חדשות רמב"ם

שבוע הבריאות של עובדי רמב"ם יוצא לדרך

תאריך פרסום: 05/09/2017

הפנינג בריאות נפתח הבוקר ברמב"ם עם שלל פעילויות לעובדי בית החולים. בשלושת הימים הקרובים, ייהנו העובדים מסדנאות, הרצאות, הפעלות וחוויות לגוף ולנפש - הכל במטרה לקדם אורח חיים בריא, בקרב אלו שמטפלים בכם

בתמונה: רה"ע יונה יהב, פרופ' רפי ביאר 
ועובדי רמב"ם לפני היציאה להליכת בוקר. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: רה"ע יונה יהב, פרופ' רפי ביאר ועובדי רמב"ם לפני היציאה להליכת בוקר. צילום: פיוטר פליטר.

עשרות מעובדי רמב"ם, ובראשם רה"ע חיפה, מר יונה יהב ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, יצאו הבוקר להליכה לאורך שביל עוקף רמב"ם וטיילת בת גלים. בכך נתנה יריית הפתיחה לאירועי שבוע הבריאות הרביעי של עובדי רמב"ם, אשר החל היום וימשך שלושה ימים.

אירועי שבוע הבריאות לקידום מודעות לאורח חיים בריא מתקיימים תחת הכותרת "מה שלומי?" והם מוקדשים לעובדי רמב"ם. האירועים כוללים עשרות פעילויות ספורטיביות מגוונות כמו מסלול הליכת בוקר, זומבה, טאי צ'י וסלסה על החוף, חתירה בקייאקים, רכיבה על אופנים ועוד.

לצד הפעילות הגופנית הענפה, מתקיימות במסגרת אירועי השבוע סדנאות שונות בנושאי תזונה בריאה, סדנות בישול, ארגונומיה לעבודה מול מסך, התמודדות עם הפרעות קשב בילדים ובמבוגרים, התנסות בכלים להפגת מתחים, פינות רגיעה ומוסיקה על חוף הים, טיפולים הוליסטיים במחלקות, שיינתנו ע"י מטפלי מכללת רידמן ועיסויים מיוחדים, אותם יקבלו חברי צוות ביה"ח ממעסים עם ליקויי ראייה, במסגרת פעילות "חוויה בחשיכה".

תוכנית הפנינג הבריאות כוללת גם הרצאות מפי מומחי רמב"ם ומרצים ידועים נוספים כגון פרדריק בלסן, תומר פרידמן וגלית יצפאן, דליות, שוק איכרים שהוצב בחזית ביה"ח, דוכנים המציעים בדיקות רפואיות כמו לחץ דם, ראייה, סוכר בדם, כושר גופני ועוד.

"כמי שאחראים על בריאות הציבור, חשוב שניישם אורח חיים בריא בעצמנו", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, במעמד פתיחת שבוע הבריאות, "הניסיון האישי שלנו מסייע לנו לקדם בריאות ומניעת מחלות בקרב הציבור ולחתור לקהילה עם חיים טובים ואיכותיים יותר. זו לא רק האחריות שלנו אלא גם חובתנו, ועלינו לשמש דוגמא לכך".

את שבוע הבריאות מארגנים מחלקת שיווק של רמב"ם יחד עם הנהלת בית החולים, הנהלת הסיעוד, שירותי הסביבה ומערך המזון ברמב"ם ובשיתוף עם עיריית חיפה.

צפו: כך נפתח שבוע הבריאות של רמב"ם
צילום ועריכה: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם.