חדשות רמב"ם

חדרי ניתוח חדשים נחנכו ברמב"ם

תאריך פרסום: 13/09/2023 14:00
זה לקח הרבה שנים, אבל סוף סוף יש בשורה לתושבי חיפה והצפון: חדרי ניתוח חדשים נחנכו ברמב"ם

 

חדרי ניתוח חדשים נחנכו ברמב"םחדרי ניתוח חדשים נחנכו ברמב"ם


במרכז הרפואי רמב"ם התקיים אתמול טכס צנוע עם בשורה חשובה לתושבי חיפה והצפון: תוספת של שני חדרי ניתוח חדשים לחלוטין שנבנו בקומת חדרי הניתוח והגדילו את מצבת חדרי הניתוח של רמב"ם ל 20 חדרים שבהם יכולים לנתח בו זמנית.

צפו בטקס חנוכת חדרי הניתוח:

בעולם של בניה מהירה, תמ"א 38 ועוד מושגים שהתרגלנו לשמוע, תוספת של שני חדרים נשמעת כמו משימה פשוטה, אבל המספרים שמאחורי המשימה מצביעים על ההשקעה האדירה שנדרשה, שתפחית מעט מהלחץ ותקל על התורים של אזרחים שממתינים לניתוחים.
הפרויקט, שעלותו עשרות מיליוני שקלים  כולל כאמור שני חדרי ניתוח, בגודל של 50 מ"ר כל אחד, אך בהתחשב בצרכים של חדרי אספקה ולוגיסטיקה הדרושים לכל אחד מהחדרים מדובר ב 250 מ"ר שדרש שנה שלמה של תכנון ועוד שנה של בניה – שעל פי הדרישה תאפשר ניתוחים גם במצב מוגן מירי טילים.

אחד מחדרי הניתוחי החדשים.   צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

בטכס חנוכת חדרי הניתוח אמר פרופ מיקי הלברטל מנהל המרכז הרפואי שמדובר באירוע היסטורי , שכן רמב"ם חיכה למעלה מ 15 שנה לתוספת חדרי ניתוח: "יש לנו יעד שיהיו לנו  30 חדרי ניתוח עד סוף העשור. וכבר בבשנה הקרובה נפתח עוד שני חדרי ניתוח במחלקה החדשה לניתוחי לב בבית החולים. אני רוצה לשבח את משרד הבריאות שלקח על עצמו את הפרוייקט  - מהמימון ועד התכנון והביצוע. אנחנו מרכז הטראומה הגדול במדינה, ובכל יום מגיעים בממוצע 3 פצועים קשה לא צפויים שהגעתם מחייבת שינוי ואלתור בתכניות ובשימוש בחדרי ניתוח. התוספת של היום תאפשר לנו יותר ניצול וגמישות בחדרי הניתוח".
ד"ר דודו דגן, מנהל חטיבת המרכזים הרפואיים במשרד הבריאות אמר: "תפקידי לוודא שכל תושב בצפון שירצה ויזדקק לניתוח וטיפול ברמב"ם יוכל לקבל זאת. רמב"ם זקוק אפילו לעוד חדרי ניתוח,  בתור מרכז העל היחיד בצפון".