חדשות רמב"ם

עובדי רמב"ם מתחסנים נגד השפעת העונתית

תאריך פרסום: 15/11/2016

מבצע חיסוני השפעת העונתית לעובדי רמב"ם יצא לדרך השבוע, כאשר עובדי בית החולים נקראו להגיע אל מרפאת הפרסונל ולהתחסן. מדובר בצעד מניעתי שגרתי מפני ווירוס השפעת העונתי, הננקט בכל שנה, לקראת עונת החורף.

בתמונה: גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח, מתחסנת
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח, מתחסנת צילום: פיוטר פליטר.

למתן החיסונים לעובדי ביה"ח מספר מטרות: בראש ובראשונה להגן על עצמם ועל בני משפחותיהם מפני הווירוס, כמו גם על המטופלים בבית החולים. החיסונים נעשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בכל בתי החולים וקופ"ח.

כאמור, החיסונים לחורף 2016-2017 זמינים עבור כלל עובדי בית החולים החל מאתמול (יום א'), כאשר ראשונים להתחסן היו נציגי הנהלת בית החולים, רופאים ואחיות בכירות, אשר ביקשו לנצל את ההזדמנות ולשמש דוגמא לשאר צוות בית החולים והציבור הרחב, במטרה לעודד אותם להתחסן.

חיסון השפעת העונתי מומלץ במיוחד לילדים, מבוגרים וקשישים.
ד"ר צבי דוולצקי, מנהל השירות הגריאטרי ברמב"ם, מציין כי המלצת משרד הבריאות מלחיסון במבוגרים נובעת מכך שמדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה לסיבוכים של מחלת השפעת, ואף לתמותה: "קשישים רבים סובלים ריבוי מחלות רקע, שכיחות של תחלואה ושינויים פיזיולוגיים במערכת החיסונית. השפעת היא גורם סיכון נוסף, אותו ניתן למנוע בעזרת חיסון פשוט".

לדבריו של מסביר פרופ' עימאד קסיס, מנהל השירות למחלות זיהומיות בילדים ברמב"ם ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות בביה"ח גם בקרב הילדים עלולים להתפתח סיבוכים עקב מחלת השפעת. "ההמלצה לחסן היא לכלל האוכלוסייה, החל מגיל חצי שנה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות", מסביר פרופ' קסיס, "כאשר אנחנו מחסנים ומצליחים למנוע את המחלה הדבר משליך לא רק על בריאות הילדים, אלא גם על בריאותם של כל מי שנמצא מסביבם".

הקריה הרפואית רמב"ם קוראת לעובדי מערכת הבריאות ולציבור הרחב להתחסן על מנת להגן על בריאותכם ועל בריאות סביבתכם.