חדשות רמב"ם

פורים ברמב"ם: ילדים מאושפזים פגשו את הדמויות שאליהן הם התחפשו

תאריך פרסום: 03/03/2015

חג פורים הוא החג השמח ביותר בשנה. הרחובות מתמלאים צחוק ותחפושות, וילדים צוהלים. אך מצבם של הילדים המאושפזים בבתי החולים במהלך החג, מעט שונה.

​צילום​: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם
​צילום​: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

לקראת פורים החליטו בבית החולים רות רפפורט לילדים שברמב"ם להפוך את החג הקרוב לכזה שהילדים לא ישכחו עוד הרבה זמן. חמישה ילדים ממחלקות שונות בבית החולים "רות" לילדים, קיבלו הזדמנות להפוך לגיבורים.

הילדים נשאלו למי הם היו רוצים להפוך ליום אחד. ילד בן ארבע רצה להפוך לכבאי, ילדה בת 7 רצתה להיות גיבורת אור, בן 6 חלם להפוך לשוטר, ילד נוסף העדיף דווקא להפוך לרופא ובן שש וחצי רצה מאוד להיות אביר מהאגדות. בעזרת רשת "עידן 2000" שתרמו את התחפושות, מאפרת מקצועית, ועמותת "שמחה לילד", הפכו הילדים לגיבורים שלהם.

אך זה לא הכל... כעת באה ההפתעה האמיתית. כל אחד מהילדים זכה לפגוש את הגיבור שלו, בגודל מלא, בשר ודם. האביר הקטן פגש את אבירי מועדון חיפה, מיכאל בריטבסקי, אמיר בוגנוב ודרינה פריבלקו, המייצגים את נבחרת ישראל בקרבות אבירים ומשתתפים עימה בתחרויות בינלאומיות בישראל ובחו"ל. השוטר הזעיר פגש את שוטר רמב"ם, רס"ר אדהם סאפייה וקיבל ממנו דרגות של כבוד, הרופא הצעיר פגש את ד"ר פהד חכים, רופא בכיר במחלקת ריאות ילדים וזכה לבדוק אותו עם סטטוסקופ אמיתי שניתן לו במתנה, והכבאי הקטן הוקף ביחידה שלמה של לוחמי אש, תחנת חיפה, וזכה לנסיעה על רכב כיבוי, כולל הפעלת סירנה והתזת מים. אין ספק שהגיבורים הקטנים והגיבורים הגדולים קיבלו חוויה בלתי נשכחת.

צפו בגיבורים שלנו:
וידאו: עופר גולן ונתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם. ​