
עשרות בני משפחה, חברים ואנשי הנהלת רמב"ם השתתפו השבוע בטקס בו נקרא חדר ההלם של רמב"ם, הנחשב לחדר ההלם העמוס והעסוק בישראל, על שם האיש שהיה ידיד אמת של בית החולים ונפטר במפתיע בפברואר השנה.
 
הרב אקשטיין ז"ל ייסד את קרן הידידות ששמה לה למטרה לקדם ידידות הבנה ושיתוף פעולה בין יהודים לבין נוצרים אוונגליסטים שאוחזים באהדה לציונות ותמיכה במדינת ישראל.
בין המשתתפים בטקס היו יעל, בתו של הרב אקשטיין שממשיכה את דרכו והיא כיום נשיאה ומנכ"לית של הקרן לידידות, ג'ואל, אלמנתו של הרב, השייח מואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, האלוף יורם (יה-יה) יאיר ,יו"ר קרן ליב"י, הגב' נאווה ברק, נשיאת עמותת "עלם", מנהל רמב"ם ד"ר מיקי הלברטל, פרופ' רפי ביאר, נשיא ארגוני הידידים הבינלאומיים של רמב"ם,  ד"ר אסתי גולן, מחלקת קשרי חוץ ופיתוח אסטרטגי ורבים נוספים.
 
ד"ר הלברטל סיפר, שכאשר הרב אקשטיין, קיבל בשנת 2012 את "אות עיטור הרמב"ם" מטעם הנהלת בית החולים, הוא היה מופתע מהכבוד. "הרב לא הבין עד כמה משמעותית הייתה העזרה שהושיט למדינת ישראל, בעיני וועדת הפרס ברמב"ם".
את הנאספים ריגש סיפורו של דן להט, צעיר שנפצע אנושות בתאונת שיט בצפון, היה על סף מוות כמה פעמים וניצל בזכות הטיפול המסור של צוות חדר ההלם והיחידה לטיפול נמרץ של בית החולים.
 
בברכות שנשלחו בווידאו מאישים שונים סיפרו דמויות כמו יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות, איש העסקים לב לבייב, מנהל רמב"ם הקודם פרופ' רפי ביאר ואיש העסקים חיים סבאן על הרושם העז שהותיר הרב אקשטיין בכל מי שפגש בו בקשר למחוייבות שלו לישראל.
 
יעל אקשטיין, בתו וממשיכת דרכו של הרב ריגשה את הנוכחים כשסיפרה שמהאזנה למברכים וצפיה בסרטוני הווידאו היא מצד אחד גאה מאוד בעשיה של אביה, אך מצד שני נזכרת מחדש עד כמה היא מתגעגעת אליו. "אין דבר יותר ממתאים מלקרוא לחדר הלם על שם אבא" אמרה הבת יעל, " אני יודעת שהוא שם בשמים ישגיח מלמעלה על כל מי שנכנס לקבל טיפול מציל חיים וידאג להם".
 
הקרן לידידות תרמה תחת ניהולו של הרב אקשטיין למעלה משני מיליון דולר לבית החולים. יעל אקשטיין נזכרה שבכל פעם ששאלו את אביה, הרב אקשטיין ז"ל אם אין זה תפקידה הבלעדי של  הממשלה לבנות מחלקות ולדאוג למיגון בתי חולים, היה הרב עונה "כן, אבל אני לא יכול להמתין מהצד ולתת למטופלים לסבול בגלל שהדבר לא נעשה".

40,000 אלף איש כל שנה מטופלים במיון, מחלקת רפואה דחופה של רמב"ם בניהולו של ד"ר עזיז דראושה. 800 איש כל שנה המוגדרים פצועים קשה מטופלים בחדר ההלם, בניהולו של ד"ר האני באחוס, מנהל הטראומה והכירורגיה הדחופה