חדשות רמב"ם

גם בסגר: מסגרת חינוכית לילדי עובדי רמב"ם

תאריך פרסום: 13/01/2021 12:00

 דואגים לצוות המטפל: קרוב ל-200 מילדי עובדי רמב"ם החלו השבוע ללמוד במסגרות חינוכיות אשר נפתחו במהלך ימי הסגר כפתרון להוריהם המוגדרים כעובדים חיוניים למשק.

 

בתמונה: ילדי עובדי רמב"ם בשמרטפייה. 
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם. 

בתמונה: ילדי עובדי רמב"ם בשמרטפייה. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

במסגרות, אשר כוללות שתי קבוצות גיל (פעוטות עד גיל שלוש וילדים בגילאי 3-12), נפתחו כבר ביום ראשון ומאפשרות לעשרות מעובדי רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון, להגיע אל מקום עבודתם באופן שוטף ולהעניק טיפול חיוני למבקרים ולמאושפזים בבית החולים. יש לציין כי למרות מתן מענה לילדי העובדים בהיקף, הגדול משני הסגרים הקודמים, עדיין קימת דרישה גבוהה לילדי עובדים נוספים ובימים הקרובים מספר הילדים הנמצאים במסגרות הללו צפוי לגדול.

במעון ויצ"ו בשכונת בת גלים נמצאים 24 מילדי עובדי רמב"ם בגילאי 3 חודשים עד שלוש, תחת ניהולה התפעולי של רמה לוי, ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של רמב"ם, ובעזרתן של מטפלות המעון הקבועות אשר נותנות מענה מלא לכל צרכי הפעוטות. בסגר הנוכחי נפתח מעון ויצ"ו נוסף, הפועל בשכונת נווה דוד בחיפה ובו לומדים 22 פעוטות.

בבית הספר עירוני א' אשר נמצא בסמיכות לרמב"ם, פועלת מסגרת חינוכית נוספת, "השמרטפייה", המיועדת לגילאי 3-12 ובה שוהים כעת כ- 150 ילדי עובדים תחת ניהולן התפעולי של מירב גנות ומאיה בנימין ממחלקת הרווחה באגף משאבי אנוש של בית החולים.

פתיחת המסגרות הינה יוזמה של הנהלת רמב"ם ואגף משאבי אנוש, בניהולו של אלי בן-שלוש, יחד עם עיריית חיפה שמעניקה תמיכה מלאה ליוזמה ואף הקצתה לכך רכזת ועובדי עירייה הנמצאים כעת בחל"ת. ליוזמה שותפות גם תנועות הנוער השונות בעיר, שנציגים שלהם מסייעים בפעילויות השונות.

 

"מסגר לסגר אנחנו לומדים טוב יותר את הצרכים של ההורים והמערכת ומצליחים לתת מענה ליותר פונים", מסבירה גנות, "לשמחתנו הרבה הצלחנו לתת גם הפעם מענה רוחבי למשפחות שיש להם ילדים בטווחי גילאים שונים. האחריות שלנו היא לא רק כלפי ההורים הזקוקים למענה כדי להגיע לעבודה, לא רק כלפי הילדים הזקוקים למסגרת תומכת בתקופה ארוכה של אי וודאות ואי יציבות, אלא גם כלפי הציבור הרחב שללא השירות הזה, עלולים להיפגע. הטיפול בילדי העובדים מאפשרת להם להגיע לרמב"ם ולבצע את עבודתם ללא דאגות, בידיעה שיש מי ששומר להם על הילדים ודואג לכל צרכיהם. אנחנו מקבלים הכרות תודה ותמיכה מכל הכיוונים, וזה מחמם את הלב".

אתמול, יום ג' (ה-12.1) הגיעו נציגי הנהלת רמב"ם, בראשם מנהל ביה"ח מיקי הלברטל, לסיור בשמרטפייה כדי לבחון מקרוב את הפעילות השוטפת במסגרת החינוך לילדי העובדים. "יש לנו ילדים מקסימים, שלמרות שהם מגיעים מאזורים שונים, תרבויות שונות, אמונות שונות וגילאים שונים, מצליחים ליהנות מהחוויה המשותפת הזו", מסכמת גנות, "אחד הילדים אמר לי אתמול שהוא התגעגע ללימודים בגן רמב"ם בתקופה שלא היה סגר. יש מחמאה גדולה יותר?".