חדשות רמב"ם

תם ונשלם בהצלחה שבוע הבריאות של עובדי רמב"ם

תאריך פרסום: 14/04/2016

לפני מאות שנים אמר הרמב"ם: "נפש בריאה בגוף בריא". השבוע עשו עובדי ביה"ח שקרוי על שמו, בדיוק מה שציווה הרופא המפורסם. שלל פעילויות ספורט, הרצאות וסדנאות נערכו בימים האחרונים לעובדי רמב"ם, במטרה לקדם אורח חיים בריא, בקרב אלו שאמונים על הבריאות שלכם​

​בתמונה: פעילויות שבוע הבריאות של רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.
​בתמונה: פעילויות שבוע הבריאות של רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.
​בתמונה: פעילויות שבוע הבריאות של רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: פעילויות שבוע הבריאות של רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.

אלו המבקרים בימים אלו בקריה הרפואית רמב"ם חשבו שנקלעו בטעות לכפר אולימפי. מתחמי אימונים ופעילות ספורטיבית צצו בזה אחר זה ברחבי ביה"ח, לצד דוכני בדיקות גופניות, עמדות מידע בריאותי ואינספור כרזות צבעוניות המעודדות את עובדי רמב"ם לקחת רגע לעצמם.

שבוע הבריאות השלישי לקידום מודעות לאורח חיים בריא, מצוין בימים אלו ברמב"ם, תחת הכותרת "מה שלומי?". כבכול שנה, גם הפעם הוקדשו אירועי שבוע הבריאות לעובדי רמב"ם והם כוללים עשרות פעילויות ספורטיביות מגוונות כמו מסלול הליכת בוקר, אומגה, קיר טיפוס ותחרות פוסבול בין מחלקות ביה"ח.

לצד הפעילות הגופנית הענפה, מתקיימות במסגרת אירועי השבוע סדנאות שונות בנושאי בישול בריא, מיינדפולנס, דמיון מודרך והרפיה נשימתית, טיפולים הוליסטיים במחלקות, שיינתנו ע"י מטפלי מכללת רידמן ועיסויים מיוחדים, אותם יקבלו חברי צוות ביה"ח ממעסים עם ליקויי ראייה, במסגרת פעילות "חוויה בחשיכה".

תוכנית הפנינג הבריאות כוללת גם הרצאות מפי מומחי רמב"ם ומרצים ידועים נוספים כגון מיכל דליות, ד"ר איל דורון ושר סנדה, מופע סטנד-אפ, הקרנות סרטי סינמטק חיפה באולם גרדינגר שבביה"ח "רות", שוק איכרים שהוצב בחזית ביה"ח, דוכנים המציעים בדיקות רפואיות כמו לחץ דם, ראייה, סוכר בדם, כושר גופני ועוד.

"קידום בריאות הציבור הוא יעד שחרטנו על דגלנו", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, במעמד פתיחת שבוע הבריאות, "אם נעסוק יותר בקידום בריאות ובמניעת מחלות, נקבל חברה שחיה חיים טובים ואיכותיים יותר. בתור אלו שאמונים על הטיפול בתושבים, זו לא רק האחריות שלנו אלא גם חובתנו, ועלינו לשמש דוגמא לכך".

צפו בסרטון - הצצה לאירועי שבוע הבריאות של רמב"ם