חדשות רמב"ם

רמב"ם והטכניון חוברים להקמת מרכז יוצא דופן וייחודי בישראל לרפואה יישומית

תאריך פרסום: 19/06/2022 12:00

הטכניון, הקריה הרפואית רמב"ם והפילנתרופים אנדי ולארי וולף הכריזו על הקמת מרכז וולף לרפואה תרגומית (יישומית) והנדסה, המרכז ישלב הנדסה ורפואה לטובת בריאות האדם.

בתמונה משמאל  לימין: לארי וולף, פרופ מיכאל הלברטל, אנדי וולף, פרופ רפי ביאר, פרופ אורי סיוון, ד"ר אסתי גולן. קרדיט: דוברות הטכניוןבתמונה משמאל לימין: לארי וולף, פרופ מיכאל הלברטל, אנדי וולף, פרופ רפי ביאר, פרופ אורי סיוון, ד"ר אסתי גולן. קרדיט: דוברות הטכניון

בהודעה משותפת לרמב"ם, לטכניון ולמשפחת וולף נמסר כי "מרכז וולף" ישמש פלטפורמה למחקר יישומי קליני נרחב ומעמיק. הוא יטפח אינטראקציות יום-יומיות בין רופאים, מדענים ומהנדסים. צוותים משותפים ישקדו על פתרון בעיות מעשיות לאורך כל הדרך מהמעבדה למיטת החולה, יתרגמו תובנות מחקריות לכלים טיפוליים חדשניים ויכשירו את הדור הבא של רופאים ומהנדסים לעבודה משותפת שתשפר את חייהם של מיליונים ברחבי העולם. הטכנולוגיות יפותחו במרכז מתוך התמקדות באתגרים קליניים בלתי פתורים. המצאות אלה ייבחנו במרפאות ובמעבדות וייושמו במהירות בשטח במסגרת תפיסה כוללת של הבאת הפיתוחים המדעיים והטכנולוגיים אל מיטת המטופל.
מרכז וולף  יוקם במגדל התגליות ע"ש הלמסלי שנבנה בשטח רמב"ם בסמוך לפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט של הטכניון. המגדל הוא הפרויקט הראשון מסוגו המשותף לרמב"ם, לאקדמיה ולתעשייה הביו-רפואית.

מגדל התגליות ע"ש הלמסלי שבו ימוקם מרכז וולף