חדשות רמב"ם

בין המבוקשים בארץ: רמב"ם אחרי בילינסון ואיכילוב בבחירת הסטאז'רים

תאריך פרסום: 31/01/2024 13:00

עליה בדירוג רמב"ם בבחירת הסטאז'רים השנה, כך עולה מנתוני הגרלת הסטאז' האחרונה לסטודנטים לרפואה בוגרי הארץ, שהתקיימה בשבוע שעבר. מאז 2023, "קפץ" רמב"ם מהמקום החמישי בדירוג הארצי אל השלישי השנה, כשלפניו מדורגים בתי החולים במרכז בילניסון ואיכילוב בהתאמה. רמב"ם הינו בית החולים הצפוני היחיד בחמישייה הפותחת.

 

בתמונה: ד"ר רועי אילוז, אחראי תכנית התמחות באגף נשים ויולדות ברמב"ם; מתוך מפגש היכרות עם אגף נשים ויולדות ברמב"ם. צילום: באדיבות דוברות רמב"ם.

בתמונה: ד"ר רועי אילוז, אחראי תכנית התמחות באגף נשים ויולדות ברמב"ם; מתוך מפגש היכרות עם אגף נשים ויולדות ברמב"ם. צילום: באדיבות דוברות רמב"ם.

על פי הנתונים, מתוך 749 הסטודנטים, בוגרי הארץ, שסיימו את השלב האקדמי של לימודיהם (שש שנים) לקראת הסטאז', היא השנה השביעית והמעשית, 65 סטאז'רים בחרו ברמב"ם כמקום הרצוי עבורם לביצוע את השלב הזה בהכשרתם (8.7% מכלל הניגשים). ככלל, נראה מן הנתונים כי ישנה העדפה לבתי חולים גדולים, וכאלה המוגדרים כ"מרכזי-על".

במקביל, ביום שישי האחרון התקיים ברמב"ם מפגש היכרות עם אגף נשים ויולדות ברמב"ם עבור הסטודנטים והסטאז'רים, בו לקחו חלק עשרות מרופאי העתיד שהביעו ענין במרכז הרפואי כמקום שבו ירצו להרחיב את הכשרתם. במהלך המפגש הוצגה בפני המשתתפים המחלקה ופעילותה, לצד הרופאים הבכירים שפועלים בה. בהמשך ישבו הרופאים הבכירים עם המשתתפים במתכונת "שולחנות עגולים", להיכרות אישית יותר והשיבו להם על שאלותיהם.

"רמב"ם הוא מקום מפגש של מומחיות, מצוינות, ידע ומחקר", אומר ד"ר אייל בראון, מנהל מחלקת פנימית ח' ויו"ר ועדת הסטאז' ברמב"ם, "הניסיון והמיומנות שרופאי בית החולים צברו עם השנים, כמו גם תפיסות החינוך הייחודיות לנו והנחלתם לדור העתיד, ידועות והופכות את המרכז הרפואי שלנו למוסד ששמו הולך לפניו. הרופאים הצעירים הם נכס וההשקעה בהם חשובה לאין שיעור, כיוון שהיא השקעה בעתיד של כולנו. אנו שמחים וגאים להיות חלק מהחזון הזה".